x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Almanya Vize Başvuru, Edirne

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi aracılığı ile gerçekleştirilecek olan vize başvurularına ilişkin gerekli bilgilendirmelerin bulunduğu sayfamıza hoş geliniz.

Sayfamızın devamında başta Edirne Merkez, Keşan, Uzunköprü, İpsala, Havsa, Meriç, Enez, Süloğlu ve Lalapaşa ilçelerimiz olmak üzere, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale gibi çevre ilçelerden yapılacak olan Almanya Vize Başvurularına dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Almanya Vizesi Kimlere Gerekir,  Edirne

Almanya, Shengen uygulamasına taraf ülkelerden birisidir. Bu nedenle Siyah, Gri ve Yeşil  pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile vize almalarına gerek olmadan seyahat edebiliyorken, Umuma Mahsus ( Bordo ) pasaport sahiplerinin Almanya seyahatleri öncesinde geçerli bir Shengen vizesi almaları gerekir.

Başka bir Shengen ülkesinden alınan, geçerliliği süren ve konaklama gün sayısınca yeterliliği bulunan bir vizenizin olması halinde, yeni bir vize almadan Almanya’ya seyahat edebilirler.

Almanya Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir, 2023

Kurumumuz aracılığıyla aşağıda ilettiğimiz kategoriler için vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

• Almanya Ticari Vize Başvurusu
• Almanya Havaalanı Transit Vizesi
• Almanya Erasmus Vizesi
• Almanya Staj Vizesi
• Almanya Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Gerekli olan belge listelerine, ilgili bağlantılara tıklayarak erişebilir, aklınıza takılan tüm sorular için şube yetkilerimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Almanya Vize Başvuru Formu, Edirne

Almanya vize başvuru aşamasındaki en önemli belge olan Almanya Vize Başvuru Formu, dosyalarınızın hazırlık aşamasında online olarak doldurulmakta, ardından çıktı alınarak dosyalarınız arasına konmaktadır. Başvuru formu aşamasında yapılan hatalı, eksik ve ya gerçeğe aykırı bilgi girişleri başvurunuzun gecikmesine ya da reddedilmesine neden olabilir.

Bu aşamada uzmanlarımız sizden gelen bilgilere göre formunuzu hazırlar ve  sizi bu zahmetten kurtarır

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Edirne

Almanya Shengen vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Bu süre ortalama olmakla birlikte, dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve ek belge talebi gibi durumlar bu süreyi uzatabilir. Seyahat planlarınızda herhangi bir gecikme yaşamamak için seyahat başlangıç tarihinden 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır, Edirne

Her ülkenin olduğu gibi, Almanya hükümetinin de vize işlemleri için uyguladığı bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Adım adım bu süreci sizler için aşağıda listeledik;

 • Seyahat Amacının Belirlenmesi: Uzmanlarınız sizleri dinleyerek ve sorular sorarak, hangi başlık altında başvuru yapılacağını belirlerler.
 • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Gerekçeniz, konaklama süreniz ve mesleki detaylarınıza göre konsolosluk tarafından istenen belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Bu aşamada hangi belgeyi nereden, nasıl temin edeceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz. Seyahat sigortası ve otel rezervasyonu gibi gerekli olan belgelerin bazılarını ofisimizden hiç çıkmadan da edinebilirsiniz.
 • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: tarafımıza ulaştırılan tüm belgeler uzmanlarınızca incelenir ve kontrol edilir. Olası bir belgenin hatalı, eksik ya da geçerliliğini yitirmiş olması halinde tarafımızca aranır ve bilgilendirilirsiniz. Bu uygulama ile belge hatası nedeniyle oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmekteyiz.
 • Almanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzun özeti niteliğine sahip, konsolosluk yetkilerinin ilk incelediği belge olan Almanya Vize Başvuru formunun doldurulması için ayrı bir uzmanlık ve odak gerekir. Uzmanlarımız bu konuda son derece deneyimli olmakla beraber, gerekli tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlarlar. Size sadece imzalamak kalır.
 • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesinin ön koşulu, vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti; konsolosluk harcı, aracı kurum bedeli ve hizmet bedelimizden oluşur. Yetkililerimizden fiyat teklifi talep edebilir, görüşme sağlayabilirsiniz.
 • Randevunuzun Alınması: Almanya vize başvuruları randevu esasına göre planlanmakta ve dosya kabulü yapılmaktadır. Müşteri temsilciniz sizinle görüşme sağlayarak, mümkün olan en uygun zamana randevunuzu alır, planlamanızı yapar.  
 • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Bu aşamada 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına it herhangi bir Shengen vizesi olmayan 12 Yaş üstü bireylerin parmak izi vermesi gerekir. Parmak izi sürecinde de bir temsilimiz sizi karşılar ve rehberliği eşliğinde kolaylıkla işlem tamamlanır. Dosyanızın teslim edilmesi, randevunuzun işleme alınması gibi prosedürler yetkilimizce tamamlanır.
 • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu süreç ortalama 15 gün sürer. Konsolosluk değerlendirmenizin başlaması ile birlikte müşteri temsilciniz dosya durumunuzu her gün sorgular. Dosyanız ile ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
 • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun karara bağlanmasının ardından yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır ve sizi bilgilendirirler. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış. Dilerseniz ofisimizden alabilir ya da kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Almanya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi, Edirne

Shengen bölgesine dahil olan diğer ülkelerde olduğu gibi Almanya Vize Başvurunuzun da değerlendirmeye alınabilmesi için parmak izinizin alınmış olması şartı aranır. Bu kapsamda 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan Shengen vizeleri için verilen parmak izleri ortak bilgi sistemine (VIS) kaydedildiğinden şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuz yapılabilir. 

Aksi durumlarda ise 12 yaşından büyük her bir bireyin vize başvurusunun işleme alınabilmesi için şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermesi gerekir. Tarafımızdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında size bir görevlimiz eşlik eder. Bu sayede hızla ve sorunsuzca bu aşamayı tamamlarsınız.

Bu duruma ek olarak konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde başvuru sahibini görüşmeye çağırabilirler. Bu standart bir uygulama olmamakla birlikte nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Almanya Vize Başvuruları Nereye Yapılır, Edirne

Almanya vize başvuruları yetkilendirilmiş aracı kurum ofislerince kabul etmekte, ikame edilen şehre bağlı olarak görev alanlarına göre ilgili konsolosluklarca değerlendirilmektir. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya ve Trabzon illerinde teslim edilen başvuru dosyalarınız, aşağıda iletmiş olduğumuz görev bölgelerine göre ilgili konsolosluklar tarafından değerlendirilir ve karara bağlanır.

Almanya Temsilcilikleri Görev Alanı Dağılımı

İkamet ettiğiniz şehre göre başvurunuzu değerlendirecek olan konsolosluk birimini aşağıda bulabilirsiniz. 

Başvurularınız İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya ve Trabzon illerinde bulunan başvuru merkezlerince kabul edilmekte, ardında ilgili temsilciliklere gönderilmektedir.

Almanya Ankara Büyükelçiliği: Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin (İçel), Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak illerinden yapılan başvurular Almanya Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir.

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu: Görev alanı Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illerini kapsar. Trakya bölgesi de bu kapsamda İstanbul Başkonsolosluğunca değerlendirilmektedir.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu: Görev kapsamındaki iller Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illeridir.

Almanya Vize Başvurularınızda Neden Euroasia GVS’yi Seçmelisiniz?

 • En Güncel ve Doğru Bilgilerin Işığında İlerlersiniz: Bünyemizdeki uzmanlar, belli ülke ve bölge dağılımlarına göre hizmet verirler. Bu ülke ve bölgelerinde uzmanlaşan ekibimiz, tüm uygulama ve güncellemeleri takip ederek sürprizlerle karşılaşmanızın önüne geçer. 
 • Eksik ya da Fazla Belge Hazırlamazsınız: Ülke uzmanlarımız vize başvurularınızın en doğru şekilde hazırlaması için gerekli olan tüm belgeleri sizin için listelerler. Bu çalışma sonucunda, gerekli olmayan belge kalabalığı nedeniyle değerlendirme aşamasında oluşabilecek kafa karışıklığı ve zaman kaybının önüne geçtiğiniz gibi, eksik dosya teslim etme endişesi de taşımazsınız.
 • Zamandan Tasarruf Edersiniz: Bilgi, Belge arayarak zaman kaybetmez, randevu almak, parmak izi vermek gibi süreçler için saatler harcamazsınız. Bir çok aşama arka planda yetkililerimizce yürütülür.
 • Konforunuzu Önemseriz: Mümkün olması halinde sizi hiç yormadan, hiçbir yere davet etmeden tüm işleri kendimiz yürütürüz. Belgeleri kargo ile teslim alır, pasaportunuzu adresinize kadar ulaştırırız.
 • Paradan Tasarruf Edersiniz: Kurumumuz profesyonel hizmet anlayışını rekabetçi fiyatlar ile destekler. Başvuru aşamasında yapacağınız birçok harcamayı (yol masrafı, belge çoğaltma masrafları, diğer giderler) gerçekleştirmeden, mesai kaybı yaşamadan başvurunuzu yaparsınız. 
 • Vizenizin Olumlu Sonuçlanma İhtimalini Artar: Her hafta onlarca vize başvurusu için hizmet sunan uzmanlarımız, konsoloslukların değerlendirme kriterlerini ve önceliklerini yakından takip ederler ve incelerler. Bu bilgi ve deneyimle hazırlanan dosyaların olumlu sonuçlanma oranı, bireysel başvurulara oranla çok daha fazladır.
 • Süreç Boyunca Bilgilendirilirsiniz: Uçtan uca tüm aşamalarda sorularınızı yöneltebileceğiniz, yardım isteyebileceğiniz bir kişi/kurum bulunur. Sorularınıza yanıtlar bulur, talep ve istekleriniz için çözüm bulmak amacını güderiz.
 • VIP Hizmetlerimizden Faydalanırsınız: Özel ihtiyaçları olan müşterilerimiz için özel hizmetlerimiz bulunur. Adresten belge alınması, geç saatte belge / pasaport teslimi, Havalimanı/Otel transferi gibi çok sayıda seçenek arasında sizin için mutlaka bir çözümümüz mevcuttur.
Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle  0850 241 04 48 numaralı telefondan ya da edirne@eagvs.com mail adresimizden iletişim kurabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';