x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya İzmir Başkonsolosluğu

İzmir Romanya Başkonsolosluğu, Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak görev yapar. Görev alanı içerisinde bulunan illerde bulunan Türkiye ve üçüncü ülke vatandaşlarına vize hizmeti sunmakla birlikte, kendi vatandaşlarına konsolosluk desteği sağlamaktadır.

Bu iller dışında ikamet eden kişiler, yaşadıkların ilin hangi temsilciliğin görev alanına girdiğini görmek için Romanya Ankara Büyükelçiliği’nin ve Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’nun sayfalarını inceleyebilirler.

Romanya İzmir Başkonsolosluğu Görev Kapsamı

İzmir Romanya Başkonsolosluğunun görev alanı Afyon, Aydın, Balıkesir, Burdur, Çanakkale, Denizli, İçel, Isparta, İzmir, Manisa, Muğla ve Uşak İllerini Kapsamaktadır.

Romanya İzmir Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici: Mioara ȘTEFAN / Başkonsolos
Adres: 1479 Sokak No:9 Alsancak / İzmir
Telefon: +90 232 465 04 63
Faks: +90 232 465 09 38
E-Posta: izmir@mae.ro
E-Posta: izmir.consul@mae.ro (Vize Bölümü)

Mağduriyetin yaşandığı kaza, afet, yaralanma gibi durumlarda aşağıdaki telefon numarası üzerinden İzmir Başkonsolosluğu ile iletişim kurulabilir. Bu numara üzerinden konsolosluk hizmetlere ilişkin işlem yapılmamaktadır.

Acil Durum Hattı :+90 530 415 00 77 

Romanya İzmir Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

İzmir Başkonsolosluğu Vize Bölümü, Pazartesi, Çarşamba ve Perşembe günleri, 09.00-12.00 saatleri arasında doya kabul etmekte, 14.00-17.00 saatleri arasında ise pasaport teslimi gerçekleştirmektedir.

Vize dışındaki diğer konsolosluk işlemleri için Salı ve Cuma Günleri hizmet alınabilmektedir. Belgeler 09.00-12.00 aralığında teslim alınmakta, 14.00-17.00 saat aralığında ise belge teslim edilmektedir.

Romanya İzmir Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

Başkonsolosluk görev alanı içerisinde bulunan illerde yaşayan kişilerin Romanya Vize Başvurularını kabul edebilir ve karara bağlayabilir. Başvurular randevu sistemi ile kabul edilmektedir. Seyahatinizin gerekçelerine göre hazırlanmış evraklarınız ile birlikte, doğru ve eksiksiz olarak online ortamda doldurulan Romanya Vize Başvuru Formu ile randevu saatinizde talebinizi iletebilirsiniz.

Romanya İzmir Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

Romanya hükümeti, vize taleplerinin en önemli belgesi olan, seyahatinizin süresi, gerekçesi, kalacağınız yer gibi bilgilerin iletildiği başvuru formunun elektronik ortamda doldurulmasını istemektedir. Bu form aracılığı ile tarafınızdan talep edilecek bilgileri önceden incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Romanya İzmir Başkonsolosluğu Konsolosluk Hizmetleri

Başkonsolosluk aracılığı ile Romanya Hükümeti vatandaşlarının alabileceği konsolosluk hizmetlerinden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu hizmetlerin dışındaki talepleriniz hakkında bilgi almak için telefon ile bilgi talep edebilirsiniz.

  •  Fotokopi Tasdik İşlemleri
  •  İmza Beyanı
  •  Adli Sicil Kaydı Talebi
  •  Evlilik ve Boşanma İşlemleri
  •  Pasaport, Kimlik, Sürücü Belgesi İşlemleri
  •  Doğum, Ölüm, Yaşam Belgesi Talebi

Romanya İzmir Başkonsolosluğu Nerede?

Romanya İzmir Vize Başvurusu

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';