x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Eposta

help@eagvs.com
ask@eagvs.com

Romanya Vize Başvurusu, İstanbul

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services İstanbul şubemiz tarafından sizler için hazırlanan Romanya vize başvurularına ait gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz. 

İlerleyen sayfalarımızda başta İstanbul Pendik, Bağcılar, Kartal, Avcılar, Esenler, Gaziosmanpaşa, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Çatalca, Bakırköy, Kadıköy, Şile, Ümraniye, Kağıthane, Arnavutköy, Adalar, Bayrampaşa, Beşiktaş, Esenyurt, Zeytinburnu, Maltepe, Beyoğlu, Silivri, Beykoz, Çekmeköy, Üsküdar, Fatih, Başakşehir, Sancaktepe, Tuzla, Şişli, Güngören, Sarıyer, Sultanbeyli, Bahçelievler, Ataşehir, Eyüpsultan, Beylikdüzü ve Sultangazi ilçelerimiz başta olmak üzere Yalova,Tekirdağ ve Kocaeli gibi çevre illerimizden gerçekleştirilecek olan Romanya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Romanya Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul

Romanya seyahati yapmak isteyen Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 6 ay içinde 90 günü aşmamak koşuluyla seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri ise Romanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekir.

Schengen ülkelerinden, Avrupa Birliği ülkelerinden, İsviçre ile Liechtenstein tarafından alınan oturma izniniz ya da çok girişli vizeniz olması halinde Romanya ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS İstanbul şubemiz tarafından aşağıda listelediğimiz kategoriler için Romanya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belgelerin listesine ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz. 0212 963 50 15 numaralı telefonumuzdan ya da help@eagvs.com adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu İstanbul

Romanya vize başvurusu için doldurulması zorunlu ve en gerekli belge olan Romanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız bu aşamada size gerekli desteği sağlayarak başvuru formunuzu sizden gelen bilgiler sayesinde hazır hale getirir.

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? İstanbul

Romanya vize başvuruları yaklaşık olarak 4-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak ek belge talebi, dönemsel yoğunluklar ve resmi tatiller gibi nedenlerle bu süre uzayabilir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir gecikme yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. 0212 963 50 15 numaralı telefonumuzdan ya da help@eagv.com adresimize e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? İstanbul

Romanya’nın da diğer ülkelerde olduğu gibi vize işlemleri için uyguladığı bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Kurumumuz aracılığıyla sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle irtibat kurarak, sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Meslek bilgileriniz, seyahat süreniz ve seyahat gerekçenize göre konsolosluk yetkilileri tarafından sizden istenen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilerek incelenir. Herhangi bir belgenizin eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Romanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Romanya konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belge özelliğine ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olan Romanya vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir deneyim ve bilgi birikimi gerektirir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir. 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harç ücretleri, hizmet bedelimiz, işlem ücretlerimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimize uğrayarak ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer edebilirsiniz. 
  • Randevunuzun Alınması: Romanya için gerçekleştirilecek olan vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Randevu tarihi otomatik olarak belirlenmektedir tercih seçeneği bulunmamaktadır.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Romanya vize başvuruları için parmak izi verilme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme aşamasında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Geriye kalan dosyanızın teslim edilmesi, randevunuzun işleme alınması gibi prosedürler arka planda yetkilimiz tarafından sürdürülür.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Romanya konsolosluğunun başvurunuzu işleme almasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu her gün takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize işlemlerinizin tamamlanmasının ardından yetkililerimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini talep edebilir veya dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek alabilirsiniz.

Romanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? İstanbul

Romanya vize ayrımına göre üç farklı şehirden vize başvurusu yapabilirsiniz. Bunlardan birisi de İstanbul’dur. İstanbul, Sakarya, Edirne, Bolu, Tekirdağ, Kırklareli, Düzce, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bartın, Karabük ve Zonguldak illerimizde ikamet ediyorsanız İstanbul şubemizle iletişime geçerek Romanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';