x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Romanya Vize Başvurusu, Balıkesir

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubemiz aracılığı ile sizler için hazırladığımız, Romanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Balıkesir Ayvalık, Bandırma, Bigadiç, Edremit, Marmara, Altıeylül, Balya, Karesi, Gömeç, Gönen, Savaştepe, Burhaniye, Manyas, Susurluk, Dursunbey, Kepsut, Havran, Sındırgı, Erdek ve İvrindi ilçelerimiz başta olmak üzere Manisa, Çanakkale ve Kütahya gibi çevre illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz vize başvurularına dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Romanya Vizesi Kimlere Gerekir? Balıkesir

Romanya seyahati yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri, seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Romanya vizesi almaları gerekmektedir. Yeşil (Hususi), Siyah (Diplomatik) ve Gri (Hizmet) pasaport sahipleri ise 6 ay içinde 90 günü aşmamak koşuluyla vize almalarına gerek olmadan Romanya seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Herhangi bir Schengen ülkesinden, Avrupa Birliği ülkesinden,İsviçre ile Liechtenstein tarafından alınan oturma izni ya da çok girişli vizeniz varsa Romanya seyahatinizi vizeye gerek olmadan yapabilirsiniz.

Romanya Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Balıkesir şubemiz tarafından sizler için aşağıda listelediğimiz kategoriler için Romanya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatinizde gerekecek olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun başlık bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0266 225 50 02 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da balikesir@eagvs.com adresimize e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu Balıkesir?

Romanya vize başvurusu için zorunlu ve en önemli belge olan Romanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık aşamasındayken online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında girilen gerçeğe aykırı, hatalı ve eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun gecikmesine hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız başvuru formunuzu doldurmada size gerekli desteği sağlayarak formunuzu doldurarak hazır hale getirir.

Romanya Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? Balıkesir

Yapılacak olan Romanya vize başvuruları yaklaşık olarak 8-15 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Ancak dönemsel yoğunluklar, ek belge talebi ve resmi tatiller gibi sebeplerle bu süre uzayabilmektedir. Bu sebeple seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

0266 225 50 02 numaralı telefonumuzu arayarak veya balikesir@eagvs.com adresimize e-posta atarak yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Balıkesir

Romanya hükümetininde diğer ülkelerin uyguladığı gibi bazı prosedürler ve aşamaları mevcuttur. Sizler için bu aşamaları sırasıyla listeledik.

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizinle irtibat kurarak, sorular yönelterek hangi amaç için seyahatte bulunacağınızı belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Meslek ayrıntılarınız, konaklama süreniz ve gerekçenize göre Romanya konsolosluk yetkililerinin sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler, uzmanlarımız tarafından incelenir ve kontrol edilir. Belgelerinizin hatalı, eksik ve gerçeğe aykırı olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Romanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Romanya konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğinde olması nedeniyle Romanya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir deneyim ve tecrübe gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber sizden gelen bilgiler doğrultusunda gereken tüm girişlerinizi tamamlayarak formunuzu hazırlar.
  • Romanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için yapmanız gereken ön şart, başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti ise; tüm harçlar, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve tüm giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi ofisimize uğrayarak ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Romanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Ancak randevu günü ve saati için tercih seçeneği bulunmamaktadır. Randevu tarihi otomatik olarak belirlenir.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Romanya vize başvurunuzun işleme alınması için parmak izinizi verme şartı bulunur. Parmak izinizin verilme sürecinde ise sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı kolaylıkla tamamlamış olursunuz. Geriye kalan dosyanızın teslim edilmesi ve randevunuzun işleme alınması gibi gereken prosedürler, yetkilimiz tarafından arka planda yürütülür.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu süre yaklaşık olarak 8-15 gün devam eder. Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme almasının ardından yetkilimiz her gün dosya durumunuzu takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini talep edebilir ya da ofisimize uğrayarak alabilirsiniz.

Romanya Vize Ayrımına Göre Nereden Başvuru Yapılmalıdır? Balıkesir

Romanya vize ayrımına göre 3 şehirden vize başvurusunda bulunabilirsiniz. onlardan birisi de İzmir’dir. Balıkesir, Manisa, Mersin, Uşak, Afyon, Isparta, Çanakkale, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli ve Burdur şehirlerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz başvurularını İzmir şubemizden gerçekleştirebilirler. 

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';