x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Vize Ücreti

Almanya vize ücretiAlmanya vize ücreti Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yasal oturum sahibi olan yabancı uyruklu kişilerin vize için ödeyecekleri ücrettir. Almanya vize ücretleri başvuru yapılan vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir. Almanya vizeleri kısa süreli ve uzun süreli vizeler olmak üzere ikiye ayrılır. Kısa süreli vizeler Schengen vizesi olarak da adlandırılırken uzun süreli vizeler kişiye Almanya’da oturum hakkı sağlayan oturum vizeleridir.

Almanya Schengen Vize Ücreti

Önemli! 03 Şubat 2020 tarihinden itibaren Schengen ülkeleri konsolosluk harç ücretlerine 20 € zam gelmiştir.

Almanya Schengen vize ücreti;turistik, ticari, aile veya akraba ziyareti, arkadaş ziyareti, kültürel gezi, tur programına katılım gibi amaçlarla ve 90 günü aşmayan seyahat planları için başvurulması gereken vize türüdür. Schengen vizesi sahibi kişiler 26 Avrupa ülkesini kapsayan Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkı elde ederler. Schengen bölgesi ülkeleri, 22 Avrupa Birliği üyesi ülkeden ve 4 Avrupa Birliği üyesi olmadığı halde Schengen vize rejimi uygulayan ülkeden oluşur.

Avrupa Birliği’ne ve Schengen vize rejimine tabi 22 Avrupa ülkesi; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’dır.

Avrupa Birliği’ne üye olmadığı halde Schengen vize rejimini uygulayan ülkeler; İsviçre, İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç’tir.

Avrupa Birliği üyesi olduğu halde Schengen vize rejimine tabi olmayan ülkeler; Bulgaristan, Hırvatistan, Monako, Romanya, San Marino ve Vatikan’dır. Bu gruptaki ülkeler kendi vize rejimlerini uygular ancak Schengen vizesi ile de serbest dolaşım imkânı veren ülkelerdir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Almanya vize ücreti 2024 yılı itibariyle aşağıdaki gibidir;

Vize Türü

Resmi Vize Başvuru Ücreti

Danışmanlık Ücreti

Turistik Vize

115 €

   90 €

Ticari Vize

115 €

   90 €

Ziyaret Vizesi

115 €

   90 €

Kültürel Gezi

115 €

   90 €

Transit Vize (A/C Tipi)

115 €

   90 €

Öğrenci Gezileri

115 €

   90 €

Şoför Vizesi

115 €

   90 €

0-6 Yaş 

 35 €

   90 €

Almanya kısa süreli vizeler doğrudan Konsolosluk tarafından başvuruya alınmaz bunun yerine yetkilendirdiği başvuru merkezi aracılığıyla Schengen vizesi başvurularını kabul eder. Başvuru merkezinde akredite acentalar aracılığıyla vize başvurusu yapılabilmektedir. Almanya vize ücreti Konsolosluk harcı, başvuru merkezi koordinasyon bedeli ve danışmanlık ücretlerini de kapsamaktadır.*Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Gürcistan, Yeşil Burun Adaları, Makedonya, Moldova, Karadağ, Rusya, Sırbistan, Ukrayna ve Kosova vatandaşı ancak Türkiye’de oturum sahibi kişileri ifade etmektedir.

Almanya Vize Ücretine Zam Geldi!

Almanya vize ücreti Avrupa Birliği’nin Schengen müktesebatı çerçevesinde belirlediği ücretlerdir. Almanya, vize ücretlerinde 03 Şubat 2020'de uygulamaya başlamak üzere artış kararı almıştır. Almanya Schengen vize başvuruları, Almanya tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinde alınır ve yine vize değerlendirme süreci sonucunda pasaport, başvuru merkezinden teslim alınır. Almanya vize fiyatları da Konsolosluk harcı, başvuru merkezi ücreti ve danışmanlık ücretinden oluşur. 

EAGVS Almanya Schengen Vize Hizmetleri

EAGVS deneyimli kadrosu ve 20 yıllık tecrübesi sayesinde Almanya Schengen vizesi başvurularında akreditedir. Almanya Schengen vize başvuruları seyahat amacı, seyahat amacına uygun evrakların hazırlanması, başvuru formunun evraklara uygun olarak doldurulması, randevu alınması, başvurunun yapılması ve değerlendirme sonucunda pasaportun başvuru merkezinden alımı süreçlerini kapsamaktadır. Başvuru öncesinde evrak hazırlama ve form doldurma aşamalarında verilen hatalı bilgi, yanlış beyan gibi talihsiz durumlar vizenin doğrudan reddedilmesine yol açacağı için bu süreçte profesyonel danışmanlık alınması tavsiye edilir. EAGVS yıllara dayanan tecrübesi sayesinde güncel Almanya vize ücreti bilgilerine dayanarak tüm başvuru sürecinizi titizlikle yönetir, hızlı ve güvenilir bir vize başvuru deneyimi yaşamanızı sağlar.

Başvuru evraklarınız EAGVS danışmanları tarafından alındıktan sonra danışmanınız sizin adınıza Almanya Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezinden randevunuzu alır. Randevu gününe kadar evraklarınız danışmanınız tarafından titizlikle hazırlanır. Randevu gününde danışmanınız başvuru merkezinde size eşlik eder. Başvuru merkezi prosedüründe danışmanınız sayesinde biometri verilerinin alınması, başvuru dosyasının teslim edilmesi, Almanya vize ücreti 2024 ödemesinin yapılmasında işlemleriniz sorunsuz yürütülür.

Vize Sonuçlanma Süresi

Almanya vize başvurusunun başvuru merkezinde tamamlanmasının ardından 15 günlük yasal değerlendirme süreci başlamaktadır. Değerlendirme süresi Konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak dönemsel değişebildiği gibi Konsolosluğun yetkisi dahilinde ek evrak istemesi halinde de uzayabilmektedir. Vize değerlendirme süresine resmî tatiller ve mesai dışı günler dahil değildir. Konsolosluğun ek evrak talep etmesi halinde EAGVS danışmanları yardımcı olmaktadır. Başvuru yapılan vizenin değerlendirme süreci bittiğinde pasaport, şahsen veya yetkilendirilen acenta aracılığı ile teslim alınabilir. Almanya vize fiyatları tüm bu hizmetleri kapsamaktadır.

Uzun Süreli Almanya Vizesi- D Tipi Oturum Vizesi

Almanya’ya, çalışmak, eğitim görmek, bilimsel araştırma yapmak, evlilik yoluyla veya çocuk üzerinden aile birleşimi yapmak gibi amaçlarla yapılmak istenen seyahatlerde başvurulması gereken vize türü Almanya oturum vizesidir. Oturum vizesi ücretleri ise Almanya Federal Devleti tarafından belirlenmiştir. Vize ücretleri Almanya’da yerleşilecek yerden bağımsız olarak belirlenmiştir. Örneğin; Berlin vize ücreti veya Hamburg vize ücreti gibi şehre bağlı değişiklik göstermemektedir.

Almanya D tipi oturum vizesi sahibi olan kişiler Almanya’da Yabancılar Dairesi’ne başvurarak oturum kartlarını alırlar ve Almanya’da ikamet etme hakkı kazanırlar. Almanya oturum süresi Yabancılar Dairesi’nin uygun gördüğü süre kadar belirlenir.

Türkiye’den Almanya’ya En Sık Başvurulan Oturum Vizeleri

Almanya tarihsel olarak Türkiye ile güçlü bağlara sahiptir ve Türklerin neredeyse ikinci vatan olarak kabul ettiği bir ülkedir. Almanya’nın gelişmiş ekonomisi, sosyal imkanları, göçmenler için uygun yaşama koşulları nedeniyle günümüzde de Türkiye’deki nitelikli iş gücünün ilgisini çekmektedir. Bu nedenle Almanya’nın 2018 yılından bu yana yürürlüğe koyduğu ve Göçmen Yasası olarak bilinen yasa sayesinde üniversite mezunu veya nitelikli meslek sahibi birçok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Almanya’da çalışma imkanlarını gözetmektedir. Almanya’nın nitelikli yabancı göçmenleri Almanya’nın istihdam açığı olan meslek alanlarında istihdama davet etmesi ile Almanya çalışma vizesi başvuruları da oldukça artmıştır. Almanya’da çalışmanın yanı sıra eğitim sistemi de gelişmiş bir ülke olduğu için üniversite okumak üzere eğitim vizesi başvuruları da her zamanki yoğunluğunda seyretmektedir. Almancanın dünya üzerinde konuşulan en prestijli dillerden biri olması nedeniyle de Almanya’da Almanca dil eğitimi vizesi de yine Türkiye’den en fazla başvuru yapılan vize türlerinden biridir. Almanya’da oturum almak üzere en sık başvuru yapılan bir diğer vize türü ise aile birleşimi vizesidir.

Oturum vizeleri Schengen vize prosedüründen apayrı bir prosedürde ilerler ve hiçbir evrak Türkçe sunulamaz. Dolayısıyla Schengen vize başvurusundan çok daha dikkatli olunması ve üzerine çalışılması gereken bir süreçtir.

EAGVS’nin profesyonel danışman kadrosuyla iletişime geçerek Almanya oturum vizesi başvuru süreçleri, Almanya vize ücreti ve merak ettiğiniz tüm sorular hakkında ücretsiz danışmanlık talep edebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. Almanya vize ücretleri ve vize başvuru süreci hakkında ayrıntılı bilgi için bize aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

eagvs-banner.png

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Almanya Vizesi Fiyat
T. Tarık 24/03/20, 17:27 Cevabı Görüntüle
Selamlar. Türkiye’de uzman doktorum. 6 yaşında ve 6 aylık 2 çocuğum var. Öncelikle Almanya’ya Schengen vizesi ile gidip birkaç hafta iş görüşmesi yapmak daha sonrasında ise oturum alarak orada çalışmaya başlamak istiyorum. Sonrasında ise eşimi ve çocuklarımı Almanya’ya almak istiyorum. Bu konuda yardımcı oluyor musunuz? Bir de ben ve ailem için Almanya vizesi fiyat toplam tutarı ne olur?
Schengen Vize Ücreti Almanya
C. Hayri 19/03/20, 20:01 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Bu yaz Almanya’daki kardeşlerimin yanına ziyarete gitmek istiyorum. Mart ayı başında işe başladım ondan önce 6 ay işsizdim. Vize başvurusu yapmama engel bir durum var mıdır? Schengen vize ücreti Almanya için ne kadar? Banka’da ne kadar para göstermem yeterli olur?
Vize Ücreti Almanya
K. Şen 19/03/20, 19:42 Cevabı Görüntüle
Merhaba, eşim ve 4 yaşındaki kızımla birlikte bu yaz Almanya’ya gitmeyi düşünüyoruz. Turistik bir gezi planlıyoruz. Vize ücreti Almanya Konsolosluğu’nun belirttiği bir IBAN’a mı gönderiliyor yoksa başvuru esnasında mı ödeme yapılıyor? Ödememiz gereken ücretler nedir?
Almanya Vize Başvuru Ücreti
H. Gevrek 13/03/20, 19:03 Cevabı Görüntüle
Merhaba, mayıs ayında düğünüm var ve düğün sonrasında eşimle Almanya’ya balayına gitmek istiyoruz. İkimiz de SGK’lı çalışanız Almanya vize başvuru ücreti ve gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi alabilir miyim? Bir de evlenmeden önce vize başvurusu yapsak olur mu? Düğünden sonra beklemeden gitmek istiyoruz.
Almanya Vize Fiyatları
İ. Türkak 07/03/20, 11:38 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Çanakkale’de ikamet ediyorum, Çanakkale’den vize başvurusu yapabilir miyim? Geçen yıl Fransa’ya gitmiştim parmak izi vermiştim daha önce. Haziran ayında Almanya’ya halamın yanına gitmek istiyorum. Kendim SGK’lı çalışanım halam da Almanya’da bir şirkette çalışıyor. Bana davetiye çıkartabilir mi? Almanya vize fiyatları ve gerekli evraklar hakkında bana yardımcı olabilir misiniz?
Almanya Vize Ücreti
A.Ş. 11/12/20, 14:07 Cevabı Görüntüle
Merhaba Almanya vize ücreti neye göre belirleniyor? Eşim ve ben 5 yaşındaki kızımla birlikte Almanya'ya turistik bir seyahat etmeyi planlıyoruz. Almanya'da arkadaşlarımız var, onlarla da görüşmeyi planlıyoruz fakat otelde kalacağız gezimiz boyunca. Vize başvurusu sırasında ödememiz gereken ücretler ne kadar tutar toplam? Sizin aracılığınız ile başvuru yapmamız halinde toplam vize maliyeti hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
Almanya Vize Fiyatları 2021
Ş.B. 13/01/21, 15:35 Cevabı Görüntüle
Ben emekli öğretmenim Almanya vize fiyatları 2021 yılında emekliler için ne kadar oluyor? Almanya'ya turistik olarak gideceğiz dört arkadaş. Daha önce 2017 yılında Fransa ve İsviçre'ye gitmiştik, bu sene de Almanya'ya gitmeyi düşünüyoruz. Nasıl bir başvuru süreci izlememiz gerekiyor? Bizim randevuya gelmemiz gerekecek mi daha önce parmak izi verdiğimiz için evrak üzerinden sizinle işlemleri tamamlayabilir miyiz?
Almanya Vize Ücreti 2021
N.K. 12/01/21, 15:51 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Almanya vize ücreti 2021 yılında değişti mi acaba? Biz bir grup arkadaş Almanya'ya turistik olarak gitmeyi planlıyoruz bu yaz. Her şey yolunda giderse tabi. Grubumuzda iki kişi özel sektör çalışanı, bir kişi kamu çalışanı fakat yeşil pasaportu yok bordo pasaportlu, 1 kişi de 5 yaşında Türk vatandaşı. Bu durumda hepimiz nasıl bir dosya hazırlamalıyız? Asıl sorum ise vize masraflarımız ne kadar olacak?
Almanya Vizesi Kaç Para 2021
İ.H. 20/01/21, 14:24 Cevabı Görüntüle
Hayırlı işler Almanya vizesi kaç para 2021 yılında zam yapıldı mı? Daha önce ben öğrenciyken abimle birlikte turistik olarak vize alıp gitmiştim Almanya'ya ama ta 2013 yılında gitmiştim. Şu an öğrenci değilim özel bir şirkette muhasebecilik yapıyorum. Şirket gönderecek beni Almanya'ya çünkü orada şirketin şubesi var. Bu durumda benim hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Bir de başvuruya benim gelmem gerekecek mi çünkü daha önce parmak izi vermiştim. Teşekkürler
Almanya Ticari Vize Ücreti
O.L 24/10/23, 14:40 Cevabı Görüntüle
Merhaba Almanya ‘da düzenlenecek olan fuara katılmak için seyahatte bulunmak istiyoruz. Fuar ziyaretimiz 1 ay sonra ve fazla zamanımız kalmadı. Almanya fuarına şirket sahibimiz ve şirket çalışanlarımız seyahat edecekler. Almanya ticari vize ücreti nedir? Almanya vip başvuru yapabilir miyiz? Vize başvurusu için bilgilendirme yapmanızı rica ederim.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Reddi
Vize Randevu
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçe Örneği
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';