x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 04 81

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Almanya Vize Başvuru , Ankara

EAGVS Services Ankara şube sayfasına hoş geldiniz. Sizler için hazırladığımız bu sayfada Almanya Schengen vizesi hakkındaki sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Şubemize ulaşarak Almanya Schengen vize başvurusu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, ayrıca vize süreci boyunca yardım alacağınız danışmanlık hizmetimizden yararlanma talebinde bulunabilirsiniz. Eroasia Global Visa Services Ankara şubesi olarak Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Şereflikoçhisar, Sincan, Yenimahalle ilçeleri ve Ankara çevresindeki illerden yapacak olduğunuz Almanya Schengen vize başvurularıyla ilgilenmekte ve danışmanlık hizmeti vermektedir. 

 

Almanya Vize Türleri Nelerdir - Ankara

Almanya için vize türleri aşağıda belirtilmiştir:

 

Almanya İçin Vize Almak Zorunlu Mu? - Ankara

Almanya seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize alması zorunludur. Bordo pasaporta sahip olan vatandaşlarımız Almanya Schengen vizesi alarak Almanya’ya giriş yapabilirler. Türkiye Cumhuriyeti Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), ve Diplomatik(Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise bir yıl içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla Almanya’ya vize almadan giriş gerçekleştirebilirler.

 

Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır? - Ankara

90 günden kısa süreli Almanya Schengen vize kategorileri; Turistik Vize, Ticari Vize, Aile Ziyaret Vizesi, Staj Vizesi, Kısa Süreli Öğrenim ve Spor Etkinlik Vizesi olarak ayrılmaktadır. Başvurmak istediğiniz Almanya Schengen vizesi için gerekli evrakları şubemize ulaşarak öğrenebilir, sonrasında başvuru belgelerinizi bizzat veya kargo yoluyla şubemize iletebilirsiniz. Evraklarınızın kontrolü sağlandıktan sonra bizzat bulunmanıza gerek kalmadan başvuru işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz. 

 

Bize Ulaşın! - Ankara

Sayın ziyaretçimiz, Almanya Schengen vize başvurularınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için Euroasia Global Visa Services Ankara şubesine ulaşabilirsiniz. Yetkililerimizden danışmanlık talebinde bulunduğunuz takdirde sizlere tüm vize süreci boyunca yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Tarafımızdan alacağınız profesyonel destek ile vize sürecinin her adımını sorun yaşamadan tamamlayabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Ankara şubemize 0 (312) 963 04 81 numaralı telefonu arayarak ya da ankara@eagvs.com adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz. 

 

Almanya Schengen Vizesi Parmak İzi Beyanı - Ankara

Almanya Schengen vize başvurusunda bulunurken başvuru esnasında başvuru sahibinin biyometrik verilerini sunması gerekmektedir. Parmak izi vermek için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Bu randevu alma işlemi yaşanan yoğunluklara göre oldukça uzun sürebilmektedir. Dilerseniz Euroasia GVS Ankara şubemize ulaşarak danışmanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. Yetkililerimiz randevu alma işlemini sizler adına gerçekleştirecektir. Ayrıca 2014 yılından sonra alınmış olan bir Schengen vizeniz var ise biyometrik verilerinizi sunmanıza gerek kalmadan başvurularınız tarafımızdan gerçekleştirilecektir. Buna ek olarak Almanya Schengen vize başvurusunda bulunacak olan 12 yaş altı başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini sunmasına gerek yoktur. Resmi davetle seyahat gerçekleştirecek olan hükümet yetkililerinden de biyometrik veri sunma talebinde bulunulmayacaktır. 

 

Almanya Schengen Vize Başvurusu Ne kadar Sürede Sonuçlanır? - Ankara

Almanya Schengen vize işlemleri başvuru belgeleri teslim edildikten 2 ila 4 hafta süresinde sonuçlanmaktadır. Bu süre tahmini bir süredir. Belirtilen süre Almanya Konsolosluğu tarafından daha uzatılabilir ya da kısaltılabilir. Almanya Schengen vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en geç 15 gün önce yapmanız önerilir. Aksi takdirde vize başvurularınızın sonuçlanması seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Hatta vize reddi gibi durumlarla karşılaşabileceğinizi unutmayınız. Türkiye’nin ve Almanya’nın resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvurular yoğunluk sebebiyle daha uzun sürede sonuçlanmaktadır.

 

Almanya Schengen Vize Reddi - Ankara

Almanya Schengen vizesi için yaptığınız başvuruların olumsuz bir şekilde sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından bizzat imzalanmış İngilizce bir ret mektubu verilecektir. Bu ret mektubunda işaretlenmiş olan maddeleri inceleyerek vize başvurunuzun reddedilme gerekçesini öğrenebilirsiniz. Vizeniz reddedildiği takdirde verilen ret gerekçelerini eksiksiz bir şekilde tamamlayıp tekrar vize başvurusunda bulunma hakkınız olduğunu unutmayınız. Almanya Schengen vize başvurularının ret ile sonuçlanmasından sonra vize başvurularındaki işlem ücretlerinin iade edilmeyeceğini hatırlatmak isteriz. Almanya Schengen vize başvuruları hakkında kararı verecek olan ve vize başvurularının değerlendirmesini yapan tek yetkili kurum Almanya Konsolosluğu’dur. Tüm evraklarınız tam olsa dahi vize başvurunuzun ret ile sonuçlanabileceğini unutmayınız. 

 

Schengen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler - Ankara

Almanya vize başvurularınız için hazırlayacağınız evrakların Yakın tarihli olması zorunludur. Bazı durumlarda evraklarınız aslını sunmanız talep edilebilir. Gerekli görüldüğü takdirde yeni belgeler temin etmeniz gerekebilir. Almanya seyahatiniz boyunca birden fazla Schengen ülkesine giriş yapacaksanız vize başvurunuzu ilk giriş yapacağınız ülkenin konsolosluğuna yapmanız gerekmektedir.

Schengen üyesi ülkeler 2018 yılından itibaren Schengen güvenlik önlemlerini arttırmıştır. Schengen vizesine sahip olmanız Schengen bölgesine giriş hakkını garantilememektedir. Ziyaretinizi destekleyen ve açıklayan belgelerinizin yanınızda olmaması durumunda sınır polisi vizeniz olsa dahi ülkeye girişinize izin vermeyebilir.  Bu nedenle Schengen vizeniz onay almış olsa da seyahatiniz boyunca sınır kapılarında dikkat etmeniz gerekenler aşağıda verilmiştir: 

  • Almanya’ya giriş yapacağınız esnada sınır kapısında üzerinde geçerli vizenizin bulunduğu pasaportunuzu sunmanız zorunludur. Ayrıca sınır polisinin sizden talep edebileceği bazı evraklar mevcuttur:
  • Konaklama yapacağınız yere ait rezervasyon belgenizi, gidiş dönüş uçak biletinizi yanınızda bulundurunuz.
  • Ticari ve aile ziyareti amacıyla Almanya’ya seyahat gerçekleştiriyorsanız onaylı, kaşeli davet mektubunuzu yanınızda bulundurunuz.
  • Seyahat süresince masraflarınızı karşılayabileceğinize dair evrakları yanınızda bulundurunuz. 

Almanya Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Euroasia Global Visa Services Ankara şubemize ulaşmanızı öneririz. Şubemize ulaştıktan sonra yetkililerimizden danışmanlık talebinde bulunduğunuz takdirde danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Vize sürecinin her adımında sizlerin sorunsuz bir vize süreci geçirmesi için yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES