x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Erasmus Vizesi 2022

İ.Ç. 11/04/21, 18:09
Ben eğitim kapsamında Romanya erasmus vizesi 2022 için başvuru yapmak istiyorum. Oradan gelen evraklarımı toparladım, buradan üniversitemden ve bana ait şahsi evraklarımı da toparladım. Şimdi ne yapmam gerekir, evraklarımızı size yollasam siz başvuru yapabiliyor musunuz yoksa direkt sizin üzerinizden mi başvuru yapıyoruz? Konsolosluğa gelmeme gerek var mı, konsoloslukta parmak izi verilecekse eğer benim pasaport için vermiş olduğum parmak izi vardır, bu yüzden yine de gelmem gerekir mi? Evraklarım konsolosluk sitesinde yazanlara göre toparladım ama bazen ince detaylar da oluyormuş bu yüzden evraklarımı size mail atsam kontrol etme şansınız var mıdır? Seyahat sağlık sigortamı yaptırmadım çünkü nasıl yaptıracağım konusunda bilgim yoktu, daha önce Dubai’ye seyahat ettim ancak orada kullandığım covid dahil sigortamı hala kullanabilir miyim bilmiyorum, bana bu süreç hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum mümkünse, iyi günler dilerim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, erasmus vizesi romanya hakkında tüm bilgilendirmeler tarafınıza mail olarak iletilmiştir. Dosyanızı toparlayarak bizlere kargo veya elden teslim edebilirsiniz. Dosyanız bizler tarafından incelenir ve eksikler varsa size bildirilerek dosyanızın birlikte tamamlanması sağlanır.

Erasmus ile Romanya Seyahati

Pasaportunuz için verdiğiniz parmak izi schengen veya Avrupa ülkeler tarafından tanınmamaktadır. Onlar kendi sistemlerine kabul edilesiniz diye parmak izi işlemi uygulamaktadır ancak Romanya’nın böyle bir işlemi yoktur. Romanya vize başvurularında parmak izi almamaktadır. Bunun yerine kişinin başvurusunu ve pasaportunu teslim almasını şahsen istemektedir. Romanya için erasmus vize başvuruları başvuru gününden sonra ortalama 1-3 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Başvuru yaptığınız gün ne zaman sonuçlanacağı hakkında bilgi almaya çalışmanız iyi olacaktır.

Seyahat sağlık sigortanızı sigorta şirketlerinden veya bizler aracılığı ile yaptırabilirsiniz. Eski sigortanızın geçerlilik tarihi dolduysa yeniden yaptırmanız ve eğitim süresini kapsaması gerekmektedir. Romanya covidin de dahil olduğu seyahat sağlık sigortasını zorunlu tutmaz. Başvurularınız şahsen yapılmak zorunda olduğundan sizin adınıza acente bu başvuruları yapamaz. Konsolosluk bazı durumlarda ticari ve kalabalık gruplar için aynı şirketten bir başkasının başvurularını yapmalarına izin verebilmektedir.

Romanya’ya erasmus vizesi hakkında tüm gelişme, evrak listesi ve detaylara ülke uzmanlarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 

Romanya Erasmus Vizesi

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES