x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Vizesi 2022 Yılında Açık mı?

S.Ö. 11/04/21, 00:51
İyi günler, Romanya vizesi 2022 yılında açık mı? Pandemiden dolayı kapalı olduğu söyleniyor ama havayolu şirketlerinin uçak biletleri açık olduğu için sormak istedim. Ben Romanya’ya turistik amaçlı seyahat edeceğim, ileride schengen vizesi düşündüğüm için aşama aşama artırmak istiyorum. Ben şirket sahibiyim, dükkanım var, ayrıca başka bir yerde de dışarıdan çalışıyor görünüyorum, hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Romanya konsolosluk ücreti ne kadar? Başvuruya şahsen gelmeme gerek var mı ve kendim başvuru yapmak istersem nasıl yapacağım? Bana detaylar hakkında bilgi verir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Romanya vizeleri 2022 yılında açıktır. Vize başvuruları yapılmakta ve sonuçlandırılmaktadır. Tüm vize başvuru süreciniz ile bizler yakından ilgili olarak danışmanlık sağlayabiliriz. Giriş bilgilerinize yolladığımız evrak listesini hazırlayarak bizlere kargo veya elden teslim edebilirsiniz. Genelde 2 iş gününde size ödeme ve evraklar konusunda detaylı bir geri dönüş yapıyoruz.

2022 Yılında Romanya Vizesi

Dosyanız incelenip eksikleri tamamlandıktan sonra portal üzerinden online başvuru yapılmaktadır. Başvurusu tamamlanan dosyanız hazırda tutularak konsolosluğun randevu vereceği gün beklenir. Randevu günü sizi karşılayan bir temsilcimiz evraklarınızı size teslim eder ve konsolosluk başvurunuzu gerçekleştirmiş olursunuz.

2022 yılı Romanya vizesi için konsolosluk ücreti 80€’dur. Konsolosluklar başvuru sahiplerini görmek istediği için hem başvuruda hem pasaport tesliminde şahsen bulunma zorunluluğunuz vardır.

Dosyanızda genel olarak bulunması gereken ana evraklardan bahsedecek olursak; şirket sahibi olduğunuzu kanıtlar şirket evrakları, son 3 aya ait şahsi banka hesap dökümleri, nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi, adli sicil kaydı orijinali veya barkodlu hali, seyahat sağlık sigortası, konaklama ve ulaşım evraklarıdır. Ayrıca tapu, ruhsat gibi evraklarınızda ek olarak koyulabilir. Her evrakın kendine has detayları olabilmektedir. Bu yüzden müşteri temsilcilerimiz ile görüşürseniz daha net bilgi alabilirsiniz.

Ofislerimizde yüz yüze görüşme yapabilir ve evraklarınızı bizlere kontrol ettirebilirsiniz. İlgili temsilcilerimiz yardımlarını sunarak doğru bir başvuru için elinden geleni yapacaklardır. Kurumumuz bir tur şirketi olmadığı için otel ve uçak biletleri hakkında yardımcı olamamaktadır.

Romanya vizesi 2022 hakkında detaylı bilgi toplamak ve iletişim için bizi arayabilirsiniz.

Telefon: 0212 963 03 43

Romanya Vizesi 2022 Yılında Açık mı?

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES