x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Romanya Vize Başvuru, Adana

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Adana şubemiz aracılığı ile sizler için hazırladığımız Romanya vize başvurularına dair güncel, gerekli ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında başta Adana Ceyhan, Seyhan, Sarıçam, Yumurtalık, Feke, Tufanbeyli, Saimbeyli, Yüreğir, Aladağ, Pozantı, Kozan, İmamoğlu, Karataş, Karaisalı ve Çukurova ilçelerimiz başta olmak üzere Mersin, Osmaniye ve Kahramanmaraş gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz Romanya vize başvurularına ilişkin tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Romanya Vizesi Kimlere Gerekir? Adana

Romanya vizesine başvurmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin, Romanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içinde 3 ayı geçmemek kaydıyla Romanya seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Schengen uygulamasında bulunan ülkelerden, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden, İsviçre ile Liechtenstein tarafından verilen vizeniz ya da oturma izniniz varsa vize almanıza gerek olmadan 180 gün içinde 90 günü geçmemek koşuluyla Romanya seyahatinde bulunabilirsiniz.

Romanya Seyahati İçin Gereken Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Adana şubemiz tarafından aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Romanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak erişebilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, 0322 245 01 03 numaralı telefonumuzdan veya adana@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu Adana

Romanya vize başvurusu için doldurulması zorunlu ve en önemli belge olan Romanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formunuz doldurulurken yapılan eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız formunuzu doldurma konusunda size gereken desteği vererek sizlerden gelen bilgiler sayesinde formunuzu hazır hale getirir. 

Romanya Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? Adana

Yapılacak olan romanya vize başvuruları yaklaşık olarak 8-15 iş gününde karara bağlanmaktadır. Bu süre ortalama zaman vermekle birlikte konsolosluk yetkililerinin istediği ek belge talebi, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve Romanya resmi tatilleri gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir aksaklık ya da gecikme yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.
0322 245 01 03 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da adana@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Adana

Her ülkenin uyguladığı gibi Romanya’nın da vize işlemleri için uygulamış olduğu bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Sizler için bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizleri arayarak, dinleyerek ve sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin meslek ayrıntılarınıza göre, seyahat sürenize göre ve seyahat amacınıza göre sizden talep ettiği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Otel rezervasyonu, seyahat sigortası gibi seyahatiniz için gerekli olan bazı belgelere ofisimizden hiç ayrılmadan da sahip olabilirsiniz.
  • Belgelerinizin İncelenmesi ve Kontrol Edilmesi: Kurumumuza ulaştırdığınız tüm belgeler uzmanlarımız tarafından incelenerek kontrol edilir. Belgelerinizin arasında eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Romanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması sebebiyle Romanya başvuru formunu doldurmak ayrı bir odak ve deneyim gerektirir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber sizlerden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harç bedelleri, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer tüm giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizi ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilir ya da isterseniz banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Romanya vize işlemleri randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Romanya vize randevusu için gün ve saat tercihi yapılamamaktadır. Randevu tarihi otomatik olarak belirlenmektedir.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Romanya vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlıca halletmiş olursunuz. Dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi, randevunuzun konsolosluk yetkilileri tarafından işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler arka planda yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman ortalama olarak 8-15 iş günü devam etmektedir. Konsolosluk yetkililerinin değerlendirmenizi başlatmasının ardından yetkilimiz başvuru durumunuzu her gün takip ederek sorgular. Başvurunuzda herhangi bir gelişme olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvuru işleminizin tamamlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu dilerseniz ofisimize uğrayarak alabilir ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Romanya Vize Ayrımına Göre Nereden Başvuru Yapılmalıdır? Adana

Romanya vize ayrımına göre yalnızca 3 şehrimizden vize başvuruları kabul edilmektedir. Bu şehirlerden birisi de Ankara’dır. Ankara, Adana, Hatay, Sinop, Nevşehir, Konya, Niğde, Çorum, Muş, Tokat, Samsun, Çankırı, Ordu, Gaziantep, Kilis ve Kayseri gibi illerimizde yaşamakta olan ziyaretçilerimiz başvurularını Ankara şubemizden gerçekleştirebilirler.

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';