x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Vizesi ile Almanya

Z. Aksoy 19/07/19, 14:21
Merhaba, ben 21 yaşındayım, üniversite öğrencisiyim. Alman vatandaşı olan akrabalarım ile birlikte Fransa'ya gideceğim kendi arabaları ile. Ben buradan Almanya’ya gideceğim sonra beraber Paris’e geçeceğiz. Paris’ten sonra Münih’e döneceğiz ve ben orada birkaç gün kaldıktan sonra Türkiye’ye döneceğim. Bana davetiye yollamalarına gerek var mı? Davetiyenin yanında Alman tanıdıklarım ihtiyaçlarımın karşılanacağına dair resmi evrakı göndermelerine gerek var mı. Masraflarımın karşılanacağına dair belgeyi nereden almaları gerekiyor? Masrafların karşılanacağına dair belge ve davetiye aynı şey mi? Diğer gerekli bilgileri ve Schengen vize ücretini de belirtirseniz sevinirim teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Fransa vizesi ile Almanya seyahati yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Almanya’da mı Fransa’da mı daha uzun süre kalacaksınız? Hangi ülkede daha uzun kalacaksanız o ülke için vize talebinde bulunmanız gerekmektedir. Fransa vizesi ile Almanya’ya, Almanya vizesi ile Fransa’ya giriş çıkış yapabilirsiniz. Almanya vatandaşı olan akrabanızın davet mektubu yazması ve masraflarının tümünün kendisi tarafından karşılanacağını belirtmesi gerekmektedir. Almanya vizesi alacağınızı varsayarsak davet belgesinin Almanya Belediyesi onaylı olması gerekmekte ve davet eden kişinin Alman pasaportu ve kimlik fotokopileri ile birlikte tarafınıza iletilmesi gerekmektedir.  Fransa için de yine aynı şekilde davet belgesinin orijinali talep edilmektedir.

Fransa vizesi için gerekli evraklar’ın bilgisini ilgili bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Fransa için Euroasia GVS hizmet bedeli 30 Euro’dur. Fransa resmi vize ücreti 60+25 olarak 85 Euro’dur. Ek olarak seyahat sağlık sigortası masrafı, kargo/kurye giderleri gibi giderler çıkmaktkadır.

fransa vizesi ile almanya

Fransa vizesi seyahatin uzunluğuna ve gerçekleştirme amacınıza göre Euroasia GVS ile gerçekleştirebilirsiniz. Gösterdiği aracı firmaya yapılır. Daha uzun süreli olanlar için ise Fransa Konsolosluğu ya da Fransa Büyükelçiliği’ne başvuru yapılması gerekir. Başvuru sırasında gerekli bütün evrakların temin edildiğine emin olunmalı ve başvuru eksiksiz şekilde gerçekleştirilmelidir.

 Fransa vize başvurusu olumlu sonuçlanırsa alınan vize ile bütün Schengen bölgesi ülkelerine girmek mümkündür. Ancak belli koşullar buna engel olabilir. Bazı durumlarda sadece seyahat yapılacak tarihler için vize verilmekte olup diğer ülkelere giriş için koşul uygunluğu bulunmayabilir. Ancak alınan vize çok girişli ve uzun süre yeterli ise alınan Fransa vizesi ile Almanya'ya seyahat etmek mümkün olabilir. Almanya da Fransa gibi Schengen ülkesidir ve alınan vize ile ilk seyahat başvuru yapılan Fransa’ya yapıldıktan sonra Almanya'ya giriş çıkış yapmak da mümkündür.

Saygılarımızla,

Evrim/ Euroasia GVS Schengen Departmanı

Cevap Ver