x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Yeşil Pasaport

e. ozdemir 18/06/19, 12:54
20 kasım 2019 tarihinde 8 kişi MSC Cruıs gemisi ile 17 gün süren Cenovadan başlayıp Guadoloupe da biten bir seyehat yapacağız 5 gün Guadoloup da tatilimize devam edip dönüşte 2 gece de Paris te konaklama yapıp geri döneceğiz. Bu seyahat için nereden vize almamız gerekiyor? Chengen seyahat sigortası yeterlimi? Fransa yeşil pasaport sahipleri için de vize almak istiyor mu? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederiz.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Ertuğrul Bey, Schengen ülkelerinde gerçekleştirmek isteğiniz seyahatleriniz için, Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi iseniz  vize almanız gerekmektedir. Diplomatik(siyah) , Hizmet(Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaportlarından birine sahip iseniz  180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Schengen ülkelerine yapacağınız seyahatlerde vize almanıza gerek yoktur. Özel Fransa yeşil pasaport sahiplerinden maksimum 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize istememektedir. 

Schengen ülkelerini kapsayan seyahat planınız var ise ; vize alacağınız ülkeyi belirleyebilmek için Schengen alanına  giriş yaptığınız ülke ve Schengen ülkelerinde konaklama gün sayılarınız önemlidir.Konaklama sayıları eşit ise; ilk giriş yaptığınız ülkenin vizesine ,eşit değil ise en fazla konaklama yapacağınız ülkenin vizesine başvuru yapmanız gerekir.Ülkeler arası geçişlerinizi gösteren otobüs,tren biletlerinizi gösteren belgeleri ve konaklama bilgilerinizi sunmanız gerekir.
Ayrıca seyahat sürenizi kapsayacak şekilde 30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

Guadoloupe Adaları seyahatiniz için, Umuma mahsus ( Bordo), Hizmet (Gri), Hususi ( Yeşil) pasaport sahipleri vize almaları gerekir.Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri ise 30 güne kadar vizeden muaftırlar.Vize başvurularını Fransa Konsolosluğu/ Büyükelçiliği değerlendirmektedir.

Schengen bölgesi ve Guadoloupe Adaları için vize almanız gerektiği durumlarda, kurumumuz; çalışma şeklinize uygun evrak listesinin temini,evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun hazırlanması ve başvurunuzun yapılması aşamalarında yardımcı olabilmektedir.Müşteri danışmanlarımıza  +90 (212) 963 04 50 telefon numarasından ulaşarak  destek alabilirsiniz.

Gökhan K.

Evrim N. 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';