x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu

Z. Tekin 02/08/19, 10:47
Merhaba, ben Fransa’da eğitimime devam etmek istiyorum ve oradaki okullarla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için güz döneminde Fransa’ya kısa bir turistik seyahat yapmayı düşünüyorum. Babam memur olduğu için yeşil pasaportum var ama Fransa yeşil pasaporta vize istiyor mu emin olamadım.Bu konuyla ilgili detaylı bilgiye nasıl erişebilirim
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,  Schengen bölgesi üye ülkelerinden olan Fransa’da diğer üye ülkeler gibi 180 gün içerisinde 90 günlük konaklama için yeşil pasaport sahiplerinden vize istememesine rağmen yeşil (hususi) pasaport sahipleri özellikle ilk Schengen bölgesi ziyaretlerinde ‘Fransa yeşil pasaporta vize istiyor mu’ gibi sorulara yanıt aramaktadır. Fransa vizesi yeşil pasaport ile ülkeye giriş yapanlardan, 90 güne kadar olan kısa süreli seyahatleri için vize istemese de bazen sınır geçişlerinde kalacak yer bilgisi, seyahat süresince harcamaları karşılayacak para durumunu gösterir belge, geri dönüş bileti, seyahat sağlık sigortası gibi bazı evraklar isteyebiliyor.

Ülkeye girişte böyle bir durumla karşılaştığınızda herhangi bir sorunla karşılaşmamak için bu belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamanız sizin için yararlı olur. Aksi bir durumda yeşil pasaport Fransa seyahatinizi yapmanız için yeterli olmayabilir ve bunun sonucunda ülkeye girişiniz engellenebilir. Bu sorunları yaşamadan sıkıntısız bir şekilde fransa’ya giriş yapmak için isterseniz yolculuğunuz öncesinde size en yakın Euroasia GVS şubesini arayabilir ve deneyimli danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Fransa seyahatinizde yeşil pasaportunuz dönüş tarihiniz sonrası en az 3 ay geçerliliğe sahip olmalıdır. Bu nedenle en az 6 geçerliliği bulunan yeşil pasaportla Schengen bölgesine seyahat etmenizi öneririz.  

fransa vizesi yeşil pasaport

Fransa’da geçireceğiniz süre 180 gün içerisinde 90 günden fazla sürecekse bu durumda vize başvurusu yapmanız gerekir. Bundan dolayı seyahatinizin başlangıcından en fazla 1 ay öncesine kadar bu konuda kararınızı vermeli ve başvuru sürecinizi buna uygun ilerletmelisiniz. Eğer uzun süreli kalacaksanız Fransa Schengen Vize başvurunuzu en geç seyahatinizin başlangıcından bir ay önce yapmalısınız.

Fransa vize başvurusu için seyahatinizin kapsayacağı süreyi, adınız ve soyadınızın olduğu, seyahat amacınızı, gidiş dönüş bilet rezervasyonu, seyahatinizi karşılayacak para durumunuzu gösteren belge, çalışıyorsanız, işyeri sahibi yada çalışan olduğunuza dair işyerinden alınan belge, firma yetkilisinin ıslak imzası ve şirket kaşesinin basılı olduğu evrak,eğer çalışmıyorsanız da bunu belirtmeniz gerekir.

Saygılarımızla,

Evrim/ Euroasia GVS Schengen 

 

Cevap Ver