x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Romanya Vize Başvurusu, Kayseri

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemiz aracılığı ile sizler için hazırladığımız Romanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında başta Kayseri Talas, Sarıoğlan, Özvatan, Develi, Melikgazi, Akkışla, Kocasinan, Felahiye, Yahyalı, Bünyan, Sarız, Hacılar, Pınarbaşı, Yeşilhisar, İncesu ve Tomarza ilçelerimiz başta olmak üzere Yozgat, Sivas, Niğde ve Nevşehir gibi illerden gerçekleştirmek istenen Romanya vize başvurularına ilişkin tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Romanya Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Schengen uygulamasında bulunan ülkelerden, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden, İsviçre ile Liechtenstein tarafından verilen oturma izni ya da çok girişli vizenizin olması halinde, yeniden vize almanıza gerek olmadan Romanya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya vizesine başvurmak isteyen Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan Romanya seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Romanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekir.

Romanya Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Kayseri şubemiz tarafından aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Romanya vize başvurusunda buluabilirsiniz.

Seyahatinize uygun belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0352 353 30 25 numaralı telefonumuzdan veya kayseri@eagvs.com adresimizden e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu Kayseri

Romanya vize başvurusu için doldurulması zorunlu ve önemli belge olan Romanya vize başvuru formu, başvuru dosyanız hazırlık aşamasındayken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız bu konuda size gerekli desteği vererek formunuzu sizden gelen bilgiler sayesinde hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.

Romanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Kayseri

Gerçekleştirilecek olan Romanya vize başvuruları yaklaşık olarak 8-14 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama zaman vermekle beraber dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Seyahatinizde herhangi bir aksaklık ya da gecikme yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.
0352 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayarak ya da kayseri@eagvs.com adresimize e-posta atarak yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Her ülkenin olduğu gibi Romanya’nın da vize işlemleri için uyguladığı bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Sizler için bu aşamaları aşağıdaki şekilde listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek, sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin seyahat süreniz, meslek bilgileriniz ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilerek incelenir. Herhangi bir belgenin eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Romanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması ve Romanya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması nedeniyle Romanya başvuru formunu doldurmak için ayrı bir deneyim ve tecrübe gerektirir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar. 
  • Romanya Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Romanya vize başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harç bedelleri, işlem ücretimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilir ya da isterseniz banka hesabımıza transfer edebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Romanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Romanya randevuları için istenen gün ve zaman tercihi bulunmamaktadır. Randevular konsolosluk tarafından otomatik olarak seçilmektedir.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Romanya vize başvuruları için parmak izinizin verilme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme sürecinde bizden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında size bir yetkilimiz eşlik eder ve onun rehberliği sayesinde bu aşamayı kolaylıkla tamamlamış olursunuz. Dosyanızın teslim edilmesi, randevunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler arka planda yetkilimiz tarafından tamamlanır. 
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu süre ortalama olarak 8-14 iş günü sürmektedir. Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından yetkilimiz her gün dosya durumunuzu sorgular ve takip eder. Başvurunuzla ilgili her gelişmeden anında aranarak haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini talep edebilir ya da ofisimize uğrayarak alabilirsiniz.

Romanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Kayseri

Romanya vize ayrımına göre yalnızca üç şehrimizden vize başvurusu yapılmaktadır. Ankara bu şehirlerimizden birisidir. Ankara, Kayseri, Konya, Çorum, Sinop, Hatay, Van, Adana, Muş, Sinop, Tokat, Şırnak, Erzurum, Elazığ, Niğde, Zonguldak ve Nevşehir gibi illerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz Ankara şubemizle irtibata geçerek Romanya vize başvurularını gerçekleştirebilirler.

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';