x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Vizesi ile İtalya

B. Yıldırım 24/07/19, 14:51
Merhabalar ben Fransa’ya turistik vize almak istiyorum. Marsilya'dan sonra İtalya Milano'ya geçmek istiyorum. Öğrenciyim bu yüzden sponsorum babam olacak. O da emekli. Vize için hangi belgeleri toplamam gerek? bir de 2 adet dilekçe mi yazmamız gerekiyor? Sponsor dilekçesi dışında bende mi dilekçe yazmalıyım? Şimdiden teşekkürler
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Fransa vizesi ile İtalya seyahati gerçekleştirmek isteyen Schengen bölgesi dışında kalan ülke vatandaşları ellerindeki vize türüne ve kalan kullanım süresine göre bunu gerçekleştirebilir. Standart belgelere ek olarak ıslak imzalı ve mühürlü öğrenci belgesini ve 18 yaş altındaysanız anne ve babanız tarafından imzalanmış noter onaylı muvafakatname belgesini göndermeniz gerekmektedir. Başvuru evraklarınız arasına güncel tarihli e-devletten alınmış barkodlu belgeyi de eklemeniz gerekecektir.

Babanız seyahat masraflarınızı karşılayacağına dair sponsor dilekçesi yazmalıdır. Emeklilik belgesi ve maaşının yattığı banka hesap dökümünü başvuru dosyanıza eklemelisiniz. Siz de seyahat amacınızı ve güzergahını belirten, vize süresi bitmeden Schengen alanından çıkacağınızın taahüttünü veren turistik vize dilekçesi yazabilirsiniz.

Başvurunuzu Euroasia GVS ile gerçekleştirmeniz halinde tüm süreci sizin adınıza yürütüyoruz. Başvurunuzu ve başvurunuzun takibini yapıyoruz. Fransa vize dilekçe yazımı ve Fransa online vize başvuru formunun doldurulması hususunda destek sağlıyoruz.

İtalya da Fransa gibi Avrupa Birliği üyesidir ve Schengen Anlaşması’na taraf olan ülkelerden biridir. Buna bağlı olarak Fransa için geçerli bütün vize başvuru işlemleri İtalya'an vize almak istendiğinde geçerli olacaktır. Fransa vizesi başvurusu sonucunda alınan vizeyle İtalya seyahati yapmak haliyle mümkün olabilir. Bunun için gerekli prosedür uygulanırsa sorun yaşama olasılığı en aza indirgenmiş olur.

Öncelikle alınan Schengen vizesi hangi ülke tarafından verildiyse seyahati yapacak olan kişinin ilk ziyaretini o ülkeye gerçekleştirmesi gerekir. Verilen vize çok girişli ise ve İtalya seyahatini de kapsayacak kadar kullanım süresi mevcut ise kişiler bu seyahatini yapabilir. Ancak bütün bu geçerliliklere rağmen İtalya Devleti ülkeye giriş sırasında tekrar arama yapma ve seyahati gerçekleştirmek isteyen kişiyi gerekçe göstermeksizin ülkeye almama hakkına sahiptir. Yapılacak yolculuk öncesi bu durumların da göz önünde bulundurulması gerekmektedir

Evrim/ Euroasia GVS Schengen

fransa vizesi ile italya

Cevap Ver