x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 59

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Romanya Vize Başvurusu, Bursa

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Bursa şubemiz aracılığı ile sizler için hazırladığımız Romanya vize başvurularına dair güncel, gerekli ve detaylı bilgileri hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Bursa Orhangazi, Nilüfer, İnegöl, Osmangazi, Yıldırım, Mudanya, Kestel, Büyükorhan, Karacabey, Gemlik, Orhaneli, Keles, Harmancık, İznik, Yenişehir, Gürsu ve Mustafakemalpaşa ilçelerimiz olmak üzere Kütahya, Bilecik ve Kocaeli gibi çevre illerimizden gerçekleştirilecek olan vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Romanya Vizesi Kimlere Gerekir? Bursa

Romanya vize başvurusu yapmak isteyen Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahipleri, 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vize almalarına gerek olmadan rahatça Romanya seyahatlerini yapabilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Romanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden, Schengen uygulumasına üye ülkelerden ya da İsviçre ile Liechtenstein tarafından alınan oturma izniniz veya çok girişli vizeniz bulunuyorsa Romanya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Bursa şubemiz tarafından sizler için aşağıda listelediğimiz kategoriler için Romanya başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gereken belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0224 322 01 59 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da bursa@eagvs.com adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Romanya Vize Başvuru Formu Bursa

Romanya vize başvurusu için zorunlu ve en önemli belge olan Romanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formunuzu doldururken yapacağınız hatalı, gerçeğe aykırı ya da eksik belge girişleriniz başvurunuzun gecikmesine hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız sizlere bu konuda gereken desteği vererek formunuzu doldurur ve hazır hale getirir. 

Romanya Vize Başvuruları Kaç Günde Tamamlanır? Bursa

Romanya vize başvuruları yaklaşık olarak 8-15 iş gününde tamamlanmaktadır. Bu zaman ortalama süre vermekle birlikte ek belge isteği, dönemsel yoğunluklar ve resmi tatil gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle irtibata geçmenizi öneriyoruz.

0224 322 01 59 numaralı telefonumuzdan ya da bursa@eagvs.com adresimizden e-posta yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Bursa

Diğer ülkelerde de olduğu gibi Romanya vize başvuru işlemleri için de bazı aşamalar ve prosedürler söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizler için bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle iletişim kurarak, sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat süreniz, meslek bilgileriniz ve gerekçenize göre konsolosluk yetkilileri tarafından sizden istenen belgeler listesi bilgilerinize sunulur. Bu süreçte hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilerek incelenir. Herhangi bir belgenizin gerçeğe aykırı, hatalı ya da eksik olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Romanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle Romanya vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir odak ve deneyim gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konu da son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm bilgi girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlarlar. 
  • Romanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harç ücretleri, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize uğrayarak ödeyebilir isterseniz de banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Romanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Randevu için gün ve saat tercihi seçeneği bulunmamaktadır. Randevu zamanı otomatik olarak sizin kontrolünüz dışında yapılır.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Romanya vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izinizin verilme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği aracılığıyla bu işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Dosyanızın teslimi, randevunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkililerimiz tarafından sürdürülür.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman ortalama olarak 8-15 iş günü sürmektedir. Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme alması ile birlikte yetkililerimiz dosya durumunuzu her gün takip eder ve sorgular. Başvurunuzla alakalı tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuçlanmasının ardından yetkililerimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini talep edebilir dilerseniz de ofisimize uğrayarak alabilirsiniz.

Romanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Bursa

Romanya vize ayrımına göre 3 farklı ilimizden vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan birisi de Ankara’dır. Bursa, Mardin, Çorum, Erzurum, Erzincan, Edirne, Van, Sivas, Şırnak, Sinop, Rize, Adana, Hatay, Mardin , Gümüşhane, Giresun, Ordu, Nevşehir, Niğde, Kars, Hakkari, Kastamonu, Çankırı, Antalya, Tokat, Van Samsun ve Zonguldak illerimizde ikamet eden ziyaretçilerimiz Ankara şubemizle irtibata geçerek başvurularını yapabilirler. 
0312 963 05 35 numaralı telefondan ya da ankara@eagvs.com adresinden Ankara şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';