x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Değerli ziyaretçilerimiz, vize işlemlerinizin sağlıklı bir şekilde ve istenilen zamanda tamamlanması dosyanızın eksiksiz ve talep edilen şekilde teslimi ile mümkündür. Bu nedenle Almanya vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabı da tam, eksiksiz ve hatasız bir başvuru dosyası ön görülerek verilir. Olası aksilik, hata, arıza, red cevabını bu süreç kapsamaz. 

Almanya Konsolosluk vize birimleri kısa süreli vize başvuru süreci için cevaplanma süresini 8 ile 15 gün olarak belirlemiştir. Bu zaman aralığına dosyanızın hazırlık aşaması dahil değildir.

Türkiye’nin ve Almanya’nın resmi tatil günleri, sosyal ya da diplomatik gelişmeler, vize sisteminde yaşanabilecek aksaklıklar da seyahat planı yapmadan ve işlemleri başlatmadan evvel göz önünde bulundurulmalıdır.

Almanya Schengen vize başvuruları bölge bazında aynı sistem üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle daha önce yapılan başvurular, alınan cevaplar da dosyanızın değerlendirme aşamasında dikkate alınmaktadır. 

Konsolosluk vize birimi tarafından dosyanıza ek olarak istenebilecek alternatif bir evrak talebi de mümkündür. Bu nedenle dosyanızın eksiksiz ve olası belgelerin hazır tutulması hem başvurunuzun sağlıklı bir şekilde işlenmesi hem de sürecinizin seyahatinize eş zamanlı tamamlanması açısından önemlidir.

Almanya konsolosluğu vize sorgulama sürecini etkileyebilecek durumlar:

 • Eksik ya da hatalı dosya ile başvuru,
 • Red cevabı sebebiyle başvuru sürecinin baştan başlatılması,
 • Önceki başvurularda yaşanan olumsuz durumlar,
 • Önceki seyahatlerde göstermiş olduğunuz performans( vize ihlali vb.)
 • Halk sağlığını etkileyen durumlar,
 • Diplomatik gelişmeler veya sosyal hayatı etkileyebilecek yasaklar,
 • Almanya ve Türkiye için kabul edilmiş uzun zaman aralıklarını kapsayan bayram tatilleri,
 • Sistem arızaları,
 • Alternatif ya da ek evrak talebi,
 • Başvuru yapacağınız vize işlem merkezi ile başvuruyu değerlendirecek mercilerin farklı olması,
 • Diğer ülke vatandaşı olan kişinin Türkiye’den başvuru yapması olarak sıralanabilir.


Almanya vize başvuru süresi aynı zamanda vize kategorinize göre de değişkenlik gösterebilir. Kısa süreli olarak tanımlanan Turistik, Ticari ya da Aile ziyareti kapsamlı başvurularda bu süre 8 ila 15 gün aralığında iken; ulusal vize kategorisinde, çalışma izni kapsamlı işlemlerde ya da eğitim odaklı vize başvurularında bu süre uzayabilir.

Almanya vizesi için seyahatten en fazla kaç gün önceden başvuru yapılabilir?

Almanya vizesi başvuru sürecinizi en fazla 3 ay öncesinden başlatabilirsiniz. Seyahatiniz öncesi en doğru başvuru zamanı ise 30 gün olarak önerilir. Almanya Konsolosluğu vize birimi seyahatine 15 günden kısa süre kalan yolcuların başvurularını değerlendirmeye almamaktadır. Bu sebeple başvuru sürecinizi seyahatinizden en erken 3 ay en geç 1 ay içinde tamamlamanızı öneririz.

Almanya ulusal vize kaç günde çıkar?

Uzun süreli oturum veya çalışma gibi ulusal vize kategorilerinde ise başvurunun işlem süresi 3 aya kadar uzayabilmektedir. Prosedür farklılığı ve evrak çeşitliliği burada etkendir. 

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?, Ulusal vize başvuru süreci konusunda daha fazla bilgi için EAGVS Almanya uzmanlarımıza ulaşarak detaylı bilgi alabilir. Doğru dosya düzeni ve olması gereken zaman aralığında kolayca vize sürecinizi başlatabilirsiniz.

Keyifli seyahatler...

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar-iletişim
 

 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';