x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Romanya Vize Başvurusu, Ankara

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Ankara şubemiz aracılığı ile sizler için hazırlamış olduğumuz Romanya vize başvurularına ait güncel, gerekli ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Ankara Gölbaşı, Etimesgut, Elmadağ, Sincan, Mamak, Kızılcahamam, Çankaya, Altındağ, Beypazarı, Evren, Keçiören, Güdül, Yenimahalle, Kalecik, Altındağ, Çamlıdere, Pursaklar, Ayaş, Polatlı, Nallıhan, Çubuk, Bala, Kahramankazan, Şereflikoçhisar ve Akyurt ilçelerimiz başta olmak üzere Çankırı, Kırıkkale, Aksaray ve Kırşehir gibi çevre illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Romanya vize başvurularına ilişkin detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. 

Romanya Vizesi Kimlere Gerekir? Ankara

Romanya vizesi almak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin, Romanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Romanya vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport sahipleri, 6 ay içinde 90 günü aşmamak şartıyla vize almalarına gerek olmadan diledikleri gibi Romanya seyahatinde bulunabilirler.

Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden birinden, herhangi bir Schengen ülkesinden alınan, İsviçre ile Liechtenstein tarafından verilen oturma iznine ya da çok girişli vizeye sahipseniz, vize almanıza gerek olmadan Romanya seyahatinde bulunabilirsiniz.

Romanya Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Ankara şubemiz aracılığıyla sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Hırvatistan vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için gereken belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0312 963 05 35 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da ankara@eagvs.com adresimize mail atabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu Ankara

Romanya vize başvurusunda bulunacak olanların doldurulması şart ve en önemli belge olan Romanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sırasındayken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu hazırlanırken girilen eksik, gerçeğe aykırı ve hatalı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği sağlayarak formunuzu doldurur ve hazır hale getirir.

Romanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Ankara

Gerçekleştirilecek olan Romanya vize başvuruları 4-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre ortalama zaman vermekle birlikte resmi tatiller, dönemsel yoğunluklar ve ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilir. Bu yüzden seyahatinizde olası bir gecikme yaşamamak için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0312 963 05 35 numaralı telefonumuzdan ya da ankara@eagvs.com mail adresimizden yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Ankara

Tüm ülkelerin yapmış olduğu gibi Romanya hükümetinin de vize işlemleri için uyguladığı bazı uygulama ve prosedürler mevcuttur. Sizler için bu aşamaları kurumumuz aracılığı ile adım adım listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizi arayarak sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat süreniz, meslek bilgileriniz ve gerekçenize göre Romanya konsolosluk yetkilileri tarafından sizden talep edilen belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Bu süreçte hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatle kontrol edilerek incelenir. Herhangi bir belgenin eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Romanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Romanya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir deneyim ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Bunun nedeni ise; Romanya konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belge özelliğine sahip olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olmasıdır. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber sizden gelen bilgiler sayesinde formunuzu doldurarak hazır hale getirir. Sizi bu zahmetten kurtarırlar.
  • Hırvatistan Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön koşul başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti ise; tüm harç bedelleri, danışmanlık hizmet bedelimiz, işlem ücretlerimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimize gelerek ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer edebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Romanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Randevu gün ve saatini belirlemek için herhangi bir tercih seçeneği bulunmamaktadır. Randevu tarihi otomatik olarak seçilmektedir.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Romanya vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izinizin verilmiş olma şartı bulunmaktadır. Parmak izinin verilme sürecinde bir yetkilimiz sizi karşılayarak rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz. Geriye kalan dosyanızın teslim edilmesi ve randevunuzun işleme alınması gibi prosedürler arka planda yetkililerimiz tarafından yürütülür. 
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu süre ortalama olarak 4-15 iş günü sürmektedir. Romanya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme almasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkililerimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu ofisimize ziyaret ederek alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Romanya Vize Ayrımına Göre Nereden Başvuru Yapılmalıdır? Ankara

Romanya vize ayrımına göre 3 şehirden vize başvurusu yapabilirsiniz onlardan bir tanesi de Ankara’dır. Zonguldak, Kayseri, Konya, Antalya, Niğde, Ordu, Kırşehir, Van, Muş, Giresun, Gümüşhane, Erzurum, Erzincan, Elazığ, Hatay, Nevşehir, Bursa, Kastamonu, Mardin, Kars, Nevşehir, Hakkari, Çankırı, Çorum, Rize, Tokat, Şırnak, Tokat, Sivas, Samsun, Sinop illerimizde ikamet eden ziyaretçilerimiz, Romanya vize başvurusu için Ankara şubemizden başvuru yapabilirler.

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';