x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2022

M.T. 30/03/21, 21:27
Selam, benim hızlı bir şekilde Romanya vize başvurusu yapmam lazım, orada vatandaşlık görüşmem olacak, 10 Mart için randevu aldım, oraya otobüs ile seyahat edeceğim. Romanya vizesi kaç günde çıkar 2022 için. Vatandaşlık görüşmesi olacağından dolayı ben bunu başvurum sırasında belirmeli miyim, sadece turistik amaçlı gidiyormuşum gibi yapmam da problem var mıdır? Oradan aldığım randevu evraklarım da aslında elimde bulunuyor, bunları da evraklarıma ekleyebilirim. Ancak böyle bir başvuru türü olmadığı için konsolosluk sayfalarında, benim biraz kafam karıştı o yüzden sizlerden de destek almak istedim. Romanya vizesi sorularım için detaylı dönüş yaparsanız çok sevinirim teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Romanya vizesi çıkma süresi başvurduğunuz merkezin işlem yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Örneğin Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan başvuru yapılacaksa bu sıralar genelde 1 hafta sonrasına randevu verip ortalama 1 hafta içerisinde de sonuçlandırmaktadır.

Romanya Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Vatandaşlık görüşmesi için seyahat edecek olan müşterilerimize daha önce başvuru yaptığımızdan dolayı tecrübemiz bulunmaktadır. Turistik ziyaret kapsamında değerlendirilmekte olup Romanya’dan aldığınız randevu detayları, vatandaşlık evrakları ve bu konuyu anlatan detaylı dilekçeniz ile sabit evraklarınızı hazırlayarak başvurunuz planlanır. Seyahat gününüze sınırlı bir süre kaldığı için size mail olarak ilettiğimiz evrakları toparlayıp hızlıca bize teslim etmenizi rica ediyoruz.

Romanya’ya vize kaç günde çıkar? Konsolosluk başvurusundan sonra genelde 6-7 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk sayfalarında böyle bir başvuru türü yoktur ancak turistik olarak değerlendirilmektedir. Dilekçede durumunuzu izah edersiniz.

Çalışma durumunuza göre evrak ve ücret detayları sizlere iletildi, ulaşım evrakı olarak otobüs bileti ekleyeceksiniz. Bu yüzden size verilen vizenin çift girişli olması gerekmektedir. Vizenizi çok girişli almak istediğinizi mutlaka dilekçelerinizde belirtmeniz ve başvurunuzu yaparken görevliye söylemeniz faydanıza olacaktır.

Romanya vizesi kaç günde çıkar 2022 ve daha detaylı sorularınız için ülke uzmanlarımız ile ofislerimizde görüşebilirsiniz. Dosyanız hazırlanır ve online başvurular yapılır, ardından randevu günü sizleri konsolosluk önünde karşılayan bir dış operasyon temsilcimiz ile buluşarak evraklarınızı teslim alır ve somut başvurunuzu da gerçekleştirmiş olursunuz.

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2022

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';