x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Aile Ziyaret Vizesi

G. Erdem 26/07/19, 14:38
Merhaba, 14 yaşındaki oğlumla birlikte Fransa'da yaşayan kız kardeşimi ziyarete gideceğiz. Bu konuda hangi evrakları hazırlamam gerekir. Oğlum 18 yaşından küçük olduğu için anneden de muvafakatiye almak gerekir mi?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Fransa aile ziyareti vizesi almak için gerekli prosedürleri yerine getirirseniz vize almakta sorun yaşamazsınız. Fransa ziyaret vizesi için gereken evrakları hazırlarken reşit olmadığınız için başvuru formunda ebeveynlerinizin imzasının bulunması kesinlikle gereklidir. Ayrıca eğer öğrenciyseniz imzalı ve kaşeli öğrenci belgesi de almanız gerekir.

Fransa vizesi muvafakatname

Aile ziyaret vizesi için söz konusu belgeler dışında noter onaylı Fransa vizesi muvafakatname belgesini de ailenizin alması ve evraklar arasına eklenmesi gerekir.

Bunların dışında Fransa aile ziyaret vizesi için şu evrakların eksiksiz ve güncel olarak tamamlanması gerekir. Nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet biometrik fotoğraf, Fransa vize talep dilekçesi, Fransa akraba ziyareti vize davet dilekçesi, gidiş dönüş bilet rezervasyonu, kalınacak yer bilgisi ve seyahat sigortası, son on yıl içinde alınmış seyahat bitiş süresini de kapsayacak şekilde 6 aylık geçerlilik süresi bulunan, minimum 2 adet boş sayfası bulunan ve yıpranmamış pasaport, aile ziyareti yapacağınız kişinin gönderdiği davet mektubunun yanında bu kişinin açık adresi de evraklar arasında bulundurmak yararlı olur. Başvuru sırasında bu bilgi bazen istenmektedir.

Başvurunun süresinde bi aksama yaşanmaması adına bu tür evraklarında tedbir amacıyla önceden edinilmesi yararınıza olacaktır. Bütün evraklarınızı hazırladıktan sonra geçerlilik süresi ve barındırdığı bilgilerin doğruluğu açısından tekrar kontrol edilmeli ve hatalı yada eksik evrak varsa bu sorunların başvuruya gitmeden gidermelisiniz. Başvuru evraklarının eksikliği yada hatalı oluşu durumunda hem başvurunuz red edilir hem de vaktiniz ve paranız boşa gitmiş olur. Bu konuda profesyonel destek almak ve herhangi bir sorunla karşılaşmadan evraklarınızı eksiksiz hazırlamanız için ikamet adresinize en yakın Euroasia GVS bürosunu arayıp destek alabilirsiniz.

Evraklarınızı tamamlayıp randevunuzu aldıktan sonra eğer  daha önceden vize başvurusu yapmamış ve parmak izi vermemiş iseniz parmak izi vermek için vize başvuru merkezine gitmeniz gerekir. Başvurunuzu yaptıktan sonra eğer evraklarınız ile ilgili bir sorun yaşanmazsa vize başvuru merkezinin belirttiği süre içinde vizenizi alırsınız.

Evrim-Euroasia GVS Schengen

fransa aile ziyaret vizesi

 

Cevap Ver