x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya E-Visa Başvurusu

Romanya E-Visa sayfamıza hoş geldiniz.

Bu bir vize türü değildir. Hangi tür vize başvurusu olursa olsun öncelikle online sistemden kayıt olup girişlerinizi yapmanız gerekir. Romanya vize portalı e-vize olarak adlandırılmış olsa da bunlar e-vize olarak verilmez. Pasaporta basılı somut bir vizedir.

Romanya temsilciliklerinin ana evraklarınızı önceden görmelerini ve yoğunluklarına göre size randevu belirlemeleri için uygulanan bir sistemdir. Bu sisteme herkes kayıt olarak başvuru yapabilmektedir.

Euroasia GVS sizlere bu konuda destek veren bir Romanya vizesi için danışmanlık firması olup doğru bilgilere vize uzmanlarımız aracılığı ile ulaşmanızı ve başvurunuzun sorunsuz ilerlemesini sağlar.

Romanya Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize türünüze göre belirlenen ve gerekli olan tüm evraklarınızı müşteri temsilcilerimize ulaşarak ücretsiz bir şekilde isteyebilirsiniz. Edindiğiniz evrak listesine göre dosyanızı planlayarak hazırda tutmalısınız. Euroasia Gvs’nin size danışmanlık sağlamasını isterseniz dosyanızı doğrudan kargo, kurye veya elden teslim ederek işlemlerinizin aynı gün tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Online sisteme kayıt olduktan sonra vize türünüze göre işaretlediğiniz şıklardan ilerledikçe karşınıza da bu türe göre istenen ve yüklenmesi gereken evrak alanları da açılacaktır. Yüklenmesi gereken evrakları toplam dosyanızdan ayıklayarak tarama yolu ile bilgisayarınıza aktarır ve oradan sisteme yüklemeye devam edersiniz.

Seyahat tarihinizi online başvuru gününden en az 30 gün sonrası için planlamak mantıklı olacaktır. Sistem bazen 1-2 gün içinde bazense 1-2 hafta içinde randevu vermek üzere mailinize dönüş yapar. Aldığınız randevu gününe hazırladığınız tüm evraklar ve adınıza iletilen randevu bildiriminin çıktısı ile başvuru yapacağınız konsolosluğa gidebilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Romanya e-vize portalı üzerinde yüklediğiniz evraklardan sonra form açılacaktır. Form eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Son aşamada başvuru formunu çıktı alıp ve pdf olarak saklayarak sisteme onay verilmelidir. Doldurulan online formunuzun 30 gün geçerliliği vardır. Online formunuzun çıktısını aldıktan sonra fotoğrafınızı yapıştırarak sayfa sonunu imzalamasınız.

Romanya E-Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Online başvuru için herhangi bir ücret ödenmez. Euroasia Gvs vize başvuru evraklarınızın hazırlanmasından vize sonucunuzun gelmesine kadar ilgili süre içerisinde vize danışmanlığınızı sağlar ve bunun üzerine hizmet ücreti alır. Konsolosluk vize ücretleri, seyahat sağlık sigortası ücretleri ve Euroasia Global Vize Services ücretlerine ülke uzmanlarımızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Romanya E-Vizesi Ücreti Nereye Yatırılır?

Romanya E-Visa veya online vize işlemleriniz için bir ücret ödemesi yoktur. Konsolosluğa ödenecek olan tüm ücretler, konsolosluğun belirlediği ve anlaşmalı olduğu bankalardan ödenmektedir. Ücretin ne kadar ve nereye yatırılacak olduğu başvurunuz tamamlandıktan sonra konsolosluk görevlisi tarafından bir tahsilat talimatı ile bildirilmiş olacaktır. Bankaya yapılan ödeme sonrası alınan dekont tekrar konsolosluğa bırakılmalıdır aksi taktirde ödeme konsoloslukların hesabına düşmeden dosyanızı işleme almayacaklardır.

Romanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Başvuru türünüze göre değişmekte olup genel olarak 5-10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.

Online başvurularda ne zamana randevu verileceği net olarak bilinmediği için seyahat planını geniş aralıklı bırakmakta fayda var.

Başvuru yapıldığı gün otel, uçak, sigorta, şirket dilekçesi, davetiye gibi evrakların seyahat tarih aralıkları tutarlı olmalıdır. Aksi taktirde değiştirilmesi istenir ve randevunuzu kaçırmamak için zor durumda kalabilirsiniz.

Hem başvuru hem de pasaport teslimine şahsen gelinmesi zorunludur. Ancak ticari başvurularda aynı şirket çalışanı diğer şirket çalışanları adına şirketinden aldığı vekalet ile başvuru yapabilir ve pasaportu vize sonuçlandığında teslim alabilir. Bu durum yine de konsolosluklardan izin alınarak uygulanmalıdır.

Romanya E-Visa Başvuruları Nereden Yapılır?

Romanya başvurularında konsolosluklar Türkiye’de ikamet edilen şehirlere göre görev dağılımı yapmıştır. Buna göre bağlı bulunduğunuz şehir ile hangi konsolosluğun ilgilendiğine aşağıda hazırlamış olduğumuz bilgilerden bakabilirsiniz.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Vize Başvurusu Kabul Edilen Şehirler:

Bolu, Bilecik, Bartın Düzce, İstanbul, Kırklareli, Karabük, Tekirdağ, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Yozgat

Romanya İzmir Konsolosluğu’ndan Vize Başvurusu Kabul Edilen Şehirler:

Afyonkarahisar, Balıkesir, Aydın, Çanakkale, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Manisa, Mersin, Uşak, Muğla

Romanya Ankara Büyükelçiliği’nden Vize Başvurusu Kabul Edilen Şehirler:

Adıyaman, Adana, Ağrı, Aksaray, Ankara, Amasya Antalya, Ardahan, Batman, Artvin Bayburt, Bingöl Bitlis, Bursa, Çankırı, Çorum, Edirne, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Hatay, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kırşehir, Konya, Malatya, Muş, Mardin, Nevşehir, Ordu, Niğde Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Siirt Şırnak, Şanlıurfa Tokat, Tunceli, Trabzon, Van

Romanya E-Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Notlar

  • Online başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra yüklemelerde bir sıkıntı veya eksiklik var ise konsolosluk size tekrar mail atarak bunu isteyebilir. Yani online başvurunuzu tamamlamış olmanız kesin olarak randevu dönüşü yapılacağı anlamına gelmez.
  • Randevular ileri tarihe de verilebilir, bu yüzden seyahat tarihinizde oynamalar yapabilecek şekilde planlayın, vizenizin onayı gelmeden herhangi bir otel, uçak, otobüs bileti satın alması yapmayın.
  • Günümüz Covid pandemisi ile ilgili bilgeleri ülkeye seyahat etmeden önce gerekli makamlardan öğrenmeniz gerekir.
  • Online başvurunuz 30 gün boyunca saklanabilmektedir, 30 günü aşan bir formunuz var ise yeniden doldurmanızda fayda var.
  • Romanya konsoloslukları her zaman ek evrak isteme, geciktirme, reddetme veya onaylama haklarına sahiptir.
  • İş yeri ve ikamet adresiniz farklı şehirlerde yer alıyorsa, örnek olarak Ankara’da ikamet ediyorsunuz ancak şirketiniz İstanbul’da ise şirket tarafından antetli kağıda kaşeli ve imzalı olarak hazırlanan bir yazı ile bu detayları belirterek konsolosluktan rica edilebilir.
  • Başvuruya gelirken randevu kağıdı, form, sigorta, otel, uçak ve tüm destekleyici evraklarınız sıralı ve düzgün bir biçimde dosyalanmalıdır.
  • Tüm işlemlerinizi Euroasia Global Vize Servisi ile yönetebileceğinizi, ülke uzmanlarımız ile telefon, mail veya yüz yüze görüşerek ücretsiz bilgi alabileceğinizi unutmayın.

Romanya E-Visa başvuru işlemler için bilgi verdik. Euroasia Global Vize Servisi uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 0212 963 50 15

Romanya E-Visa

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';