x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Romanya Vize Başvurusu, Antalya

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Antalya şubemiz tarafından sizler için hazırlanan Romanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgileri bulabileceğiniz sayfamıza hoşgeldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Antalya Kemer, Akseki, Aksu, Alanya, Kaş, Konyaaltı, Kepez, İbradı, Gündoğmuş, Muratpaşa,  Manavgat, Demre, Serik, Elmalı, Kumluca, Finike, Gazipaşa, Korkuteli ve Döşemealtı ilçelerimiz başta olmak üzere Karaman, Mersin, Burdur ve Isparta gibi çevre illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Romanya vizelerine ilişkin tüm bilgilere sahip olabilirsiniz. 

Romanya Vizesi Kimlere Gerekir? Antalya

Romanya seyahati yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri Romanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. Ancak Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaporta sahipseniz, vize almanıza gerek olmadan 180 gün içinde 90 günü aşmamak koşuluyla Romanya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Schengen uygulamasına üye ülkelerden, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden, İsviçre il Liechtenstein tarafından alınan oturma izniniz veya çok girişli vizeniz varsa vize almanıza gerek olmadan Romanya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Antalya şubemiz tarafından aşağıda hazırladığımız kategoriler için Romanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekecek olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0242 255 01 43 numaralı telefonumuzdan veya antalya@eagvs.com adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu Antalya

Romanya vize başvuruları için doldurulması zorunlu ve en gerekli belge olan Romanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık aşamasındayken internetten online olarak doldurulur, bir örneği alınarak dosyalarınzın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız bu konu da size gereken desteği vererek başvuru formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.

Romanya Vize Başvuruları Kaç Gün İçinde Sonuçlanır? Anyalya

Yapılacak olan Romanya vize başvuruları yaklaşık olarak 8-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama zaman belirtmekle beraber konsolosluk tarafından istenen ek belge, dönemsel yoğunluklar ve resmi tatiller gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. 0242 255 01 43 numaralı telefonumuzu arayarak veya antalya@eagvs.com adresimize e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Antalya

Romanya’nın da diğer ülkelerin yapmış olduğu gibi vize işlemleri için uyguladığı bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Sizler için bu süreçleri teker teker listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizinle iletişim kurarak, dinleyerek ve sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat sürenize göre, meslek bilgilerinize göre ve seyahat gerekçenize göre konsolosluk yetkililerinin sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Belgelerinizde hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı bilgiler olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Romanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Romanya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle Romanya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir odak ve deneyim gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber, sizlerden gelen bilgiler sayesinde tüm girişlerinizi yapar ve sizi bu zahmetten kurtarır.
  • Romanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yerine getirmeniz gereken ön koşul vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlar, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi ofisimizi ziyaret ederek ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz. 
  • Randevunuzun Alınması: Romanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Randevu günü ve saati için tercih hakkı bulunmamaktadır. Randevu tarihi konsolosluk tarafından otomatik olarak belirlenmektedir.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Romanya vize başvurunuzun işleme alınması için parmak izinizin verilme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme sürecinde bizden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik eder. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Dosyanızın teslim edilmesi, randevunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm işlemler arka planda yetkilimiz tarafından yürütülür. 
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme alması ile birlikte bir yetkilimiz dosya durumunuzu her gün takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden aranarak bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu kargo ile gönderilmesini talep edebilir ya da ofisimize gelerek teslim alabilirsiniz.

Romanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Antalya

Romanya vize ayrımına göre yalnızca üç ilimizden başvuru yapılabilmektedir. Bunlardan birisi de Ankara ilimizdir. Adana, Hatay, Sinop, Tokat, Şırnak, Çankırı, Çorum, Gaziantep, Muş, Van, Samsun, Sivas, Ordu, Nevşehir, Niğde gibi illerimizde yaşamakta olan ziyaretçilerimiz Ankara şubemizden başvuru yapabilirler.

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';