x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Adres

Altunizade, Kısıklı Cd. No: 21/1
Daire:5 34662
Üsküdar / İstanbul

Telefon/Faks

+90 (216) 706 78 96

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

altunizade​@eagvs.com​

Altunizade Almanya Vize Başvurusu

Almanya Schengen vizesi olarak da tanımlanan Almanya vize başvurusu için Altunizade’den yapacağınız işlemlerde ihtiyacınız olan tüm bilgilere Altunizade Almanya Vize Başvurusu makalemizden ulaşabilirsiniz. 

Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaportlarının türüne göre vize uygulamasına tabii tutulmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşlar Almanya seyahatleri öncesinde vize almak zorundadır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti diplomatik (kırmızı/ siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahibi vatandaşlar ise 180 günlük süreçte 90 günü aşmayan seyahatleri için vize alımından muaf tutulmaktadır. 

Altunizade Vize Merkezi deneyimli danışmanları ile Almanya vize başvurusu konusunda ihtiyaç duyacağınız bilgileri sizlerle paylaşmak isteriz. Altunizade’den Almanya vize başvurusu nasıl yapılır? Almanya Schengen vizesi için gerekli olan şartlar nelerdir? Almanya vizesi kimlere gerekir? Bu sorular ve daha fazlasını sizler için açıklamaya çalıştık. Dilerseniz danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Altunizade Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Altunizade vize danışmanlık merkezi, vize danışmanları ile Almanya vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Almanya’ya gerçekleştirmek istediğiniz seyahatin amacı ve süresine göre belirleyeceğiniz vize türü için hazırlamanız gereken evraklar konusunda profesyonel danışmanlar sizlere rehberlik edecektir. Gerekli evrakları hazırladıktan sonra Altunizade Vize Merkezi ofisimize ulaştırmanız gerekmektedir. Profesyonel danışmanlarımız gerekli kontrolleri sağladıktan sonra herhangi bir eksik tespit ederlerse, sizinle iletişime geçip hatalı durumu düzeltecektir. 

Almanya vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için konsolosluğun belirlediği vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize başvuru ücretleri, vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Hemen belirtmek isteriz ki, vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması durumunda konsolosluk, tarafınıza kesinlikle ücret iadesinde bulunmayacaktır. 

Danışmanınız sizin adınıza konsolosluktan randevu alarak sizi bilgilendirecektir. Eğer son 59 aylık süreçte herhangi bir Schengen vizesi almadıysanız ve VIS sisteminde parmak izi kaydınız bulunmuyor ise, randevu gün ve saatinizde size eşlik edecek danışmanınız ile birlikte konsoloslukta şahsen bulunmanız gerekmektedir. 

Almanya vize başvurularınız, konsolosluk tarafından değerlendirme sürecine girecektir. Bu süre zarfında danışmanınız, sizin adına süreci yönetmektedir. Vizenizin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz teslim alınarak tarafınıza ulaştırılacaktır. Yine hatırlatmakta fayda görüyoruz ki, vizenizin onaylanması veya reddedilmesi sadece konsolosluğun inisiyatifindedir.

Almanya Vize Türleri

Almanya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatin süresi ve amacına göre başvuruda bulunmanız gereken Almanya vize türü belirlenmektedir. Seyahatinizin gerekçesine göre belirlenen Almanya vize türleri kendi içinde de bazı evrakların talep edilmesini sağlamaktadır. Vize türünüze göre gerekli evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz elzemdir. 

 • Almanya Turistik Vize
 • Almanya Ticari Vize
 • Almanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi 

Belirtilmiş olan Almanya vize türleri arasından seyahatinizin amacına uygun olanın hangisi olduğu konusunda Altunizade vize başvuru ofisimizi arayabilirsiniz. Ayrıca vize danışmanlarınızdan Almanya vize başvurusu için gerekli evrakların listesini de talep edebilirsiniz. 

Almanya Schengen Vizesi için Gerekli Olan Şartlar

Schengen bölgesinde bulunan birden fazla ülkeye seyahat etmek üzere, Schengen vizesine başvuruda bulunurken başvurudan önce yerine getirilmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Eğer birden fazla Schengen ülkesine seyahat etmeyi planlıyorsanız, en çok kalacağınız ülkenin elçiliğine/ konsolosluğuna başvurmanız en doğrusu olacaktır. Birden fazla giriş vizesi aldıktan sonra ise vize başvurunuzda izin verilen süre boyunca tüm Schengen bölgesi ülkelerine seyahat etmeniz mümkün olmaktadır. 

Hatırlatmak isteriz ki, vize başvurusu yaparken elçilikten/ konsolosluktan randevu aldığınızda sizden talep edilen vize işlemleriniz için gerekli evrakları, şahsen elden teslim etmeniz gerekmektedir. Ayrıca randevunuzu gidişinizden en az 15 gün önce almanız önerilmektedir. 
Her Schengen ülkesi istenilen tarafa vize düzenleme konusunda hemen hemen aynı şartları paylaşmaktadır. Yine de elçiliğe/ konsolosluğa bağlı olarak vize başvurusunda gerekli evraklarda ve ayrıca başlıca kimlik doğrulama evrakları ve mevcut ekonomik durumunuza göre küçük farklar olabilmektedir. 

Almanya Schengen Vizesi Danışmanlığı Altunizade

Altunizade vize danışmanlık merkezi, Almanya Schengen vizesi danışmanlığı da sunmaktadır. Altunizade vize danışmanlık merkezi, vize danışmanları ile Almanya Schengen vize başvuruları 4 aşamada sonuçlanmaktadır. 

Almanya Schengen vize başvurusu için gerekli olan evrakların listelerine Altunizade vize ofisi ile görüşerek ulaşabilirsiniz. Almanya’ya gerçekleştirmek istediğiniz seyahatin amacı ve süresine göre belirleyeceğiniz vize türü için hazırlamanız gereken evraklar konusunda da profesyonel danışmanlar sizlere rehberlik edecektir. Gerekli evrakları hazırladıktan sonra Altunizade vize merkezi ofisimize ulaştırmanız gerekmektedir. Profesyonel danışmanlarımız gerekli kontrolleri sağlayacak ve herhangi bir eksik tespit ederlerse, sizinle iletişime geçerek gerekli düzenlemeleri sağlayacaklardır. 

Evraklarınızı hazırlamanızın ardından Almanya Schengen vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için konsolosluğun belirlediği vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize başvuru ücretleri, vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Ödemeniz gereken vize başvuru ücretini uzman danışanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Ödenmesi zorunlu olan Almanya vize başvuru ücreti kapsamında, konsolosluk harç giderleri, işlem bedelleri ve bir de vize danışmanlık ücretimiz yer almaktadır. Hemen belirtmek isteriz ki, vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması durumunda konsolosluk, tarafınıza kesinlikle ücret iadesinde bulunmayacaktır. 

Bir sonraki adım, danışmanınızın sizin adınıza konsolosluktan randevu alarak sizi bilgilendirmesi olacaktır. Eğer son 59 aylık süreçte herhangi bir Schengen vizesi almadıysanız ve VIS sisteminde parmak izi kaydınız bulunmuyor ise, randevu gün ve saatinizde size eşlik edecek danışmanınız ile birlikte konsoloslukta şahsen bulunmanız gerekmektedir. Vize danışmanınız, siz parmak izi kaydınızı oluştururken dosya sunumunuzun gerçekleşmesini sağlamaktadır. 

Son adım ise, Almanya Schengen vize başvurularınızın konsolosluk tarafından değerlendirme sürecine girmesidir. Vizenizin onaylanması veya reddedilmesi sadece konsolosluğun inisiyatifindedir. Bu süre zarfında danışmanınız, sizin adına süreci yönetmektedir. Vizenizin sonuçlanmasının ardından pasaportunuzu teslim alarak sizlere ulaştırılmasını sağlamaktayız. 

Almanya Vizesi Kimlere Gerekir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Almanya’ya seyahat etmek istemesi durumunda pasaportlarının türüne göre vize uygulamasına tabii tutulmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşlar Almanya seyahatleri öncesinde vize ile mükellefken, diplomatik (kırmızı/ siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahibi vatandaşlar ise 180 günlük süreçte 90 günü aşmayan seyahatleri için vize alımından muaf tutulmaktadır.  Almanya vize başvuruları, Türkiye sınırları içinde yer alan Almanya dış temsilcilikleri tarafından kabul edilmektedir. Bu temsilcilikler şunlardır: 

 • Almanya Ankara Büyükelçiliği
 • Almanya İstanbul Başkonsolosluğu 
 • Almanya İzmir Başkonsolosluğu 
 • Almanya Antalya Konsolosluğu 

Altunizade Almanya Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyet umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşlar, Almanya seyahatleri için vize almakla mükelleftir. Almanya vizesi için gerekli evraklar ise, seyahatinizin amacı ve mesleki bilgilerinize göre değişiklik göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti diplomatik (kırmızı/ siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahibi vatandaşlar ise 180 günlük süreçte 90 günü aşmayan seyahatleri için vize alımından muaf tutulmaktadır. 

Almanya Schengen vizesi olarak da tanımlanan, 180 günlük süreçte 90 günü aşmayan amaçlarla yapılacak seyahatlerde başvurulması gereken Almanya vizesi başvurusunda bulunurken, vize türünüzü seyahatinizin amacına uygun olarak belirlemelisiniz. Almanya Schengen vizesi başvurusu turistik, ticari, öğrenci gezileri, aile akraba arkadaş ziyareti ve kültürel amaçlı gezi olarak yapılabilir. Almanya vizesi için gerekli evraklar, vize başvurunuz sırasında seyahatinizin amacına uygun belgeler ve amacı destekleyen dokümanlar sunulmalıdır. 

Almanya vizesi için gerekli evraklar

 • Genellikle Almanca olması istenmekle birlikte, başvuruda bulunduğunuz Almanya Konsolosluğu’nun resmi web sitesinde duyurduğu üzere sizden beklediği dilde, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmuş 2 adet kopya vize başvuru formu
 • Geçerlilik süresi vize türüne göre değişmekle birlikte geçerli pasaport,
 • En az 6 ay önce çekilmiş, Almanya’nın istediği şartları sağlayan biyometrik fotoğraf da evraklardan biridir. Şartı sağlayan biyometrik fotoğraf; 35 x 45 mm ölçülerinde, yüzünüzü kapatacak hiçbir aksesuarın bulunmadığı ve saçınızın kulak arkasına alındığı şekilde tam karşıdan çekilmiş olmalıdır. Almanya Konsolosluğu dini konularda istisna yapabilmekle birlikte, bu tür durumlarda gözlerin önü kesinlikle kapalı olmamalıdır. 
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi, 
 • Nüfus Müdürlüğü’nden alınan vukuatlı nüfus cüzdanı örneği, 
 • Vize dilekçesi,
 • Seyahatinize ilişkin rezervasyon bilgileri, 
 • Vize ücretini ödediğinizi gösterir banka dekontu,
 • Seyahat sağlık sigortası, seyahat tarihini de kapsayacak şekilde hazırlanmış olmalıdır. 30 bin Euro teminatlı olması gereken sağlık sigortanız, seyahatinizden bir gün önce başlamalı ve bir gün sonra bitmelidir. Eğer söz konusu bu tarihlere dikkat edilmezse, geçersiz sayılır ve vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. 
 • Ülkeye gittiğinizde geçiminizi nasıl sağlayacağınıza dair bir kanıt; adınıza açılmış banka hesabının son üç aylık ekstresi, maaş bordrosu, ruhsat, tapu gibi aidiyet gösteren evraklar veya taahhüt mektubu, 
 • Sponsor aracılığı ile gidiyorsanız sponsora dair sunulacak mali evraklar,

Ayrıca başvuracağınız vizenin isteyeceği ek evraklar, başvuru dosyanızda hazır etmeniz gereken evraklardır. 

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';