x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 04 81

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Almanya Vize Başvuru, Ankara

Schengen Anlaşması’nı uygulayan diğer Avrupa Birliği ülkeleri gibi Almanya ziyaretleriniz için Euroasia GVS Almanya Vize Başvuru, Ankara ofisimiz hizmet vermektedir. Ankara ofisimiz iletişim numaralarından ya da sitemiz aracılığıyla Almanya Vize başvurunuzda vermeniz gereken evrak listesini, vize ücretlerini her hangi bir ücrete tabi olmadan öğrenebilir; dilerseniz vize türünüze ve şahsi özelliklerinize uygun başvurunuzu ekibimiz desteğinde gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara’dan yapılacak Almanya Vizesi başvurularınız için güvenli, kurumsal ve alanında uzman profesyonellerle hizmet veren başvuru merkezimiz; kısa Süreli vize başvurularınızın yanında uzun vadeli vize başvurularınız için online, mobil ve ofislerimiz aracılığıyla her türlü bilgi akışına açık olarak faaliyetlerini yürütmektedir.

Almanya Büyükelçiliği tarafından kurala bağlanmış ve kamuoyuyla paylaşılmış vize başvuru prensiplerini hazırladığımız Almanya Vize İşlemleri başlığı altında inceleyerek ve başvuru yapmaya karar verdiğinizde vizenizi, Ankara ofisimiz rehberliğinde güvenle alabilirsiniz. 
Almanya Vizesi Ankara Başvuru ofisimizin hizmet verdiği Almanya Vizeleri; 

 • Shengen Vizesi, Turistik Vize, Ticari, İş ve Fuar Ziyareti Vizeleri 
 • Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Transit Vize
 • Kültürel, Sportif Faaliyet ve Konferansa Katılım Vizesi
 • Kısa Süreli Öğrenim ve Staj Vizesi
 • Almanya Ulusal Vize (6 ay içerisinde 90 günden fazla sürecek ikamet için gerekli D vize türü)

Bu vizenin alt kategorileri ise; Çalışma, İş Arama Vizesi, Aile Birleşimi, Evlilik, Erasmus, İş Kurma, Sözleşmeli İşçi, Au Pair, Staj Yapma, Almanya’da Almanca Öğrenimi, Yoğunlaştırılmış Dil Kursu, Gönüllü Sosyal Hizmetler ve Araştırmacılar ve Bilim İnsanlarına yönelik vizelerdir.

Euroasia GVS Almanya Vize Başvuru, Ankara ofisimiz aracılığıyla size en uygun vize türünden, doğru evrakların oluşturulması ve başvuru sürecinin takibi ile faydalanabilirsiniz.

Almanya Vizesi Ankara Başvuru Merkezi

Almanya vizesi Ankara başvuru merkezi olarak Almanya Büyükelçiliği işlemlerini yürüten Konsolosluk ofislerini görevlendirmiştir. 
Almanya vizesi almak isteyen kişiler için Büyükelçilik; İstanbul, Ankara, Trabzon, İzmir, Bursa Gaziantep’te başvuru merkezleri konumlandırmıştır. Kahramanmaraş, Diyarbakır, Malatya, Adana, Çorlu, Kocaeli ve Sakarya’da ise mobil başvuru merkezleri işlem yapmaktadır. Bu merkezler aracılığıyla hizmet almak isteyen kişiler standart ücretin yanında ek ücret ödemek zorundadırlar. Mobil başvuru yapmak istediğinizde başvuru başına 165 Türk Lirası daha yatırmanız gerekecektir.

Schengen Anlaşması şartlarına bağlı olarak işlemlerini yürüten Almanya Hükümeti; diplomatik, siyasi ve güncel durumlara yönelik tedbirler nazarında vize alımlarında kendi prosedürlerini de uygulamaktadır. 

Schengen vizesi için eğer daha önce biometrik parmak iziniz alındıysa randevu tarihinde konsolosluk ofisinde bulunmanız istisnai durumlar dışında gerekmemektedir. Schengen ülkelerine ilk kez giriş yapacaksanız konsoloslukta şahsen bulunarak biometrik kaydınızın girilmesini sağlamalısınız. 
Her ülkede olduğu gibi Almanya vizesi Ankara başvuru merkezi için de başvuru evraklarının gerçeği yansıtması, eksiksiz hazırlanmış olması önemlidir.

Bu sebeple başvuru süreciniz başlamadan; 

 • Ne zaman gitmeliyim? 
 • Nasıl gitmeliyim?
 • Hangi vizeyi almalıyım? 

sorularına net cevabınız olmalıdır. Almanya Vize Başvuru, Ankara olarak çalışan Euroasia GVS ofisimiz size +90 (312) 963 04 81 telefon numaramızla, ankara@eagvs.com ya da sitemizde bulunan Canlı Destek ile iletişime geçtiğinizde vize alımlarınıza yönelik her türlü değerlendirme için yardımcı olacak, dilerseniz başvurunuzu sizinle birlikte gerçekleştirecektir.

Almanya Vize İşlemleri

Almanya Vize işlemleri başlamadan önce Almanya'da kısa süreli olarak hangi kategoriden giriş yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Almanya ziyaretiniz süresince bir ya da daha fazla Schengen ülkesine giriş yapacaksanız ilk ve en çok konaklayacağınız ülkenin vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Schengen girişinizi Almanya’dan yapmalı ve en uzun süre konaklamanızı Almanya topraklarında gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İstenilen evraklarda rezervasyon bilgilerinizi ibraz edeceğiniz için net olmalısınız. Verdiğiniz bilgilerin ve zamanlamanın dışına çıktığınızda telafisi olmayan sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 

Almanya Konsolosluğu aracılığıyla aldığınız Schengen vizesini öncelikli olarak Almanya ve ziyaretiniz süresince Finlandiya, Fransa, Hollanda, Danimarka, Estonya,  Çek Cumhuriyeti,  Litvanya, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Lüksemburg, Portekiz, Slovakya, Avusturya, Belçika, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Slovenya, Yunanistan seyahatlerinizde kullanabilirsiniz.

Almanya seyahatinde bulunacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin genel olarak verdiği Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunma zorunluluğuna sahiptir. Diğer pasaport sahipleri 90 günlük ziyaret süresini ihlal etmemeleri koşuluyla Almanya’ ya vizesiz olarak giriş yapabilirler.

Beş yıl içerisinde herhangi bir vize başvurusunda parmak iziniz alınmadıysa, parmak izi kaydı zorunluluğu nedeniyle, şahsen başvuruda bulunmanız gerekecektir. Evraklarınız tam, seçtiğiniz kategori ve seyahat bilgileriniz net ise randevu alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sürecin nitelikli, doğru ve hızlı ilerleyebilmesi için tüm sürecin profesyonel olarak ele alınması gerekir. Almanya Vize işlemleri için Almanya Vize Başvuru, Ankara ofisi danışmanlarımız sizlere seyahatiniz henüz tasarı aşamasındayken bilgi vermeye başlayarak vize işleminden geçen pasaportunuz size ulaşana kadar desteklerini sürdüreceklerdir.

Almanya Vizesi Ankara’da Nereden Alınır?

Almanya vizesi Ankara’da konumlandırılmış olan Almanya Konsolosluğu değerlendirmesi ile alınır. Almanya Büyükelçiliği aynı zamanda ek ücrete tabi mobil başvuru merkezlerinin yanında İstanbul, İzmir, Antalya, Gaziantep Bursa ve Trabzon´da da standart işlem sürdüren Konsolosluğa bağlı başvuru merkezlerinden başvuru almaktadır.

Almanya, vize başvurularını direk kendi ofislerinden randevu alınarak yürütmesinin yanında anlaşmalı olduğu randevu alımı ve evrakların toplanma prosedürünü sürdüren firma aracılığı ile de başvuru almaktadır. Söz konusu firmanın sürece etkisi yoktur, karar veren merci konsolosluktur. Firma, evraklarınızın içerik, doğruluk ve benzeri içeriklerini kontrol etmez, sizin verdiğiniz bilgileri tam ve doğru ön görerek dosyanızı bir araya getirerek randevunuzu alır. Randevusuz başvurular kesin suretle kabul edilmemektedir. Almanya Schengen vizeniz için en erken 90 gün önceden başvurabilirsiniz. İdeal zamanlama ise 30 gün olarak belirtilmiştir.

Vize başvurunuzda konsolosluk randevunuzda eğer biometrik parmak izinizi daha önce verdiyseniz şahsen bulunmanız gerekmez. Lakin vize işleminiz devam ederken Konsolosluğun vize bölümü tarafından istisnai olarak şahsen görüşmeye çağrılabilirsiniz.

Almanya vizesi alımınızı Ankara’da ister Konsolosluk aracılığı ile ister anlaşmalı firma ile yapın; vize başvurunuzun standartları karşılaması, gerçeği ve netliği yansıtması başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından önem arz etmektedir. Almanya vizesi Ankara’da nereden alınır? Sorunuzun cevabı; Euroasia GVS Almanya Vize Başvuru, Ankara ofisi olacaktır. Çünkü gerek başvuru, gerek randevu anında veya olumsuz sonuçlanması durumunda ret anında danışmanınız yanınızda olacaktır.

almanya vizesi ankara

Almanya Vizesi Ankara’da Nasıl Alınır?

Almanya vizesi başvurusu kesinlikle Almanya Devleti’nin görevlendirdiği Büyükelçilik kanalıyla Konsolosluklar nezdinde gerçekleştirilmelidir. Almanya vizesi başvurularınız ister ulusal ister Schengen statüsünde olsun, Ankara’da bulunan Almanya Vize Başvuru, Ankara ofisimiz ve danışmanlarımız aracılığıyla online olarak yapılmaktadır. İletişime geçmenizle başlayacak işlemler süresince danışmanlarımız, yönergeye uygun Almanya vize başvurunuzu yapacak ve vize alımınızın cevaplanmasına kadar size destek vermeye devam edeceklerdir.  

Konsolosluğa vereceğiniz sizi anlatan dosyanın netliği değerlendirme kıstasları için önemlidir. Yanlış verilen beyan, kriterlere uymayan seçim ve eksik teslim edilen dosyanız ret alabilir. Vize alım süreciniz uzayabileceği gibi çok daha katı kurallara tabi tutulabilirsiniz. 
Randevu alım sürecine kadar olan zaman diliminde Euroasia GVS Ankara Başvuru ofisimiz belgelerinizin kontrollerini yapar. Almanya Konsolosluğu’nun belirlediği web adresinden başvuru formunuzu doldurarak işlemi kayıt altına alır. Randevu alımınızı gerçekleştirir ve bürokratik süreci takip eder. 

Euroasia GVS Başvuru Merkezi Almanya vizesi Ankara’da nasıl alınır? Sorunuz için kısa bir yönerge sunar; 

 • Çağrı Merkezimize +90 (312) 963 04 81 ankara@eagvs.com adresine veya Online Destek birimimize e-mail ya da telefon numaralarınızı yönlendirin.
 • Danışmanınızın yönelttiği soruları cevaplayın.
 • Danışmanınızın size yönlendirdiği mailindeki evrakları hazırlayın.
 • Evrakları başvuru merkez ofisimize kargo, kurye ya da şahsen ulaştırın.
 • Biometrik bilgileriniz kayıt ettirilmemişse size bildirilen randevu tarih ve saatinde Ankara Konsolosluğu’nda bulunarak biometrik verilerinizi kayıt ettirin.
 • Başvurunuza dair tüm bilgileri ofisimize ulaşarak edinin ve pasaportunuzu teslim alın.

Almanya Vizesi iDATA Ankara

Almanya vizesi iDATA Ankara yetkili dış bağlantı/anlaşmalı firma olarak belirlenmiştir. Başvurunuzu konsolosluk nezdinde yaptırabilirsiniz ya da Almanya temsilcilikleri tarafından yetkilendirilen iDATA’dan gerçekleştirebilirsiniz.  

Almanya Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş sistem sizi iDATA web sayfasına yönlendirir. Firmanın verdiğiniz bilgileri doğrulama, araştırma ya da yorum yapabilme ayrıcalığı yoktur.  Sisteme form ve evrakları nasıl yönlendirdiyseniz o şekilde işleme alır. Randevu düzenlemenizi yapar, belgelerinizi sisteme girer ve sizi konsolosluğa yönlendirir. Biometrik parmak izi beyanınızı konsolosluktan başka bir yerde yapmanız mümkün değildir. 

İDATA başvurularında da kişiler, Almanya seyahatinin amacına uygun olarak vize başvuru dosyasını hazırlamak zorundadır. Dosyanın eksik, hatalı hazırlanması halinde iDATA Ankara ve diğer vize ofisleri başvuru dosyasını kabul etmeme hakkına sahiptir. Bu sebeple Almanya Vize Başvuru, Ankara işlemlerinizde yasal danışmanlık ofislerinden danışmanlık alınması önerilir. İDATA, bir başvuru merkezi olarak görev yapar; dosyanızın hazırlanmasında sorumluluk üstlenmez. 

Yasal düzenekte kurulu ve kurumsal olarak çalışmalarını sürdüren vize danışmanları aracılığıyla da İDATA üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Almanya Vizesi iDATA Ankara merkezinde bizzat bulunmanıza gerek yoktur. İlk kez bir Schengen ülkesine ziyaret amacıyla vize başvuruda bulunan kişilerin danışmanlık firmaları aracılığıyla başvuru yapması sürecin işleyişi bakımından önemli bir ayrıntıdır. Euroasia GVS Almanya Vize Başvuru, Ankara vize alımlarınızı iDATA Ankara üzerinden ya da direk yasal yetkili kurum olarak görevlendirilen Konsolosluk üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Vize Ücreti 2023

Almanya vize ücreti 2023 güncellenmiş ve mevcut ücrete ek 20 Euro zam uygulanmaya başlamıştır. Belirlenen harç ücretleri Schengen Vize sürecini takip eden ülkeler tarafından aynı miktarda alınmaktadır. Almanya Konsolosluğu tarafından direk başvuru yapılması halinde harç ücretinin sadece Euro ve nakit olarak yatırılması gerekmektedir.

Türk vatandaşlığı bulunan 12 yaşından küçük çocuklar, Alman vatandaşı velinin eşi ve reşit olmamış çocukları vize ücretlerinden muaftır. Bu statülere girmeyen başvuru sahiplerinin ücretten muaf tutulup tutulamayacağı başvurunun incelenmesinden sonra belirlenecektir.

Schengen vize uygulamasına dahil ülkeler, 22 AB üyesi ve İsviçre, Norveç, Lihtenştayn ve İzlanda’dır. Bu ülkelerde de aynı ücret tarifesi alınmaktadır. AB üyeliği aktif olan ancak Schangen vize rejimini uygulamayan ülkeler ise San Marino, Vatikan, Bulgaristan, Romanya, Hırvatistan, Monako’dur. Ancak, diğer AB ülkeleri gibi serbest dolaşım imkanı sunar.

Büyükelçilikler tarafından belirlenen rakamlar sadece konsolosluk nezdinde alınan harç rakamlarıdır. Akredite firmalar, acente desteği, danışmanlık ücretleri ya da vip olarak adlandırılan diğer ücretler vize harcı adıyla alınan rakamlara dahil değildir. Ek ücretlere tabi bu ücretler de siz kabul etmeden, onayınız gerçekleşmeden sizden alınamaz. Euroasia GVS Almanya Vize Başvuru, Ankara ofisimiz, Almanya Vize Ücreti 2023 başvuru ücretinizi istediğiniz şartları ve almak istediğiniz hizmetleri de detaylandırarak size bildirir. 

Almanya Büyükelçiliği Ankara

Almanya Büyükelçiliği Ankara ’da Almanya,  Schengen ve Ulusal vize başvurularını yetkilendirdiği Konsolosluk ofisiyle almaktadır.  Almanya Büyükelçiliği, Ankara’da büyükelçilikler bölgesinde ABD ve İtalya büyükelçilikleri arasında yer almaktadır. Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşları ve oturma iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını Almanya Ankara Konsolosluğu almaktadır.

Almanya Vize Başvuru, Ankara’dan yapılacak işlemlerin incelenmesi, değerlendirilmesi ve onay yetkisi Almanya Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Söz konusu firmaların ya da acentelerin karar üzerinde yetkisi yoktur.

Almanya vize başvurunuzu yapmadan önce her iki ülkenin resmi tatil tarihlerini gözden geçirmeli başvurunuzu ona göre geçekleştirmelisiniz. Almanya vizesi Ankara Konsolosluk vize ofisi, mesai günlerinde istisnai bir durum yok ise hafta içi 09:00 - 16:00 saatleri arasında başvuru almaktadır. 
Almanya vizesi işlemlerinizde özellikle ve hassasiyetle üzerinde durulan ilk şey evraklarınızın doğruluğu ve netliğidir. Bilgilerinizin resmi evrakla başvuru formunda şahsen doldurduğunuz, beyan ettiğiniz bilgiler örtüşmelidir. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız dikkatli ve doğru beyanda bulunmalısınız. 

İncelemelerinizi bizzat yapan Almanya Büyükelçiliği Ankara resmi vize ofisine ya da yetkili randevu firmaları ile işlem yapmadan önce bir danışmandan bilgi almanız vize süreciniz için önemli bir fark yaratacaktır. Almanya Vize Başvuru, Ankara ofisimiz tüm sürecin sağlıklı olarak sonuçlanması konusunda güvenilir ve kuralına uygun çalışma prensibi sunmaktadır. Danışmanlarımıza her türlü sorunuz için ulaşabilir (+90 312 963 04 81, ankara@eagvs.com) ve Almanya vizesine ilişkin tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Almanya Vizesi Ankara'da Kaç Günde Çıkar?

Almanya vizesi Ankara’da yaptığınız başvurularınız olağan üstü bir durum, istisnai bir durum söz konusu değilse Schengen uygulamasına tabi olan vize türlerinde ortalama 15 gün, ulusal vize çeşitlerinde ise süreç 3 ay sürebilmektedir.

Herhangi bir sıkıntı, gecikme yaşamamak adına Schengen Vizesine seyahat tarihinizden 3 ay önce başvurma hakkınız bulunmaktadır. Başvurular, Büyükelçiliğin belirttiği üzere ortalama 15 gündür. Lakin bu süreç evraklarınız tam, doğru, eksiksiz ve net olduğunda, dosyanızın Konsolosluk tarafından teslim alındığı tarihten sonraki süreç olarak değerlendirilmelidir. Vize başvurunuzu yaptığınız tarih ile seyahat tarihiniz arasındaki zaman darlığı vizenin verilmemesi riskini taşımaktadır. Dönemsel olarak yaşanan yoğun başvuru, eksik evraklar, resmi tatiller, güncel diplomatik gelişmeler, mücbir sebepler ya da teknik olarak yaşanabilecek sorunlar sizi etkileyebilir.

Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurularınız için en az 2 mesai günü daha eklemeniz ya da başvuru yapacağınız Konsolosluk merkezinden farklı bir şehirde yaşıyor olmanız da sürece daha erken başlamanızı gerektirmektedir.

Doğru zaman diliminde, doğru evraklarla ve kurallara uygun Ankara’dan yapacağınız Almanya vize işlemleriniz için Euroasia GVS Almanya Vize Başvuru, Ankara danışmanlarımızdan vize kategori seçimi, evrak hazırlık ve diğer konular hakkında bilgi alın ve başvuru sürecine öyle başlayın. Almanya vizesi Ankara'da kaç günde çıkar? için en net bilgiyi ve sürecin tam zaman aralığını danışmanlarımız aracılığıyla öğrenebilirsiniz. 

Ankara Almanya Vizesi Başvuru Formu

Ankara Almanya Vize Başvuru Formu vize işleminizin en önemli evrakıdır. Form, Almanca ya da Türkçe olarak doldurulmuş olmalıdır. Özellikle, ilk giriş yapacağınız Schengen ülkesinin vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Schengen şartlarına bağlı Almanya vizesi alarak İtalya girişi yapamazsınız. Ayrıca, ziyaret süresince en uzun konaklamayı da vize başvurusu yapacağınız ülkeden almanız önemli ayrıntılardan biridir. Almanya’dan giriş yaparak seyahatinizin en uzun konaklamasını yine Almanya’da yapmalısınız. Aynı zorunluluk diğer Shengen ülkeleri için de geçerlidir.

Alman hükümetinin ve Büyükelçiliğin kontrolünde olan resmi web sitesinden doldurduğunuz başvuru formunuzun doğru, eksiksiz ve ispatlanabilir olması gerekir. Aksi takdirde vizeniz onaylanmayabilir, ret alabilir ya da seyahatinizden sonra bilginizin örtüşmediği tespit edildiğinde ihlal cezası alabilirsiniz. 

Başvuru sahibinin bizzat imzalamadığı formlar da işleme alınmayacaktır. Formun üçüncü ve dördüncü sayfalarının mutlaka imzalanması gerekmektedir. Eğer, Almanya vize başvurunuz sizin tarafınızdan yapılmayacak ise tarafınızdan ıslak imzalı vekalet ile vekaleti verdiğiniz kişinin kimlik fotokopisinin de evraklara eklenmesi zorunludur. 

Ankara’dan yapacağınız Almanya vize işlemlerinizde başvuru formunuzun doldurulması, formda belirlenmiş sorulara verdiğiniz cevaplara yönelik evraklar, istenebilecek alternatif evrakların bilgisi ve diğer konular hakkında net bilgi için Almanya Vize Başvuru, Ankara ofisimize ulaşabilir ve danışmanlarımız aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ankara Almanya Vizesi Başvuru Formu, kişisel bilgilerinizi içerdiğinden evrakınızı üçüncü kişilerle direk paylaşmayınız. Kişisel bilgilerinizi yasal olmayan danışmanların eline geçmesini istemiyorsanız kurumsal ve ticari kimliği, adresi olan firmalar aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Ankara Almanya Vizesi Gerekli Evraklar

Ankara Almanya vizesi gerekli evraklar için vize kategorisinin doğru belirlenmesi gerekmektedir. Almanya Vize Başvuru, Ankara Genel başvuru evrakları aşağıdaki gibidir.

Pasaport

Almanya vize başvurusu için pasaportunuzun kullanılabilir en az iki adet boş sayfası bulunmalı. Son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş, vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay daha geçerli olmalı. Türkiye´de ikamet izni bulunan yabancılarda aynı şartları yerine getirmek zorundadır.

Vesikalık Fotoğraf

1 adet fotoğrafınızın biometrik özelliklerde, son altı ay içinde çekilmiş, dini gerekçeler dışında başörtüsüz ve gözlerini kapatacak herhangi bir şey olmadan tam karşınızdan çekilmiş olmalıdır. Fotoğraf, lekesiz ve temiz teslim edilmelidir.

Vize Başvuru Formu

Vize başvurusu yapılacak her birey için doldurulması gereken form hem online hem de çıktısı alınarak elle doldurulabilir. Beyan edilmesi gereken bilgiler açık olmalı; eksiksiz olarak doldurulmalıdır. İmzanızın olmadığı form geçersiz sayılacaktır.

Seyahat Rezervasyon Belgeleri

Uçuşunuza, seyahat rezervasyonunuza ya da diğer ulaşım araçlarına ilişkin belgeniz, otel rezervasyonunuz, seyahat planınıza ilişkin belgeyi kapsamaktadır. Farklı ülkelere ziyaret gerçekleştirilecekse konsolosluk sizden ek belge isteyebilir.

Vize Harcı

Vize başvurunuzda ödenmesi gereken harcın banka dekont fotokopisi eklenmesi şart olan Ankara Almanya vizesi gerekli evraklar arasındadır.

Seyahat Sağlık Sigortası 

Seyahat sağlık sigortası Ankara Almanya vizesi gerekli belgeler arasındadır. Almanya’da kalınacak süreyi karşılayacak şekilde yaptırılması gereken seyahat sağlık sigortası, asgari 30.000 Euro’luk poliçeyi karşılamalıdır. Poliçe fotokopisi aslı ile birlikte teslim edilmektedir.

Mali Evraklar

Almanya´da kalınacak süredeki masrafların ne şekilde (sponsor) karşılanacağına dair belge, çalışanlar için son 3 aya ait maaş bordrosu, son 3 aya ait banka hesap cüzdanı, yaptığınız işe dair açıklama içeren çalışma belgesi, SGK dökümü, SGK giriş bildirgesi istenmektedir. İşveren olarak başvuru yapılacaksa 6 ay içinde alınmış Ticaret veya Sanayi Odası Sicil Kayıt Sureti Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Vergi Levhası ve son 3 aya ait hesap hareketlerinizin bulunduğu banka cüzdanı fotokopinizin beyanı gereklidir.

Muvafakatname

18 yaşından küçük çocukların yalnız seyahat etmelerini gerektiren durumlarda veliler tarafından verilmiş noter tasdikli seyahat izni, velayet tek kişide ise o belgenin de ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu evrakların dışında Ankara Almanya vizesi gerekli evraklar; çiftçiler için Ziraat Odasından Çiftçilik Belgesi, emekliler için aylık emekli maaşını gösteren Emeklilik Belgesi, öğrenciler için Öğrenci Belgesi talep edilmektedir.

Ankara Almanya vizesi gerekli evraklar kapsamında daha önce aldığınız vizelere dair son üç yıl içindeki Schengen, Birleşik Krallık, AB, ABD, Kanada’ya ait birer adet fotokopisini de beyan etmeniz gerekecektir.

Ankara Almanya Vizesi Ret

Almanya Büyükelçiliği’nin kriterlerine uymayan, yasal koşulları karşılamayan başvuru evrakları işleme alınan Ankara Almanya Vizesi ret alabilir. Vize harç ödemeleriniz hiçbir suretle iade edilmez. Ret sonrasında yapacağınız yeni başvurunuzda süreci en baştan alır, vize kategorinize uygun harcı yeniden yatırırsınız.
Almanya vize başvurunuz ret olduğunda size nedeni açık bir evrak ulaştırılır. Bu belgede ret alma sebebiniz beyan edilir. İşlem süreci hakkında yalnızca başvuru sahibine, yasal temsilcilerine ya da vekaletname ile yetkilendirilmiş kişilere bilgi verilir. 
Almanya vizesi ret konuları size yönlendirilecek evrakta; 

 • Sahte, tahrif edilmiş seyahat belgesi ibrazı, 
 • Gerekçesi saptanamayan seyahat amacı, 
 • Yeterli maddi kaynağa sahip olunduğuna ilişkin belgelerin eksikliği,  
 • Şartı net olarak belirtilen 180 günlük dönemde Schengen’e üye devlet topraklarında 90 gün kalınmış olunması,
 • Schengen Bilgi Sistemine başvuru sahibine dair giriş yasağı kaydı girişi yapılmışsa, 
 • Schengen ülkelerinden herhangi biri başvuru sahibinin kamu politikasına, iç güvenliğe ya da toplum sağlığına tehdit olarak kabul etmişse, 
 • Ziyaret ya da kalış amacınız inanılır değilse, 
 • Transit geçiş amacınız için bir gerekçe sunmamışsanız, 
 • Geçerli sağlık sigortasına sahip olduğunuzu beyan etmemişseniz vizeniz ret olacaktır.

Süreç sonunda başvurunuza Ankara Almanya Vizesi ret evrakınız size ulaştığında; Almanya Vize Başvuru, Ankara ofisimize ulaşabilir ve danışmanlarımız aracılığıyla başvurunuzu söz konusu şartı yasal şartlara bağlı kalarak yerine getirerek yeniden vize başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Ankara Almanya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

Ankara Almanya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası, bölgenizde konumlandırılmış acenteler aracılığıyla düzenlenebilir bir belgedir. Geçerli bir seyahat sağlık sigortası Schengen ülkelerine giriş yapacak her başvuru sahibinin gerçekleştirmesi gereken Konsolosluk prosedürlerinden biridir. Masrafları seyahat sonrası karşılayan ya da belli bir yaş (65) sınırlamasına tabi olan sigortalar kabul edilmemektedir.
Geçerli seyahat sağlık sigortası paketlerini;  Euroasia GVS Almanya Vize Başvuru, Ankara ofisimizden öğrenebilir, Ankara Almanya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası tekliflerini, bölgesel olarak alabilir ve kriterlerle örtüşen sigorta belgenizi evraklarınıza ekleyerek başvurunuzu danışmanlarımız ve operasyon ekibimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Euroasia GVS ofisimiz ile yapacağınız iş birliğinin amacı, sadece Ankara Almanya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası konusunda değil karşınıza çıkabilecek her türlü problemde çözüm odaklı hizmet almanızı garanti altına almaktır. Kişisel bilgilerinizin güvende olduğu 14 yıllık tecrübeye sahip kurumsal bir ekiple çalışmak isterseniz biz buradayız. Lütfen, çalışacağınız Vize Danışmanı firmaları için gerekli araştırmayı yapmadan ödeme yapmayınız, kimlik, banka bilgilerinizi paylaşmayınız. Ankara başvurularınız için bilgi talebi, şikayet ve başvurularınız için danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Euroasia GVS Almanya Vize Başvuru, Ankara Ofisi
Adres
Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA / ANKARA
Telefon
+90 (312) 963 04 81
E-Posta
ankara@eagvs.com

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';