x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Ankara Büyükelçiliği

Romanya Ankara Büyükelçiliği

Romanya hükümetinin temsil niteliği en yüksek kurumu olan Romanya Ankara Büyükelçilği, iki ülke arasındaki ekonomik ve siyasi ilişkileri güçlendirmek, kültürel ve sosyal bağı kuvvetlendirecek çalışmalar yapmak amacıyla hizmet vermektedir.

Sorumluluk bölgesi içerisinde yaşayan Türk ve üçüncü ülke vatandaşlarının, Romanya Vize Başvurularını kabul edebilen büyükelçilik, başvuruları değerlendirme ve karara bağlama konusunda yetki sahibidir.

Romanya Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Elaziğ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresum, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, K. Maraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanliurfa, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli ve Van illerinde ikamet eden kişiler Ankara Romanya Büyükelçiliğinden hizmet alabilirler.

Romanya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Yönetici: Gabriel ŞOPANDĂ   / Büyükelçi
Adres: Kız Kulesi Sokak No:7 Gaziosmanpaşa / Ankara
Telefon: +90 312 466 37 06
Faks: +90 312 427 15 30
E-Posta: ankara@mae.ro

Romanya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Ankara Büyükelçiliği konsolosluk bölümü Salı ve Perşembe günleri 09.00-12.00 saatleri arasında evrak teslim almakta, 15.00-17.00 saatleri arasında ise pasaport ve belge teslimi yapmaktadır. Romanya Vize Başvuruları da bu zaman aralığında yapılmalıdır.

Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri ise diğer konsolosluk işlemleri ( Destek ve Koruma Hizmetleri, Evlilik gibi) için ayrılmıştır.

Romanya Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Ankara Romanya Büyükelçiliği görev alanı dahilindeki illerden vize başvurusu kabul etmektedir. Seyahat gerekçenize göre hazırlanmış olan evraklarınız ile başvuru yapabilirsiniz.

Romanya Ankara Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Romanya vize başvurunuz öncesinde, hazırlamanız gereken en önemli evrak, Romanya Vize Başvuru Formu’dur ve online olarak bilgi girişi yapılmaktadır. Tarafınızdan istenen bilgileri incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Romanya Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri

Büyükelçilik Romanya vatandaşlarına koruma ve destek sağlamaktadır. Bu destek kapsamında çok sayıda konsolosluk hizmetinden faydanılanabilinir. Ankara Büyükelçiliğinden alabileceğiniz konsolosluk hizmetlerinden bazıları aşağıdadır.

  • Pasaport ve Kimlik İşlemleri: Süresi dolan, yıpranmış, kaybolmuş ve ya çalınmış olan pasaportlarınızı ve kimliklerinizi, Ankara Romanya Büyükelçiliği aracılığı ile yenileyebilirsiniz. Türkiye de uzun süreli ikamet halinde olan Romanya vatandaşları, ilk defa pasaport çıkartmaları gereken bebek ve çocuklara da yeni pasaport ve kimlik başvurusunda bulunabilirler.
  •  Noterlik İşlemleri: Aslına uygun fotokopi işlemleri, Sözleşme ve belge tasdiki, İmza Beyanı, Tercüme onayı gibi işlemleri büyükelçiliğin konsolosluk bölümünden yaptırabilirsiniz.
  •  Adli Sicil Kaydı Temini: Romanya hükümet kayıtlarını esas olan adli sicil kayıt belgesi talep edebilirsiniz.
  •  Belge Temini: Doğum ya da Ölüm Belgesi, Emeklilik veya sigorta durumunu gösterir belgeleri Ankara Romanya Büyükelçiliği aracılığı ile edinebilirsiniz.
  •  Evlilik ve Boşanma İşlemleri: Romanya Makamlarına göre evlilik yapabilir, boşanma işlemlerini başlatabilirsiniz.

Romanya Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Romanya Ankara Vize Başvurusu

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';