x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Vize Randevu

Almanya vize randevuAlmanya’ya kısa süreli seyahat amacıyla Schengen başvurusu yapmak isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya oturum talep etmek amaçlı uzun süreli ulusal vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurudan önce Almanya vize randevu işlemi yapmalıdır. 2023 yılında başvuru yapılan vize türüne göre randevu alınması gereken başvuru merkezi ya da Konsolosluk olarak değişmektedir. Kısa süreli  Almanya vizesi başvurularını Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri alırken Almanya Ulusal vize başvuruları için randevu alınması gereken yer doğrudan Türkiye’deki Almanya Konsolosluklarıdır. Almanya Konsoloslukları ve Almanya Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri randevusuz işlem almamaktadır ve başvurudan önce mutlaka randevu alınmasını şart koşmaktadır. 

Almanya Konsolosluğu randevu işlemleri ücrete tabiidir. Fakat kısa süreli Schengen vize başvuruları için istenen randevular ücretsizdir ve herhangi bir ödeme yapmaya gerek yoktur. Almanya vizesi randevu ücreti Almanya Konsolosluğu’ndan talep edilen randevular 10€ civarıdır. Almanya Konsolosluğundan alınmak istenen randevular için Schengen vize başvurularında yetkilendirilen başvuru merkezleri ile iletişime geçilebilir. Burada başvuru merkezi koordinasyon bedeli ödemesi Türk Lirası ile yapılabilir. 

Almanya Schengen Vize Randevu

Almanya’ya turistik, ticari, ziyaret, kültürel gezi veya gezi gruplarıyla yapılacak seyahatler ve 90 günü aşmaması planlanan seyahatler için Almanya Schengen vize başvurusu yapılmalı ve Schengen vize randevusu alınmalıdır. Almanya Schengen vize randevu işlemi sırasında seyahat amacı yetkililere açık bir şekilde belirtilmelidir. Vize başvurusu için verilecek randevuda vize türü belirtileceğinden randevu aşamasında ortaya çıkacak herhangi bir hatadan kaynaklı sorunlar randevu talep eden kişiye ait olacaktır. 

Almanya Schengen vize randevu işlemi, vize başvuru dosyasının başvuruya kabul edilmesi, Konsolosluk harcının ödenmesi ve biometri verilerinin alınması işlemlerini kapsamaktadır. Almanya Schengen başvurusu yapmak isteyen kişilerin, başvuru merkezlerinden ücretsiz randevu aldıktan sonra randevu günü ve saatinde Almanya Konsolosluğunun yetkilendirdiği başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Randevu esnasında kişinin, seyahat amacına uygun evrakları başvuru dosyasında hazır bulundurması gerekir. Başvuru merkezindeki vize yetkilisi hazırlanan evrakları kontrol ettikten sonra eksiksiz ve hatasız bir dosya olması halinde başvuru dosyasını kabul etmektedir. Ardından başvuru sahibi, başvuru merkezinde bulunan veznelerde vize ücretlerini ödemektedir. Ödeme yapıldıktan sonra yine başvuru merkezlerinde bulunan biometrik verilerin alınması için hazır bulunan biometri işlemine geçmektedir.

Biometri işleminde kişinin parmak izi kaydı alınır ve Schengen sistemine kaydedilir. Almanya Schengen vize randevu sırasında alınan parmak izi verileri ile kişinin sonraki 59 ay içinde yapacağı herhangi bir vize başvurusu için tekrar parmak izi verme zorunluluğu bulunmamaktadır. Dolayısıyla parmak izi olan kişiler, sonraki vize başvurularında evrak teslimi için acenta müşteri danışmanlarını yetkilendirebilirler. Biometri zorunluluğu olmayan kişilerin dosyasını başvuruya veren üçüncü şahıslar, vize sürecinin bitiminde pasaportu başvuru merkezinden almak için yetkilendirilebilirler. Ayrıca vize başvurusunda şahsen bulunan kişiler vize değerlendirme süreci bitiminde pasaportlarını adrese teslim olmak üzere kargo yoluyla başvuru merkezlerinden talep edebilirler.  

Schengen Almanya vize randevu işlemleri EAGVS danışmanlık hizmetleri kapsamındadır. Başvuru evraklarınızı danışmanınıza ilettikten sonra vize randevunuz müşteri temsilciniz tarafından sizin de uygun olduğunuz tarihte düzenlenmektedir. 

Almanya Ulusal Vize

Almanya ulusal vize işlemleri ulusal vize başvurusu yapmak ve başvuru sonucunda Almanya’dan oturum talep etmek isteyen kişilerin yapacağı vize işlemlerinde değişiklik göstermektedir. Ulusal vize başvurularında Almanya vize randevu, Almanya’da okumak, üniversite eğitimi, dil eğitimi almak, aile birleşimi yapmak, Almanya’da yerleşik bir firmada çalışmak, inşaat işçisi olarak çalışmak, iş kurmak veya 90 günü aşan herhangi bir seyahat için alınabilir.

Almanya Federal Devleti’nin yabancı göçmen istihdamı kapsamında kolaylaştırıcı vize uygulamaları sağlar. Bu nedenle Türkiye’den Almanya’ya çalışmak amaçlı seyahatler ve bunun sonucunda da vize başvuruları sıkça yapılmaktadır. Almanya Konsolosluğu vize randevu işlemlerinde ulusal vize başvuruları için yetkili makamdır. Ulusal vize başvuruları için Almanya vizesi randevu 2023 yılında da Konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezinden alınır. Ancak vize randevusu doğrudan Almanya Konsolosluğu’nda yapılmaktadır. ,

Almanya iş arama vizesi 2023 yılı başvuru süreci hakkında ayrıntılı bilgi için ilgili bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 

Randevu öncesinde 02129630138 numaralı telefondan EAGVS danışmanlarınızla gerekli evraklar hakkında ücretsiz görüşme yapabilirsiniz. Vize başvurunuz hakkında görüşme yaparken herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Almanya Vize Randevu
K.D. 11/12/20, 15:03 Cevabı Görüntüle
Almanya vize randevu işlemleri için Konsolosluğu arıyorum fakat ulaşamıyorum. Almanya'daki bir şirketle görüşmemiz ve üretim tesislerini yerinde ziyaret etmemiz gerekiyor. Şirket bize davetiye hazırlayabileceğini söyledi fakat randevu alamıyoruz. Randevu aldığımızda başvuru tamamlanmış mı oluyor? Nasıl bir yol izlemeliyiz yardımcı olur musunuz?
Alman Konsolosluğu Vize Randevu Alma
C.K. 11/09/20, 10:58 Cevabı Görüntüle
Alman Konsolosluğu vize randevu alma işlemi için herhangi bir ücret ödememiz gerekiyor mu? Başvurum Almanya çalışma vizesi için olacak. İnşaat işçisiyim, evraklarımı size versem benim adıma randevu alıp başvuruyu siz tamamlayabiliyor musunuz? Almanya’dan iş teklifim var ama başka hangi evrakları hazırlamam gerekiyor bilmiyorum. İş teklifi ve pasaportumla randevuya gitmem yeterli olur mu?
Almanya Vip Vize
S. İnan 24/03/20, 17:53 Cevabı Görüntüle
Merhaba, annem ve babamı Almanya’daki ablamların yanına 3 aylığına göndermek istiyoruz. Ablam davetiye çıkarttı, annem ve babamın yaşı nedeniyle başvuru işlemlerinde daha kolay bir uygulama varsa faydalanmak istiyoruz. Almanya vip vize başvurusu diye bir şey duydum. Mümkün müdür? Vip vize başvurusu için ne yapmamız gerekir?
Almanya Vize Başvuru Merkezi
Ö. Döngeloğlu 19/03/20, 21:50 Cevabı Görüntüle
Benim ikametim Ankara’da iş için buradayım, eşim ve kızımın ikameti İstanbul’da. Ankara ve İstanbul Almanya vize başvuru merkezi adreslerinde ayrı başvuru yapsak sorun olur mu? 27 gün sonra beraber seyahat planımız var.
Almanya Konsolosluğu Vize Randevu
Y. Umur 18/03/20, 22:58 Cevabı Görüntüle
Merhaba Almanya Konsolosluğu vize randevu işlemi için sizi aramam yeterli mi? Randevu alabilmek için hangi bilgilere ihtiyacım var? İstanbul’dan en erken hangi tarihte randevu alabilirim? Seyahatim Mayıs sonunda, yetişemem diye tedirginim. Vize başvurudan sonra kaç günde çıkıyor?
Almanya Vize Merkezi
Y. Aldırmaz 23/03/20, 15:58 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Sigortalı olarak özel bir şirkette çalışıyorum. İlk kez vize alacağım. Almanya’daki amca oğullarımın yanına gitmeyi düşünüyorum. Meslek evrakları tam olarak ne oluyor? Vize işlemlerinden hiç anlamadığım için Almanya vize merkezi aracılığıyla vize başvurusu yapabilir miyim?
Almanya Vize Başvuru Merkezi 2020
C. Gülertürk 30/01/20, 18:30 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Almanya ziyaret vizesi başvurusu yapmak istiyorum. Başvurunun Almanya vize başvuru merkezine yapılması gerektiğini duydum. Ücreti başvuru merkezi banka hesabına mı ödeyeceğim? Almanya vizesine firmanız kanalı ile başvurursak bizim neler yapmamız gerekiyor?
Almanya Vize Randevusu 2021
N.Ş. 20/01/21, 12:46 Cevabı Görüntüle
Merhaba şirketimizde çalışan iki kişiye ticari amaçla yapacakları seyahat için Almanya vize randevusu 2021 yılı başvurusu yapmak istiyoruz. Almanya'dan çalıştığımız şirket ile hem toplantı hem de tesis incelemesi yapılacak. Henüz şirketle bir alım satım gerçekleştirmedik Almanya ziyareti sonrası anlaşma sağlanırsa satış olacak. Bu nedenle nasıl bir vize başvurusu yapmamız gerektiğini bilemiyorum. Evraklar ve randevu konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Almanya Konsolosluğu Vize Randevu Alma
N. Ertürk 14/03/20, 12:48 Cevabı Görüntüle
Merhaba, yetişkin ve 11 yaş altı çocuk için Almanya Konsolosluğu vize randevu alma işlemi için ne yapmak gerekiyor? Oğlum ve ben Haziran ayında 1 haftalık Almanya tatili düşünüyoruz tanıdığımız kimse yok otel rezervasyonu yapmayı düşünüyoruz.
Almanya Vize Randevu 2020
A. Kerem Akman 04/02/20, 11:44 Cevabı Görüntüle
Merhaba, 11 yaşındaki oğlumu Almanya’daki dayısının yanına göndereceğiz tatil için. Almanya vize randevu 2020 yılında nereden alınıyor? Davetiye geldi ve tüm masraflarını dayısı karşılayacak, biz karı koca freelance çalıştığımız için sigortamız yok. Nasıl başvuru yapmalıyız?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Reddi
Vize Randevu
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçe Örneği
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';