x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Telefon/Faks

0 342 255 50 63

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Romanya Vize Başvuru , Gaziantep

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemiz tarafından sizler için hazırlamış olduğumuz Romanya vize başvurularına ilişkin güncel, gerekli ve detaylı bilgilendirmeleri yaptığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında başta Gaziantep Merkez, Şahinbey, Yavuzeli, Oğuzeli, Nizip, Şehitkamil, İslahiye, Nurdağı, Araban ve Karkamış ilçelerimiz başta olmak üzere Adıyaman, Kilis ve Kahramanmaraş gibi çevre illerimizden yapılacak olan Romanya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Romanya Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep

Romanya seyahatinde bulunmak isteyen Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri vize almadan Romanya seyahatlerini yapabilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri Romanya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekir.

Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden, Schengen uygulamasına üye ülkelerden, İsviçre ile Liechtenstein tarafından alınan oturma izniniz veya çok girişli vizeniz olması halinde vize almanıza gerek olmadan Romanya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?  2023

Euroasia GVS Gaziantep şubemiz aracılığı ile sizler için aşağıda belirttiğimiz başlıklar için Romanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyaç duyulan belge listelerine ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun başlık bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi seyahat gerekçenizin hangi başlıkta olduğunu belirleyemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0342 255 50 63 numaralı telefonumuzdan veya gaziantep@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu Gaziantep 

Romanya vize başvurusu için doldurulması zorunlu ve en önemli belge olan Romanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilmektedir.

Romanya Vizesi Kaç Günde Sonuca Bağlanır? Gaziantep

Gerçekleştirilecek olan Romanya vize başvuruları yaklaşık olarak 8-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama zaman vermekle birlikte dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve konsolosluk yetkililerinin ek belge talebi gibi nedenlerle bu süre uzayabilmektedir.  Bu sebeple seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0342 255 50 63 numaralı telefonumuzdan ya da gaziantep@eagvs.com adresimizden e-posta ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Gaziantep

Romanya’nın da diğer ülkelerin yapmış olduğu gibi vize işlemleri için uyguladığı bazı aşamalar ve prosedürler söz konusudur. Sizler için bu aşamaları tek tek aşağıdaki şekilde sıraladık:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek, sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Romanya konsolosluk yetkililerinin meslek ayrıntınıza, seyahat sürenize ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeyi nasıl nereden temin edeceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bize ilettiğiniz belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edlir ve incelenir. Herhangi bir belgenin gerçeğe aykırı, hatalı ya da eksik olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Romanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması ve Romanya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması nedeniyle Romanya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir tecrübe ve bilgi birikimi gerektirir. Uzmanlarımız bu konu da son derece deneyim sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yapar ve formunuzu hazır hale getirir.
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için yerine getirmeniz gereken ön şart vize başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücretinizi ofisimizi ziyaret ederek ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Romanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Randevular istenen gün ve saate göre belirlenmemektedir. Randevu tarihi için tercih seçeneğiniz bulunmamaktadır. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Romanya vize başvurunuzun işleme alınması için parmak izinizin verilme zorunluluğu bulunmaktadır. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında, parmak izinizin verilme aşamasında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye alması ile birlikte bir yetkilimiz günlük olarak başvurunuzu takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvurunuzun sonuca bağlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize uğrayarak alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Romanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Gaziantep

Romanya vize ayrımına göre sadece üç farklı şehrimizden vize başvuruları yapılmaktadır. Bunlardan birisi de Ankara ilimizdir. Antalya, Adana, Kilis, Samsun, Sinop, Şırnak, Tokat, Rize, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş Erzurum, Van, Çankırı, Niğde, Nevşehir gibi illerimizden yapılmak istenen Romanya vize başvuruları için Ankara şubemizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';