x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

 

Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia GVS'ye Hoşgeldiniz.
Almanya ticari vize başvurularınız için hazırlamanız gereken standart evraklarınız, kimlik bilgilerinizi ve seyahat amacınızı destekleyici evraklardan oluşmaktadır. Sayfamızın devamında 2020 yılı Almanya Ticari Vize standart evrak listesini ve mesleksel durumunuza göre farklılaşan ayrıntılı evrak listelerini görüntüleyebilirsiniz. Evraklarınızı hazırlamadan önce evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olmayı unutmayınız ve evraklarınızı açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayınız. Güncel evrak listesi için yetkilerimizi çekinmeden arayabilir ve durumunuza uygun evrakların bilgisini bir bilgilendirme e-maili halinde talep edebilirsiniz.  İlginiz için teşekkür ederiz.

Standart evraklar: Pasaport, biyometrik fotoğraf, başvuru formu, banka dökümleri standart seyahat amacını destekleyici rezervasyonlar, seyahat sağlık sigortası… standart evraklar arasında yer almaktadır.

Mesleksel evraklar: Mesleksel evraklar  kişisel durumunuza göre farklılık göstermektedir. Çalışan veya şirket sahibiyseniz; şirketin faaliyet belgesi,vergi levhası, ticari sicil gazete fotokopisi; emekli iseniz; emekli kartı, emekli maaş bordronuz ile birlikte Almanya ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Mesleksel (iş sahibi, çalışan, emekli) durumunuza uygun ticari vize evrak listesini sayfamızın devamında inceleyebilirsiniz. Almanya ticari vize işlemlerinizi ofislerimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra daha önce alınmış VIS ibareli Schengen vizeniz varsa Türkiye’nin her bölgesinden vize müracaat evraklarınızı size en yakın Ofislerimize kargo/kurye veya üçüncü bir kişi aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. Almanya ticari vize başvurularınız belgelerinizde herhangi bir eksiklik olmaması halinde uygun olan ilk iş gününde yetkilerimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

1) Evraklarınızı kargoyla size en yakın ofisimize gönderin.
2) Almanya ticari vize başvuru işlemlerinizi Türkiye'nin belirli merkezlerinde bulunan vize servislerimiz aracılığıyla kolaylaştırılmış bir prosedürle tamamlayabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Adana, Edirne, Gaziantep dışında ikamet ediyorsanız çağrı merkezimizden Almanya vize işlemlerinizi hangi vize servisimizden hizmet alacağınızı öğrenebilirsiniz.

almanya vizesi

almanya ticari vize

Almanya Ticari Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

  • Kişisel/Standart Evraklar

Pasaport

Vizenin sonlanma tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliği bulunan pasaport. Almanya vize işlemlerinizde kullanacağınız pasaportunuz on yıldan eski olmamalıdır. En az iki adet boş sayfası olmalıdır. Pasaportunuza ek olarak pasaportunuzdaki fotoğraf ve kimlik bilgilerinizin bulunduğu sayfanın ve son 3 yıl içerisinde almış olduğunuz varsa Schengen bölgesi ülkeleri, ABD, İngiltere, İrlanda, Kanada, Avustralya, Kore, Japonya, Yeni Zelanda…vize fotokopilerini sunmalısınız. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında sunulmalıdır.  

Evlilik, boşanma durumlarında soyadı değişikliği sebebiyle güncel olmayan pasaportla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kimlik Fotokopisi

Kimliğinizin ön ve arka yüzünün fotokopisini sunmalısınız. Ayrıca yeni çipli kimliğinizle başvuru yapmış ve yeni kimliğiniz Almanya Schengen vize başvuruları sırasında hazır değilse, nüfus müdürlüklerinden temin edeceğiniz geçici kimlik belgenizi sunmanız gerekmektedir. Geçici kimlik belgenizin fotokopisini dosyanıza ekleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Almanya ticari vize gerekli evraklar

Almanya ticari vize Schengen başvuru formu
Almanya ticari vize başvuru formunda (schengen) yer alan tüm alanlar müracaatçı tarafından eksiksiz olarak doldurulmalı ve şahsen imzalanmalıdır. Almanya Schengen vize başvuru formunun 3. ve 4. sayfaları imzalanmalı ve başvuru tarihi yazılmalıdır. Almanya Ankara Büyükelçiliği veya Almanya İzmir Konsolosluğundan yapılacak vize başvurularında Almanya ve İzmir Konsolosluklarına ait Almanya Schengen vize başvuru formlarını doldurmanız gerekebilir. Başvuru tarihinizde önce lütfen bu bilgiyi yetkilerimizi arayarak doğruluğunu teyit etmeyi unutmayınız. 

Almanya Ticari Schengen vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Eagvs vize talep formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Biometrik Fotoğraf

Biometrik kriterlere uygun, rötuşsuz, arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ölçülerinde ve tüm yüzün net olarak görüldüğü 1 adet fotoğraf sunulmalıdır. 35x45 mm ölçülerinde, arka fonu beyaz olarak çektirilmesi gereken fotoğraflarınızın pasaportunuzda bulunan herhangi bir vizede kullanılmamış olması gerekmektedir. Ayrıca vize başvurunuzda kullanacak olduğunuz fotoğrafınız güncel halinizi temsil etmelidir.

Şirketin Banka Hesap Dökümü

Almanya vize başvurusunda bulunacak kişi bağlı bulunduğu veya temsil etmeye hazırlandığı şirketinin banka hesap dökümünü sunmalıdır.  Almanya ticari vize başvurularında kullanılacak şirketin banka hesap dökümleri güncel tarihli olmalı, son 3 aylık hesap hareketinizi içermelidir. Banka dökümleri vize randevu tarihinden 10 gün önce temin edilmesi gerekmektedir.

Her bir başvuru sahibi için hesapta en az 5.000 TL bakiye bulunmalıdır. Birden daha fazla kişi ile Almanya ticari vize başvurusunda bulunulacak olunması halinde şirket bankasında her kişi için ek 5000 TL tutarında bakiye bulunması gerekecektir. 

ATM çıktısı olarak temin edilen hesap dökümleri kabul edilmemektedir.

Seyahat sağlık sigortası

30.000 Euro teminatı bulunan seyahat sağlık sigorta poliçenizi orijinal, ıslak kaşe ve imzalı olarak sunmalısınız. Seyahat sağlık sigortanızın seyahat tarihlerinizi kapsayacak şekilde düzenlenmelidir. Sigorta poliçeniz üzerinde başlama ve sonlanma tarihi yer almıyorsa, genellikle öğlen saat 12 kabul edilmektedir. Bu günlerde sigorta şartı yerine getirilmiş sayılmaz. Bu sebeple yolculuk tarihinizden en az bir gün önce ve bir gün sonrayı kapsayacak şekilde Orijinal veya makbuzu olan kaşe ve imzalı bir sigorta poliçenizi sunmalısınız. Avrupa Birliği’ne veya Avrupa Ekonomik Topluluğu’na dahil ülke vatandaşları ve 21 yaşını doldurmamış çocukları seyahat sağlık sigortası ibrazından muaftırlar (Almanya vatandaşları hariçtir).

Ulaşım Rezervasyonları

Seyahatinizi gerçekleştireceğiniz ulaşım aracı rezervasyonlarını sunmalısınız.

Konaklama Rezervasyonları

Almanya İş gezinizde otelde konaklayacaksanız, konaklama durumunuza ait belgeleri sunmanız gerekmektedir. Konaklama rezervasyon belgeleriniz her başvuru sahibinin adına ayrı ayrı olarak düzenlenmelidir. Rezervasyonlar başvuru sahibinin ad ve soyadını içermelidir.

Finansal yeterliliği destekleyici ek belgeler

Tapu, araç ruhsatı, ek hesap dökümleri, kira gelirleri gibi gelir ve gayrimenkul kaynaklarınızı resmi belgelerle sunmalısınız.

almanya schengen vizesi

Mesleksel Durumunuza Uygun Evrak Listesi

  • Çalışanlar için;

Ticari Davetiye

Almanya’da davet eden firmaya dair aşağıdaki bilgilerin yer aldığı ticari davetiye mail veya faks çıktısı olarak kullanılabilir.

● Davet eden firmanın ismi ve eksiksiz adresi,

● Müracaat sahibinin adı, çalıştığı şirket adı ve şirketteki pozisyonu

● Talep edilen vize süresi (Birden fazla seyahat olacak ise dilekçede belirtilmelidir.)

● Seyahatin amacı ve süresi (Firma - fuar adı belirtilmelidir.)

● Duruma göre seyahat ve konaklama masraflarının şirket tarafından karşılanacağına dair bilgiye yer verilmelidir.

Fuar Katılım Belgesi

Almanya’da düzenlenecek fuarda stand kuracak katılımcının “fuar katılımcı kartını” ibraz etmesi gerekmektedir. Fuarda stand kuracaklar konsolosluk vize harç ücretlerinden muaf tutulurlar. Almanya Konsolosluğu vize bölümü başvuru sahibine vize ücret muafiyeti uygulanıp uygulanmayacağına bu belgeye göre karar verir. Stand kurulmayacaksa fuar giriş biletinin veya davetiyenin sunulması gerekmektedir.

İşveren Yazısı

Çalıştığınız şirkete ait aşağıdaki bilgileri içeren dilekçenin ıslak imza ve kaşeli aslı ibraz edilmelidir. İşveren yazısında başvuru sahibinin firmadaki görevi, talep edilen vize süresi, seyahatin amacı ve süresi (şirket ve fuar ismi belirtilmelidir). Almanya’daki masrafların şirket tarafından karşılanacağına dair teminat belirtilmelidir.

SGK İşe Giriş Bildirgesi

Şirketinizden temin edeceğiniz işe giriş bildirgenizin fotokopisini sunmalısınız.

Barkodlu SGK Hizmet Dökümü

SGK veya www.turkiye.gov.tr internet sitesi üzerinden e devlet şifrenizle temin edebileceğiniz bu evrak detaylı olarak tüm sigorta geçmişinizi belirtmelidir. Almanya ticari vize başvurularınız için sunacağınız SGK detaylı hizmet dökümleriniz barkodlu belge olmalı ve detaylı olarak sigorta ödemelerinizin bilgisini içermelidir. Müracaatçı emekli ve halen çalışmakta ise SGK destek primi ödemelerini de ek olarak ibraz etmelidir. 

Maaş Bordroları

Son 3 aya ait kaşeli ve imzalı maaş bordroları ibraz etmelisiniz.

İş Sözleşmesi

SGK’lı çalışan değilseniz çalıştığınız şirket ile aranızdaki iş aktini kanıtlayan noter onaylı iş sözleşmenizin fotokopisini ibraz etmelisiniz.

Şirketin Banka Hesap Dökümü

Son 3 aya ait şirketin banka hesap cüzdanı veya dökümü sunulmalıdır. Son 10 gün içerisinde temin edilmiş olmalı en az 10.000 TL bakiyesi bulunmalıdır.

Ek Gelir Belgeleri

Tapu, Araç ruhsatı, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diğer gelirler sunulmalıdır.    

  • İşverenler için;

Ticari Davetiye

Almanya’da davet eden firmaya ait aşağıdaki bilgilerin yer aldığı davetiyenin aslı veya faksı sunulmalıdır.

      ● Almanya’da davet eden firmanın adı ve eksiksiz adresi

      ● Başvuru sahibinin adı, çalıştığı şirket ismi ve şirketteki pozisyonu

      ● Talep edilen vize süresi

      ●  Seyahatin amacı ve süresi (Firma-fuar adı belirtilmelidir)

      ● Duruma göre seyahat ve konaklama masraflarının şirket tarafından karşılanacağına dair bilgi yer almalıdır.

Fuar Katılım Belgesi

Almanya’da düzenlenecek fuarda standa açacak şirket sahibinin “fuar katılımcı kartını” sunması halinde vize ücretinden muaf tutulacaktır. Stand kurulmayacağı takdirde fuar giriş bileti ve davetiyenin sunulması gerekmektedir.  Konsolosluk vize bölümü bu belgeye göre vize başvuru sahibini garç ücretinden muaf tutabilir.

Faaliyet Belgesi/Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti

Şirketiniz faaliyetine göre kayıtlı bulunduğu odalardan temin edeceğiniz faaliyet belgenizin fotokopisi 6 aydan eski olmayacak şekilde ibraz edilmelidir. Evraklar Ankara Almanya Büyükelçiliği yetki alanı içerisinde bulunan başvuru sahiplerinden sadece Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti kabul edilmektedir.

Ticaret Sicil Gazetesi

Şirket unvanının ve başvuru sahibinin kurucu ya da ortak olduğu bilgisi yer alan ticari sicil gazete fotokopisi ibraz edilmelidir.

Güncel Vergi Levhası

Son yıla ait güncel vergi levhası fotokopisi ibraz edilmelidir.

Banka Dökümü

Son üç aya ait şirketin banka hesap cüzdanı ve dökümü son 10 gün içinde temin edilmiş şekilde ibraz edilmelidir.

Ek Gelir Belgeleri

Varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelir belgeleri gibi mülkiyet ve ek gelir belgeleri fotokopileri sunulmalıdır.

  • Serbest Meslek Sahipleri İçin;

Almanya’da davet eden firmaya ait aşağıdaki bilgileri içerir ticari davetiye ve faksı sunulmalıdır.

Davet eden firmanın adı ve eksiksiz adresi
Başvuru sahibinin adı, çalıştığı şirket adı ve şirketteki görevi
Talep edilen vize süresi (Birden fazla seyahat olacaksa belirtilmelidir.)
Seyahatin amacı ve süresi (Firma-fuar adı belirtilmelidir)
Duruma göre seyahat ve konaklama masraflarının karşılanacağına dair bilgiye yer verilmelidir.

Fuar Katılım Belgesi

Almanya’da düzenlenecek fuarda stand kuracak katılımcının “fuar katılımcı kartını” sunması halinde vize ücreti alınmayacaktır. Stand kurulmayacaksa fuar giriş biletinin veya davetiyenin sunulması gerekmektedir.

Şirket Dilekçesi

Şirket Dilekçesi çalıştığınız şirkete ait aşağıdaki bilgileri içermelidir

      Başvuru sahibinin firmadaki pozisyonu
      Talep edilen vize süresi
      Seyahat amacı ve süresi (şirket - fuar adını içermelidir.)
Duruma göre Almanya’daki masrafların firma tarafından karşılanacağına dair teminat belirtilmelidir. Almanya’daki masrafların firma tarafından karşılanacağına dair teminat belirtilmelidir.

Şirketin Banka Hesap Dökümü

Son üç aya ait banka hesap cüzdanı veya dökümü ibraz edilmelidir.

Oda Kayıt Belgesi

Ankara, Gaziantep, Konya ve Büyükelçiliğe bağlı illerden yapılacak Almanya ticari vize başvurularınızda şirketinize ait güncel tarihli Oda Sicil Kaydı belgesinin fotokopisini sunmanız gerekmektedir.

Not: Mesleki kimlik kartı bulunan müracaat sahiplerinin onaylı kimlik kart fotokopilerini de sunmaları gerekmektedir.

Güncel Vergi Levhası

Son yıla ait vergi beyanı bulunan, güncel vergi levhası fotokopisi ibraz edilmelidir.

Ek Gelir Belgeleri

Tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri gibi ek gelir ve mülkiyet belgeleri ibraz edilmelidir.

almanya schengen vizesi

daha fazla göster

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Ücreti
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES