x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Almanya Vize Başvuru , Kayseri

Sayın ziyaretçimiz, sorunsuz bir vize alma süreci geçirmeniz amacıyla hazırlamış olduğumuz Euroasia Global Visa Services Kayseri şube sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfada Almanya Schengen vizesi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, hangi vize türü için hangi evrakların gerektiğini öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için şubemize ulaşıp yetkililerimizle görüşmeniz sizler için oldukça yararlı olacaktır. Vize alma sürecinin her noktasında yardım alacağınız danışmanlık hizmeti talebinde bulunmak için şubemize ulaşmanız yeterlidir. Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi olarak Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Talas, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar ilçeleri ve Kayseri çevre illerinden yapacak olduğunuz Almanya Schengen vize başvurularınız için danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Almanya Vize Türleri - Kayseri

Almanya için vize türleri aşağıda belirtilmiştir:

Almanya İçin Vize Almak Gerekli mi? - Kayseri

Almanya ziyaretinde bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize alması zorunludur. Bordo pasaporta sahip olan vatandaşlarımız Almanya Schengen vizesi alarak Almanya’ya giriş yapabilirler. Türkiye Cumhuriyeti Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), ve Diplomatik(Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise bir yıl içerisinde 90 günden fazla olmamak şartıyla Almanya’ya vizesiz giriş gerçekleştirebilirler.

Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır? - Kayseri

90 günden kısa süreli Almanya ziyareti gerçekleştirecek olan vatandaşlarımız yukarıda belirtilen vize türlerine dair gerekli belgelere şubemizle iletişime geçerek ulaşabilirler. Gerekli evrakları tamamlayıp şubemize kargo yoluyla ya da bizzat iletebilirsiniz. Evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra başvuru belgelerinizin kontrolünü sağlamaktayız. Herhangi bir eksiklik olmadığı takdirde Almanya Schengen vize başvurusunu sizlerin adına gerçekleştirmekteyiz.

Bize Ulaşın! - Kayseri

Değerli ziyaretçimiz, Almanya Schengen vize başvurusunda bulunmadan önce Euroasia Global Visa Services Kayseri şube sayfasını okumanızı öneririz. Şubemize ulaşıp temsilcilerimizden danışmanlık servisi talebinde bulunduğunuz takdirde vize sürecinin her aşamasında sizlere destek vermekten mutluluk duyarız. Tarafımızdan talep edeceğiniz danışmanlık hizmeti ile vize sürecinde herhangi bir aksaklıkla karşılaşmadan başvurularınızı tamamlayabilirsiniz Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemize +90 (352) 353 30 25 telefon numarasından veya kayseri@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. 

Almanya Schengen Vizesi Parmak İzi Beyanı - Kayseri

Almanya Schengen vizesine başvuruda bulunacak olan ziyaretçilerimizin başvuru sırasında parmak izi verme işlemi gerçekleştirmesi zorunludur. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle randevu alınması gereklidir. Randevu alma işlemi dönemsel yaşanabilecek yoğunluklara göre oldukça uzun sürebilmektedir. Bu noktada EAGVS Kayseri şubemize ulaşarak tarafımızdan danışmanlık talebinde bulunabilirsiniz. Temsilcilerimiz sizin adınıza sizler için en uygun tarihe randevu alma işlemini gerçekleştirecektir. Eğer 2015 yılından sonra alınmış VIS ibareti bir Schengen vizesine sahipseniz parmak izi verme işlemi gerçekleştirmeden başvuru belgelerinizi bizlere ulaştırarak Almanya Schengen vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. 12 yaşından küçük başvuru sahiplerinden parmak izi verme işlemi gerçekleştirmesi istenmez. Sadece 12 yaşından büyük başvuru sahiplerinden parmak izi alınmaktadır. Ayrıca resmi davetle Almanya Seyahati gerçekleştirecek olan hükümet yetkililerinin de parmak izi vermesine gerek yoktur.

Almanya Schengen Vize Başvurusu Ne kadar Sürede Sonuçlanır? - Kayseri

Almanya Schengen vize başvurularınızın değerlendirilme süreci başvuru belgeleri teslim edildikten sonra 2-4 hafta arasında tamamlanmaktadır. Belirtilen bu süre tahmini bir süredir, yaşanabilecek yoğunluklara göre farklılık gösterebilmektedir. Vize başvurularının sonuçlanma süresi Almanya Konsolosluğu tarafından daha erken bir tarihe çekilebilir ya da ileri bir tarihe alınabilir. Bu nedenle Almanya Schengen vize başvurunuzu Almanya seyahati gerçekleştireceğiniz tarihten en geç 15 gün önce yapmanızı öneriyoruz. Aksi halde vize başvurunuzun sonuçlanması ziyaret tarihinizi aşabilmektedir. Her iki ülkenin de resmi tatillerinden önce yapılan başvuruların sonuçlanması yaşanabilecek yoğunluklardan dolayı gecikmeler yaşanmaktadır.

Almanya Schengen Vize Reddi - Kayseri

Almanya Schengen vize başvurunuzun sonucu vize başvurusu değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra tarafınıza bildirilecektir Vize başvurunuzun olumsuz bir şekilde sonuçlanmasının çeşitli sebepleri olabilir. Almanya Schengen vize başvurunuz olumsuz bir şekilde sonuçlanması durumunda sizlere Almanya Konsolosluğu tarafından İngilizce olarak yazılmış bir ret mektubu gönderilecektir. Bu mektupta belirtilen maddeleri inceleyerek vize başvurunuzun ret alma nedenini öğrenebilir ve belirtilen maddeleri eksiksiz bir şekilde düzeltip tekrar Almanya Schengen vizesine başvuru yapabilirsiniz. Tüm evraklarınız tamamlanmış olsa dahi vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanabileceğini hatırlatmak isteriz. Almanya Schengen vize başvurularının değerlendirmesini gerçekleştiren tek kurum Almanya Konsolosluğu’dur. 

Schengen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler - İzmir

Almanya Schengen vizesine başvuruda bulunacak olan ziyaretçilerimizin başvuru evraklarının güncel tarihli olması zorunludur. Gerek görüldüğü takdirde belgelerinizin aslını sunmanız talep edilebilir. Ayrıca vize memuru ihtiyaç duyduğu takdirde ek belge talebinde bulunabilir. 

Schengen bölgesine üye olan ülkeler 2022 yılından sonra güvenlik tedbirlerini arttırmışlardır. Schengen vizesi almış olmanız Schengen bölgesindeki ülkelere giriş yapmanıza garanti vermez. Ziyaret nedeninizi açık bir şekilde belirten belgelerinizin yanınızda olmaması durumunda sınır polisi ülkeye girişinizi engelleyebilir. Onaylı bir Schengen vizesine sahip olsanız dahi ziyaretiniz boyunca sınır kapılarında dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir.

  • Almanya’ya giriş yapacağınız sırada sınır kapısında üzerinde onaylı Schengen vizenizin bulunduğu pasaportunuzu yetkililere sunmanız gereklidir. Bunun dışında sınır polisi sizlerden bazı belgeleri sunmanızı talep edebilir.
  • Konaklama yapacağınız yere ait rezervasyon bilgilerinizi ve gidiş dönüş uçak biletinizi yanınızda bulundurmanızı öneririz.
  • Ticari ve aile ziyareti nedeniyle Almanya’ya ziyaret gerçekleştirecekseniz onaylanmış, kaşeli davet mektubunuzu yanınızda bulundurmalısınız.
  • Seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılayabileceğinize dair belgeleri yanınızda bulundurunuz. 

Almanya Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemize ulaşmanızı öneririz. Şubemize ulaştıktan sonra temsilcilerimizden danışmanlık servisi talebinde bulunduğunuz takdirde danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Vize başvuru sürecinin her adımında sizlerin sorunsuz bir başvuru geçirmesi için yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';