x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 01 38

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com

Almanya Vize Başvuru, İstanbul

Euroasia Global Visa Services, Almanya Vizesine İstanbul Başvuruları Hakkında 

Değerli ziyaretçilerimiz, Hoş geldiniz,
 
Web sayfamız İstanbul’dan yapacağınız Almanya vize başvurularınızda sizlere daha kolay bir vize başvuru hizmeti sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Sayfamızın devamında kolaylaştırılmış bir prosedürle Almanya vizelerinizi vize servisimiz aracılığıyla nasıl alabileceğinize dair detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

1) Almanya Başkonsolosluğu yetki alanında bulunan iller hangileridir?

Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illeri Almanya Başkonsolosluğu!nun yetki alanına girmektedir. 

Bu illerin dışında ikamet ediyorsanız başvurunuzu talebiniz halinde İstanbul’dan gerçekleştirebilir, parmak izi tarama işlemini İstanbul’da tamamlayabilirsiniz. Ancak verileriniz ve belgeleriniz ikamet ettiğiniz ilin bağlı olduğu diplomatik temsilciliğe aktarılacağı için işlemler görece daha uzun sürebilmektedir. 

2) İstanbul’dan Almanya vizesi almak için neler yapılmalıdır? 

Almanya vizesini İstanbul’dan almak isteyen vatandaşlar Euroasia vize servisimiz aracılığıyla başvuru sürecini başlatabilirler. Ayrıca 2015 yılından itibaren herhangi bir ülkenin Schengen vizesini almış kişiler Almanya vizelerini tamamen kargo yoluyla şahsen gelmelerine gerek kalmadan alabilecektir. 

3) İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvurularıyla ilgili sorularımı hangi numarayı arayarak sorabilirim?

İstanbul’dan Almanya vizesine başvuru yapacak kişiler Almanya vize başvuruları için daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyabilir. Almanya vize başvuru sahipleri bu durumda +90 (212) 963 01 38 numaralı destek hattımızı mesai saatleri içinde arayabilir, vize başvurularına dair sorularını yetkililerimize yönlendirebilirler. Çağrı Merkezimiz Tüm Türkiye’ye hizmet verirken İstanbul merkez ofisimizi arayarak Almanya vize başvurularınıza dair sorularınızı yetkililerimize iletebilir kolayca çözebilirsiniz.

4) İstanbul’dan yapılacak Almanya vizesi başvurularında hangi mail adresini kullanabilirim?

İstanbul’dan yapacağınız Almanya vize başvurularınızda cevap aradığınız daha detaylı sorularınız olabilir, bu ve benzeri durumlarda sorularınızı çağrı merkezi yetkililerimize aktarmak yerine daha detaylı sorularınızda gözden bir şey kaçırılmasını engellemek  adına sorularınızı yazılı olarak help@eagvs.com veya ask@eagvs.com e-posta adreslerimize iletebilirsiniz. Vize servisimiz Schengen departmanı yetkilileri sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacaklardır. 


5) Kars’ta yaşayan kişiler İstanbul’dan Almanya vize başvurusunda bulunabilir mi?

Kars’ta yaşayan kişiler Almanya vize başvurularını İstanbul’dan gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri Almanya vize başvurularını İstanbul’dan gerçekleştirebilirler.  Kars, Almanya Büyükelçiliği’nin görev alanında yer almaktadır. Bu nedenle İstanbul’dan yapılan başvuru sahibinin bilgileri ve evrakları büyükelçilik konsolosluk ofisine iletilmektedir.  Almanya Başkonsolosluğu yetki alanındaki iller şu şekildedir; Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalov


6) Eskişehir ve Bolu’da ikamet edenler Almanya vize başvurularını İstanbul’dan yapabilirler mi?

Eskişehir ve Bolu’da ikamet edenler Almanya vize başvuru sahipleri başvurularını İstanbul’dan gerçekleştirebilirler.


7) İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvuruları için randevu alınması gerekli mi? 

İstanbul’dan Almanya vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvuru için randevu alınması ön şartı bulunmaktadır. Euroasia GVS ofisleri Almanya vize başvuruları için randevusuz ziyaret edilebilir. Ancak  parmak izi beyanında bulunacak vatandaşlarımızın randevuları yetkililerimiz tarafından gerçekleştirilecektir. 


8) İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvurularında mülakat var mı?

İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvurularında istisnai bir durum yoksa mülakat yapılmamaktadır. Ancak Almanya Konsolosluğu vize başvuru sahiplerini mülakata tabi tutabilir.  Almanya Başkonsolosluğu vize başvuru sahipleriyle bazı durumlarda telefon aracılığıyla mülakat yaperken, bazı durumlarda da Konsolosluklara davet ederek mülakat yapmaktadır. Ayrıca  Almanya vize başvuru sahipleri bazı durumlarda parmak izi beyanı sırasında; İngilizce bilip bilinmediği, işyerinde ne kadar süredir çalışıldığı, ne kadar maaş alındığı ve Almanya’nın hangi şehrine seyahat edileceği ile ilgili sorularla karşılaşabilmektedirler.

9) İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvurularında çocuklu ailelerin çocuklarının başvuru sırasında hazır bulunması gerekiyor mu? Çocukların vize başvuruları anne ve babası tarafından yapılabilir mi?

İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvurusunda bulunacak çocukların başvuru sırasında hazır bulunup bulunmaması başvuru sahibinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. 12 yaş altındaki çocukların başvuru sırasında şahsen bulunması zorunlu değildir, başvuruları ebeveynleri tarafından yapılabilecektir. Ancak  12 yaş üstü başvuru sahiplerinin başvuru sırasında hazır bulunmaları gerekmektedir.

10) İstanbul’dan Almanya vizesine hangi iller vize başvurusu yapabilir?

Başvuru sahipleri aşağıda ki illerde ikamet ediyor olmaları halinde Almanya vize başvurularını İstanbul’dan gerçekleştirebilecekledir. 
Alman Başkonsolosluğu görev sahası içerisinde Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illeri bulunmaktadır. Bu illerde ikamet ediyorsanız konsolosluk resmi evrak işlemlerinizi ve vize başvurularınızı İstanbul’dan başvuru yapabilirsiniz. 
almanya vizesi istanbul

11) İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvurularında 2023 yılı vize ücretleri nedir?

2023 yılında Almanya kısa dönem Schengen vize başvuruları ücretleri aşağıda görüldüğü gibidir.
  • Almanya Schengen vize başvurusuna Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin Almanya Konsolosluğu için 80 €, 
  • Almanya vize başvuru merkezleri içinse başvuru sahibi 2015 yılında itibaren 24.77 €,
  • Başvuru sahibinin parmak izi verecek olması halinde ise 26.27 € servis bedeli alınmaktadır.
  • Ayrıca bu ücretlere ek olarak Almanya vize başvurusunda bulunan her kişinin seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası ve ek olarak kargo ve kurye giderleri bulunmaktadır. 

12) İstanbul’dan yapılacak vize başvurularında parmak izi verme işlemi kaç dakika sürer?

İstanbul’dan yapacağınız Almanya vize başvurularında eğer 25.10.2014 tarihi sonrası herhangi bir Schengen üyesi ülke vize başvurularını için parmak izi beyanında bulunmamışsanız vize başvurularınız sırasında hazır bulunmanız ve parmak izi beyanında bulunmanız zorunludur. Almanya vize başvuruları için verilecek parmak izi işlemleri o an yaşanabilecek yoğunluğa göre değişebilirken muhtemel bir yoğunluk olmaması halinde parmak izi beyanı işlemleri 5-8 dakika süre aralığında tamamlanacaktır. Yoğun bir dönemde ise parmak izi beyanı işlemleri 2-3 saat sürebilir.

13) İstanbul’dan yapılacak Almanya vize müracaatlarında başvuru sahipleri seyahat sağlık sigortalarını ofislerimizden yaptırabilir mi? 

İstanbul’dan yapacağınız Almanya vize başvurularınız için seyahat sağlık sigortalarınızı Euroasia GVS ofislerimizden satın alabilirsiniz. Aile, akraba ve arkadaş ziyareti amaçlı yapılacak vize başvurularınızda ise davetiye süreniz kadar Seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekebileceğini hatırlatırız.

14) İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvuruları kaç günde çıkar?

İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvurularının sonuçlanma süresi Konsolosluk tarafından randevu tarihi sonrası 15 iş günü olarak belirlenmiştir. Bu süre ön görülen bir süredir ve kesin değildir. Ancak vize başvurularu sonuçlarınızın seyahat tarihinize yetişebilmesi için tavsiye edilen vize başvurusu yapma süresi 15 iş günüdür. Ayrıca bu süreler Türkiye’den yabancı pasaportlarla yapılacak vize başvurularında, vize başvuru dosyası normal bir vize başvuru dosyasına göre biraz daha karmaşık ve zor olan başvurularda 15 iş gününden daha az veya daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir.

15) Daha önce İstanbul’dan Schengen vizesi için parmak izi veren başvuru sahiplerinin Almanya vize başvurularında tekrardan parmak izi vermesi zorunluluğu bulunuyor mu?

25.10.2014 tarihinden itibaren herhangi bir Schengen vize başvurusunda parmak izi veri kaydı alınmış kişilerin teknik bir sorun çıkmadığı sürece İstanbul’dan yapılacak olan Almanya vize başvurularında parmak izi beyanında bulunmaları gerekmemektedir. Söz konusu kişilerin Almanya vizelerini sadece kargo veya kurye hizmetleri ile başvuru sırasında hazır bulunmaları gerekmeksizin kurumumuz aracılığıyla almaları mümkündür.

16) İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvurularında ekspres (hızlı) vize hizmeti var mıdır?

İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvurularında ekspres hizmet bulunmamaktadır. Almanya Başkonsolosluğu vize başvurularını genel olarak tek tip değerlendirmektedir. Ancak Almanya Başkonsolosluğu ölüm, yaralanma, ciddi sağlık sorunları veya çok acil durumlarda durumun ispat edilebilir olması kaydıyla vize başvurularını normal bir başvuruya göre daha kısa sürede sonuçlandırmaktadır.

17) İstanbul’dan yapılan Almanya vize başvurularında hangi evraklar gerekmektedir?

İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvurularında hazırlamanız gereken evraklar meslek bilgilerinize göre değişmektedir. Web sayfamızı dikkatli bir şekilde incelemeniz halinde mesleki durumunuza uygun evrakları bulabilirsiniz. Söz konusu evraklar başvuru sahibinin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda yetkililerimizi arayarak durumunuza göre hazırlayacağınız evrakların bilgisini alabilirsiniz. Öte yandan Almanya vize başvuru evrakları başvuru yapılan şehre göre farklılıklar gösterebildiği için başvuru öncesi dikkatli olmanızı önemle hatırlatırız.

18) İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvurularında pasaport çıkarırken parmak izi veren kişilerin vize başvuruları için tekrar parmak izi vermelerine gerek var mıdır?

Pasaport çıkarma işlemleri sırasında verilmiş parmak izi beyanları Türkiye Cumhuriyeti makamlarına verilirken, Almanya vize başvuruları sırasında verilecek parmak izi beyanları AB makamları için geçerli olacaktır. Bu nedenle pasaport çıkarma işlemleri sırasında verilen parmak izi beyanları vize başvuruları için geçerli değildir.

19) İstanbul’dan yapılacak Almanya vize başvurularında tüm evrakları hazırlamak zorunda mıyım? Eksik belge ile başvuru yapılabilir mi?

Almanya vize başvurularınızda belirtilmekte olan tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayarak başvuru yapmalısınız. Eksik belge ile yapılacak Almanya vize başvuruları genel anlamda kabul edilmezken bazı durumlarda ise eksik belge ile başvuru yaptığınıza dair dilekçeyi gerekçesiyle birlikte yazabilirsiniz. Bu seçeneği kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Eksiksiz bir başvuru yapmanız başvurunuzun sonuçlanmasını hızlandıracağını hatırlatırız. Eksik evrakla yapılan başvuruların reddedilme ihtimali yüksektir.

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';