x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Romanya Vize İşlemleri, Edirne

Değerli Ziyaretçimiz, Euroasia GVS Edirne Şubesi sayfasına Hoş Geldiniz,

Romanya vize şartlarına uygun olarak hazırladığımız sayfamızda, Romanya vizesi ile ilgili gerekli olan bilgilere ulaşarak, başvuru işlemlerinizi rahatlıkla başlatabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi olarak Romanya vize işlemleriniz için sizlere rehberlik etmekten memnuniyet duyarız.

Romanya' ya Seyahat Etmek İçin Vize Gerekli mi, Edirne

Bir Avrupa ülkesi olan Romanya'ya turistik, aile ziyareti, eğitim ve ticari amaçlarla seyahat etmek isteyen, Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Romanya vizesi almaları gerekmektedir. Fakat, Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin Romanya'ya gerçekleştirecekleri 6 ay içerisinde ki 90 gün konaklamalı turistik ziyaretlerde vize almalarına gerek yoktur.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır ? Edirne

Romanya vizesi başvurularında karar merkezi Romanya Büyükelçiliği ve Romanya Başkonsolosluğudur. Romanya dış temsilcilikleri 17 Nisan 2014'te,  yapılacak olan başvurularda  e-vize işlemi  başlattıkları için Romanya'ya seyahat etmek isteyen vatandaşların e-vize aracılığıyla randevu işlemlerini başlatmaları gerekmektedir. Randevu alma işlemlerinizde sorun yaşamamak adına,  Euroasia GVS Edirne Şube yetkililerimizle iletişime geçebilir, gerekli olan bilgileri alabilirsiniz.
Romanya vize başvurusu randevularında, randevu günü ve saati sistem tarafından otomatik bir şekilde verilmektedir.

Romanya Vizesi Başvuru Formu, Edirne

İngilizce ve Türkçe şeklinde online olarak doldurabileceğiniz Romanya vize başvuru formuna, Romanya Büyükelçiliği' nin ve Romanya Başkonsolosluğu' nun resmi internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.
Romanya vize başvuru formunun doğru, eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulması son derece önemlidir. EAGVS Edirne şubesi olarak, sizler adına bu form yetkililerimizce doldurmaktadır.

Romanya Vizesi Nereden Alınır, Edirne

Romanya vize başvurusu, Ankara Romanya Büyükelçiliği, İstanbul Romanya Başkonsolosluğu ve İzmir Romanya Başkonsolosluğu'ndan  yapılmaktadır. Fakat bu üç diplomatik temsiliciğin bölgesel olarak ayrımı vardır, bu nedenle  başvuru işlemleriniz için ikametgah adreslerinize göre işlem noktası belirlenir.
Edirne'de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Romanya seyahatleri için yapacakları vize başvurularını, Ankara Romanya Büyükelçiliği değerlendirecektir. Euroasia GVS Edirne Şube yetkililerimiz gerekli belge ve dökümanların hazırlama aşamasının hızlanabilmesi adına Euroasia GVS Ankara Şubesiyle de  iletişim halinde olacaktır.

Romanya Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar,Edirne

Romanya Vizesi için gerekli olan belgeler aşağıda listelenmiştir;
  •  6 ay geçerliliğe sahip pasaport
  •  Yeni tarihli biometrik fotoğraf
  •  Seyahat boyunca yetecek olan maddi kaynağı gösteren banka hesap dökümü
  •  Akraba ziyareti vizesi için  Romanya' da ikamet eden kişinin göndermiş olduğu, noter onaylı davetiye
  •  Turistik vize başvuruları için Otel onaylı belge
  •  Romanya ibaresinin yer aldığı Zorunlu Seyahat Sigortası
Romanya vizesi için yapacağınız başvurularda seyahat amacınız ve mesleki durumunuz oldukça önemlidir. Bu aşamada da yetkililerimiz size yardımcı olmakta, form doldurma işlemi uzmanlarımca gerçekleştirilmektedir.

Romanya Vize Ücreti Ne Kadar, Edirne

Romanya vize ücreti, seyahat amacınıza ve vize sürenize bakılarak farklılık gösterebilmektedir. Euroasia GVS Edirne Şubesi yetkililerimizle iletişime geçtiğiniz takdirde sizlere Romanya vize ücreti ile ilgili bilgi aktarımı sağlanacaktır. Toplam tutar; vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve hizmet bedelinden oluşmaktadır.  Seyahat sigortası, Uçak bileti, Otel rezervasyonlarınız için sizden ek bir ücret talep edilmemektedir.

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Edirne

Gerekli evrakların hazırlanmasıyla birlikte, yetkililerimizin desteğiyle de hızlanan vize başvurularınız 7-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';