x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Romanya Vize Başvurusu, İzmir

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services İzmir şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Romanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta İzmir Urla, Bergama, Karşıyaka, Balçova, Bornova, Gaziemir, Foça, Beydağ, Torbalı, Tire, Menemen, Menderes, Çiğli, Bayındır, Aliağa, Bayraklı, Buca, Dikili, Çeşme, Güzelbahçe, Selçuk, Karabağlar, Seferihisar, Karaburun, Ödemiş, Narlıdere, Kemalpaşa, Konak, Kınık ve Kiraz ilçelerimiz başta olmak üzere Aydın, Muğla, Denizli ve Manisa gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz Romanya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Romanya Vizesi Kimlere Gerekir? İzmir

Romanya seyahati gerçekleştirmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri, Romanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekir. Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaporta sahip olanların vize almasına gerek olmadan, 6 ay içerisinde 3 ayı aşmamak kaydıyla Romanya seyahatlerini gerçekleştirebilirler. 

Schengen uygulamasına taraf olan ülkelerden, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden, İsviçre ile Liechtenstein tarafından verilen oturma izniniz veya çok girişli vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Romanya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS İzmir şubemiz aracılığı ile sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Romanya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız aklınıza takılan tüm sorular için, 0232 335 04 26 numaralı telefonumuzu arayarak ya da izmir@eagvs.com adresimize e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu İzmir

Romanya vize başvurusu için doldurulması zorunlu ve en önemli belge özelliğine sahip olan Romanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık aşamasındayken internet üzerinden online olarak doldurulur ve örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği sağlayarak formunuzu sizden gelen bilgiler sayesinde hazır hale getirirler. Size geriye kalan tek şey ise imzalamak olur.

Romanya Vizesi Kaç Günde Sonuca Bağlanır? İzmir

Gerçekleştirilecek olan Romanya vize başvuruları 4-15 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Ancak bu süre konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi, dönemsel yoğunluklar ve resmi tatiller gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz

0232 335 04 26 numaralı telefonumuzdan ya da izmir@egavs.com adresimizden yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? İzmir

Tüm ülkelerin olduğu gibi Romanya’nın da vize başvuru süreci için uyguladığı bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle irtibata geçerek, sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin meslek bilgilerinize, seyahat sürenize ve gerekçenize göre sizden talep ettiği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden sahip olacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenin gerçeğe uymaması, eksik ya da hatalı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Romanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Romanya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle Romanya vize başvuru formunu doldurmak, ayrı bir bilgi birikimi ve deneyim gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konu da son derece tecrübe sahibi olmakla birlikte formunuzu doldurup hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.
  • Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için yerine getirmeniz gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücretinizi ofisimize uğrayarak ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Romanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Randevu almak için belirli tarih seçeneğiniz bulunmamaktadır. Randevu günü ve saati otomatik olarak konsolosluk yetkilileri tarafından belirlenmektedir.
  • Dosyanızın Ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Romanya vize başvuruları için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Geriye kalan dosyalarınızı teslim etmek ve randevunuzun işleme alınması gibi prosedürler arka planda yetkililerimiz tarafından tamamlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi:  Romanya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu her gün takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Romanya vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkililerimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize ziyarette bulunarak alabilir istersenizde kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Romanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? İzmir

Romanya vize ayrımına göre sadece üç ilimizden vize başvuruları yapılmaktadır. Bu illerimizden birisi de İzmir’dir. İzmir, Burdur, Afyon, Isparta, Antalya, Manisa, Aydın, Muğla, Uşak, Denizli, Çanakkale, Mersin ve Balıkesir şehirlerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz İzmir şubemizden Romanya vize başvurusunda bulunabilirler.

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';