x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Vizesi İçin Muvafakatname

E. Gediz 26/03/20, 17:13
13 yaşındaki oğlumla Berlin’e ablamın yanına tatile gitmek istiyoruz. Babası ile yollarımızı ayıralı 3 yıl oldu. Velayet bende. Almanya vizesi için muvafakatname gerekir mi?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,
18 yaş altındaki çocukların Almanya vize başvuruları sırasında anne ve babadan alınmış muvafakatname sunulması gerekir. Ancak muvafakatname şartının esnetilebildiği durumlar vardır;

  • Çocuğun babası ölmüş ise
  • Çocuk anne ve babayla birlikte seyahat edecek ise
  • Babanın uzaklaştırma kararı var ve velayet annede ise
  • Babaya ulaşılamıyor ve hiçbir şekilde görüşülmüyorsa çocuğun vize başvurusunda muvafakatname sunma zorunluluğu esnetilebilmektedir. 

Çocuklar için Schengen vizesi başvurularında sunulan muvafakatnamenin uygunluğu, muvafakatname muafiyeti hallerinde ise muafiyetin ispatı için gerekli belgelerin uygunluğu EAGVS müşteri temsilcileriniz tarafından kontrol edilmektedir. Vize başvurusu sırasında başvuru yapan çocuğun sponsor evrakları da vize başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından önemlidir. Çocuğun sponsoru olacak kişinin icra ettiği meslek ve mesleğin ispatı için gerekli evrak listeleri de yine kişisel bilgiler doğrultusunda EAGVS müşteri temsilciniz tarafından size iletilecektir. 

18 yaşından küçükler için Almanya vizesi başvurularında Konsolosluğa ödenecek vize harcı ve başvuru merkezi koordinasyon bedelleri de değişmektedir. Burada ödenecek ücretler çocuğun yaşına göre belirlenir. Çocuk 0-6 yaş arasındaysa Konsolosluk harcının tamamından ve başvuru merkezi koordinasyon bedelinden muaftır. Çocuk 6-12 yaş arasındaysa Konsolosluk harcından yine muaf ancak koordinasyon bedeline tabiidir. Çocuk 12 yaşından büyük ise Konsolosluk harcı ve başvuru merkezi koordinasyon bedeli ödeyecektir. Ödenecek harç miktarı çocuğun yaşına bağlı olarak değişebildiği gibi vatandaşlığına bağlı olarak da değişebilmektedir. Vize harç muafiyeti ve başvuru merkezine yapılacak ödeme miktarları hakkında müşteri temsilciniz evrak listelerine size gönderdiği sırada belirtecektir. Çocuklar için vize başvurusu talebinizde çocuğun yaşı ve vatandaşlığını EAGVS müşteri temsilcinize belirtmeyi unutmayınız. 

Almanya vizesi için muvafakatname yanısıra Almanya ziyaret vizesi için kişinin vize randevusunda sunması gereken evraklar da mutlaka ibraz edilmelidir. Gerekli evraklar başvuru sahiplerinin EAGVS müşteri temsilcilerine belirteceği kişisel bilgiler ve seyahat amacına göre değişeceğinden başvurudan önce mutlaka müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilir veya ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Nazlı Daştan

Almanya vizesi için muvafakatname

T.H.K. 13/09/20, 13:06

Almanya'daki ablamın yanına gitmeyi düşünüyorum, 6 aylık ve 4 yaşında iki çocuğumla. Almanya vizesi için muvafakatname gerekecek mi? Babalarıyla ayrı değiliz, hatta eşim seyahatimizi eşim karşılayacak, onun sponsorluk dilekçesi bile olacak. Bu durumda yine de noterden muvafakatname almalı mıyım?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 13/09/20, 13:15

Merhaba, 18 yaşından küçükler için Almanya vizesi başvurularında çocuk, anne veya babadan yalnızca biriyle yapacakları seyahatlerde başvuruda konsolosluğa muvafakatname sunulması zorunludur. Bu zorunluluk yalnızca anne ve babanın boşanmış olması gibi durumlarla alakalı değildir. Baba seyahatinize sponsor olacak olsa bile her iki çocuğunuz için de vize başvurusunda noter onaylı muvafakatname sunulmalıdır. Bu durum çocuğun anne veya baba olmaksızın tek başına yapacağı seyahatlerde başvuracağı çocuklar için Schengen vizesi durumunda da geçerlidir. Yani, muvafakatname zorunluluğu anne ve babanın medeni haline göre değişmemektedir. 

Almanya ziyaret vizesi başvurunuzda çocuklar ve sizin için ayrı dosyalar hazırlanması gerektiği unutulmamalıdır. Almanya vizesi için muvafakatname zorunluluğu ve tüm başvuru süreci hakkıda detaylı bilgi için 02129633801 numaralı telefondan EAGVS müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz. 

Nazlı Daştan 

Almanya vizesi için muvfakatname

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';