x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Konsolosluğu Zafer ve Kurban Bayramında Hizmet Vermeyecek

Almanya Başkonsolosluğu vize birimi 30 Ağustos 2017 Zafer Bayramı’nda hizmet vermeyecektir. Almanya diplomatik temsilcilikleri 31 Ağustos’ta saat 12:00’ye kadar hizmet verecek, Kurban Bayramı (01-04 Eylül) arasında da yine hizmet vermeyecektir. Direkt olarak Almanya Başkonsolosluğunda vize başvurusu yapacak T.C. vatandaşlarının, Türkiye ikamet izinli yabancı vatandaşların ve pasaport çıkartma, pasaport yenileme gibi resmi evrak işlemleri olan Alman vatandaşlarının yukarıda belirtilen tarihlere göre başvurularını organize etmesi gerektiğini hatırlatırız. 

Almanya Başkonsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezi ise Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı nedeniyle 30 Ağustos ve 01-02-03-04 Eylül’de hizmet vermeyecektir. Vize başvuru merkezinden pasaport dağıtımı, vize müracaatı yapılmayacaktır.

 

31 Ağustos Perşembe günü Almanya vizesi başvuru merkezinin yalnızca Harbiye ve Ankara şubeleri 08:00-12:00 saatleri arasında pasaport dağıtım işlemi yapacaktır. Vize başvuru kabulü 31 Ağustos’ta da yapılmayacaktır.  Bu tarihlerde Almanya için vize başvurusu yapma planı olanların işlemlerini tatil günlerine göre organize etmesi gerekmektedir. 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';