x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Romanya Vize Başvurusu, Tekirdağ

Değerli Ziyaretçimiz, Euroasia GVS Tekirdağ Şubesi sayfasına Hoş Geldiniz,
Sizlere Romanya Vizesi hakkında gerekli olan ön bilgiyi verebilmek amacıyla,  Euroasia GVS Tekirdağ sayfamızı 2023 yılı Romanya vizesi prosedürlerine uygun olarak hazırladık.  Ayrıntılı bilgi için, 0 (282)255 50 95 numaralı hattımızı arayabilir veya ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.
 

Romanya Seyahati için Vize Şart Mı, Tekirdağ

Bir Avrupa ülkesi olan Romanya'ya turistik, aile ziyareti, eğitim ve ticari amaçlarla seyahat etmek isteyen, Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Romanya vizesi almaları gerekmektedir. Fakat, Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin Romanya'ya gerçekleştirecekleri 6 ay içerisinde ki 90 günlük turistik ziyaretlerde vize alma şartı yoktur.

Romanya Vİzesi Nasıl Alınır, Tekirdağ

Romanya vizesi başvurularınızı sonuca ulaştıracak merkezler Romanya Büyükelçiliği ve Romanya Başkonsolosluğudur. Romanya dış temsilcilikleri 17 Nisan 2014'te,  yapılacak olan başvurularda  e-vize işlemi  başlatmışlardır. Bu sebeple Romanya'ya seyahat etmek isteyen vatandaşların e-vize aracılığıyla randevu işlemlerini başlatmaları gerekmektedir. Randevu işlemlerinizin daha hızlı gerçekleştirilebilmesi için , Euroasia GVS Tekirdağ Şube yetkililerimizle iletişime geçebilir, gerekli olan bilgileri alabilirsiniz.

Vize başvurularında geçerli olan randevu sistemi otomatiktir, gün ve saat tercihiniz yoktur.

Romanya Vizesi Başvuru Formu, Tekirdağ

Romanya vizesi başvuru formuna,  Romanya Büyükelçiliği' nin ve Romanya Başkonsolosluğu' nun resmi internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe biçimde doldurulacak olan vize başvuru formunu online bir şekilde yapabilirsiniz.


Romanya vize başvurusu için doldurmuş olduğunuz formdaki bilgilerin , doğru ve eksiksiz olduğuna lütfen dikkat ediniz. Vize başvuru formunun geçerli bir şekilde doldurulabilinmesi için Euroasia Gvs Tekirdağ  şube yetkililerimiz de sizlere zahmetsizce yardımcı olacaktır.

Romanya Vizesi Nereden Alınır, Tekirdağ

Romanya vize başvurusu, Ankara Romanya Büyükelçiliği, İstanbul Romanya Başkonsolosluğu ve İzmir Romanya Başkonsolosluğu'ndan  yapılmaktadır. Fakat bu üç diplomatik temsiliciğin bölgesel olarak ayrımı vardır, bu nedenle  başvuru işlemleriniz için ikametgah adreslerinize göre işlem noktası belirlenir.

Tekirdağ'da  yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Romanya' ya seyahatleri için yapacakları vize başvurularını, İstanbul Romanya Büyükelçiliği değerlendirecektir. Euroasia GVS Tekirdağ Şube yetkililerimiz ile iletişime geçtiğiniz takdirde i gerekli evrakların hazırlanmasıyla birlikte hızlı bir şekilde başlatılacaktır.
 

Romanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler, Tekirdağ

 Bir çok ülkede olduğu gibi Romanya vizesi başvurularında da hazırlanması gereken bir takım belge ve dökümanlar vardır. Gerekli olan bu belgeler Romanya'ya yapacak olduğunuz seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza göre farklılar gösterebilir. Fakat bir takım belli başlı belgeler şunlardır;
* 6 ay geçerliliğe sahip pasaport
* Yeni tarihli biometrik fotoğraf
* Seyahat boyunca yetecek olan maddi kaynağı gösteren banka hesap dökümü
* Akraba ziyareti vizesi için  Romanya' da ikamet eden kişinin göndermiş olduğu, noter onaylı davetiye
*  Turistik vize başvuruları için Otel onaylı belge
* Romanya ibaresinin yer aldığı Zorunlu Seyahat Sigortası
Yukarıdaki belgelerin hazırlanmasının ardından yapılan Vize başvuruları 8-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.
 

Romanya Vize Ücreti Ne kadar, Tekirdağ

Romanya' ya seyahat etmek isteyen yolcularımızın vize ücretleri seyahat süresi ve seyahat amacına göre farklılıklar gösterebilir.  Toplam tutar; vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim hizmet bedelimizi karşılamaktadır. Seyahat sigortası, Uçak bileti, ve Otel rezervasyonlarınız için sizden ek bir ücret talep edilmemektedir.  0 (282)255 50 95 telefon numaralı hattımızdan Euroasia GVS Tekirdağ şube yetkililerimize ulaştığınız takdirde Vize Ücretleri hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Euroasia GVS Tekirdağ Şubesi olarak Romanya Vize İşlemeriniz için sizlere rehberlik etmekten memnuniyet duyarız.

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES