x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Romanya Vize Başvurusu, Konya

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Konya şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Romanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Konya Selçuklu, Ahırlı, Yalıhüyük, Kadınhanı, Seydişehir, Beyşehir, Ilgın, Yunak, Çumra, Bozkır, Hadim, Akşehir, Emirgazi, Hüyük, Karatay, Ereğli, Meram, Cihanbeyli, Kulu, Karapınar, Sarayönü, Doğanhisar, Altınekin, Çeltik, Güneysınır, Tuzlukçu, Taşkent, Derebucak, Akören, Derbent ve Halkapınar ilçelerimiz başta olmak üzere Nevşehir, Niğde, Karaman ve Aksaray gibi çevre illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Romanya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Romanya Vizesi Kimlere Gerekir? Konya

Avrupa Birliği ülkelerinden, Schengen’e üye ülkelerden, İsviçre ile Liechtenstein tarafından alınan vizeniz ya da oturma izniniz varsa vize almanıza gerek olmadan Romanya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya seyahati yapmak isteyen Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 3 ayı aşmamak kaydı ile Romanya seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Romanya seyahati yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri ise Romanya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Romanya Vize Başvuruları İçin Gereken Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Konya şubemiz aracılığı ile sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Romanya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyaç duyulan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0332 225 40 20 numaralı telefonumuzdan veya konya@eagvs.com adresimizden e-posta yolu ile bize ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu Konya

Romanya vize başvuruları için doldurulması zorunlu ve en önemli belge olan Romanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız size bu konuda gereken desteği vererek sizden gelen bilgilerle formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtatır.

Romanya Vize Başvuruları Kaç Günde Tamamlanır? Konya

Yapılan Romanya vize başvuruları yaklaşık olarak 8-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu zaman ortalama olmakla birlikte dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle irtibata geçmenizi öneriyoruz.
0332 225 40 20 numaralı telefonumuzdan ya da konya@eagvs.com adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Konya

Romanya’nın da diğer ülkelerde olduğu gibi vize işlemleri için uyguladığı bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları aşağıdaki gibi adım adım listeledik: 

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle irtibata geçerek, sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler. 
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin konaklama süreniz, meslek bilgileriniz ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgeler listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenin hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Romanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması sebebiyle Romanya vize başvurunuzu doldurmak ayrı bir odak ve deneyim gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve size geriye kalan tek şey imzalamak olur.
  • Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harç bedelleri, danışmanlık hizmet bedelimiz, işlem ücretlerimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi banka hesabımıza transfer edebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Romanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Randevu için istenen gün ve saat tercihi bulunmamaktadır. Randevu tarihi konsolosluk tarafından otomatik olarak belirlenmektedir.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Romanya vize başvurunuzun işleme alınması için parmak izinizin verilme şartı bulunmaktadır. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında size bir yetkilimize eşlik eder ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Dosyanızın teslim edilmesi ve randevunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürler yetkilimiz tarafından arka planda yürütülür.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman ortalama olarak 8-15 iş günü devam eder. Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasından itibaren yetkilimiz dosya durumunuzu her gün takip eder ve sorgular. Dosya durumunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu dilerseniz ofisimize ziyarette bulunarak alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Romanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Konya

Romanya vize ayrımına göre sadece üç ilimizden vize başvuruları gerçekleştirilmektedir. Bu illerimizden birisi de Ankara ilimizdir. Konya, Antalya, Gaziantep, Hatay, Kayseri, Adana, Sivas, Muş, Tokat, Şırnak, Ordu, Nevşehir, Niğde gibi illerimizde ikamet eden ziyaretçilerimiz Ankara şubemizle görüşme yaparak başvuru yapabilirler.

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';