x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli Ziyaretçilerimiz, Euroasia GVS'ye Hoş geldiniz...
Almanya aile ziyaret vize başvurularınız için sayfamızın devamında 2020 yılı güncel evrak listelerini görüntüleyebilirsiniz. Schengen ülkeleri için vize başvurularında kimlik bilgilerini ve seyahat amacını destekleyici herkesin aynı şekilde ibraz etmesi gereken standart evrakların yanı sıra, başvuru sahibinin mesleksel ve yaş gurubuna göre değişen evrak listeleri bulunmaktadır. Euroasia GVS ofislerimizden Almanya Schengen vize başvurularınız için zorunlu olan Almanya Schengen vize başvuru formu doldurma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.
Almanya’da ikamet eden davet sahibinden temin edeceğiniz davetiye (istek) belgesinin özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz.
İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne ve Bursa’da ikamet edenler ikamet bölgelerindeki ofislerimizden destek alabilirler. İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne ve Bursa’da dışında ikamet ediyorsanız çağrı merkezimizden Almanya vize işlemlerinizi hangi vize ofisimizden tamamlayacağınıza dair bilgi alabilirsiniz. Değerli ziyaretçimiz,  Mesleksel durumunuzu, seyahat amacınızı ve konaklamayı planladığınız süreyi Schengen departmanı yetkilimize açıklayın. Bilgilendirmenizin ardından yetkiliniz mevcut durumunuza göre 2020 güncel evrak listesini e-mail adresinize gönderecektir. Durumunuza göre değişen evrak listelerini ve evraklarınızı hazırlarken dikkat etmeniz gereken bilgi notlarını sizler için hazırladık. Detaylı evrak listelerini ve evraklarınızı hazırlarken dikkat etmeniz gerekenleri sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz.

almanya aile ziyaret vizesi


Standart evraklar: Davetiye, Pasaport, biyometrik fotoğraf, Almanya Schengen vize başvuru formu, banka dökümleri standart seyahat amacını destekleyici rezervasyonlar, seyahat sağlık sigortası standart evraklar arasında yer almaktadır.

Mesleksel evraklar: Mesleksel evraklar  kişisel durumunuza göre farklılık göstermektedir. Çalışan veya şirket sahibiyseniz; şirketin faaliyet belgesi,vergi levhası, ticari sicil gazete fotokopisi; emekli iseniz; emekli kartı, emekli maaş bordronuz; öğrenci ve ev hanımıysanız masraflarınızı karşılayacak kişiye ait gelir belgeleri ve diğer belgelerle birlikte Almanya ziyaret vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

1) Evraklarınızı kargoyla size en yakın ofisimize gönderin.
2) Almanya aile ziyaret vize işlemlerinizi Euroasia GVS ofislerimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra pasaportunuza işlenmiş VIS ibareli Schengen vizeniz varsa Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin vize müracaat evraklarınızı ofislerimize kargo/kurye aracılığıyla iletmeniz halinde vakit kaybetmeden başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz.

Almanya Ziyaret Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

  • Standart Evraklar

Davetiye

Almanya’daki davet sahibi yabancılar dairesince ya da bağlı bulunduğu Almanya'daki belediyeden onaylattığı davetiyenin geçerli aslı ve fotokopisi ibraz edilmelidir (Verpflichtungserklärung). Masrafların karşılanacağına dair resmi bir davetiye sunulmazsa davet eden kişi tarafından yazılacak Almanca davet belgesine başvuru sahibinin ulusal kimlik fotokopisi, kimliği, ikameti veya oturum izni belgesi eklenmelidir.

Pasaport

Vizenin sonlanma tarihinden en az 3 ay geçerliliği bulunan pasaport. Almanya vize işlemlerinizde kullanacağınız pasaportunuz on yıldan eski olmamalıdır. En az iki adet boş sayfası olmalıdır. Pasaportunuza ek olarak pasaportunuzdaki fotoğraf ve kimlik bilgilerinizin bulunduğu sayfanın ve son 4 yıl içerisinde almış olduğunuz varsa Schengen bölgesi ülkeleri, ABD, İngiltere, İrlanda, Kanada, Avustralya, Kore, Japonya, Yeni Zelanda…vize fotokopilerini sunmalısınız. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında sunulmalıdır. 

Pasaportunuza ek olarak pasaportunuzda kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfanın fotokopisini ve varsa son 3 yıl içerisinde almış olduğunuz Schengen, Amerika, Kanada, Avustralya, İngiltere, İrlanda, Kore, Japonya, Yeni Zelanda… vize fotokopilerini sunmalısınız. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında sunulmalıdır.

Evlilik ve boşanma durumlarında soyadı değişikliği sebebiyle güncel olmayan kimlik bilgileri içeren pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Kimlik Fotokopisi

Kimliğinizin ön ve arka yüzünün fotokopisini ibraz etmelisiniz. Ayrıca yeni çipli kimliğinizle müracaatta bulunmuş ve yeni kimliğiniz Almanya ziyaret vize başvuru işlem sürecinizde hazır değilse, nüfus müdürlüğünden temin edeceğiniz geçici kimlik belgesini sunmalısınız. Geçici kimlik belgenizin fotokopisini dosyanıza ekleyerek müracaatınızı tamamlayabilirsiniz.

Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği

Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği Almanya ziyaret vizesine başvuru gerçekleştirecek 18 yaş altındakilerin, öğrencilerin, ev hanımlarının ve diğer çalışmayan kişilerin kendilerine sponsor olacak aile bireyi ile akrabalık derecesini ispat etmeleri için talep eden belgelerden biridir. Çalışan, serbest meslek sahipleri, işverenler ve emeklileri davet eden kişi akraba ise vukuatlı nüfus kayıt örneği sunulmalıdır. Belge nüfus müdürlüklerinden onaylı, ıslak imzalı şekilde alınmalıdır. Belge aile ve kardeş bilgilerini eksiksiz içermeli, “düşünceler” kısmı işlenmiş olmalıdır.  

Almanya akraba ziyareti vizesi ücretleri

Almanya aile ziyaret vizesi başvuru formu

Dikkat (!) Almanya aile ziyaret vize başvuru formunda yer alan tüm alanlar müracaatçı tarafından eksiksiz olarak doldurulmalı ve şahsen imzalanmalıdır. Almanya Schengen vize başvuru formunun 3. ve 4. sayfaları imzalanmalı ve başvuru tarihi yazılmalıdır. Ankara Almanya Büyükelçiliği veya İzmir Almanya Konsolosluğundan yapılacak vize başvurularında Almanya ve İzmir Konsolosluklarına ait Almanya Schengen vize başvuru formlarını doldurmanız gerekebilir. Başvuru tarihinizde önce lütfen bu bilgiyi yetkilerimizi arayarak doğruluğunu teyit etmeyi unutmayınız. 

Almanya Aile Ziyaret Schengen vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Eagvs vize talep formuna buradan ulaşabilirsiniz.

almanya aile ziyaret vizesi

Biometrik Fotoğraf

Schengen biyometrik kriterlerine uygun, arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, 35x45 mm ölçülerinde ve tüm yüzün net olarak görüldüğü 1 adet fotoğraf sunulmalıdır. Arka fonu beyaz olarak çektirilmesi gereken fotoğraflarınızın pasaportunuzda bulunan herhangi bir vizede kullanılmamış olması gerekmektedir.

Banka dökümü

Almanya vize başvurusunda bulunacak kişi kendi adına olan hesap dökümünü sunmalıdırlar. Kendi adına banka hesabı olmayan müracaat sahipleri masraflarını karşılayacak kişinin banka hesap dökümünü sunmalıdır. Banka hesap dökümleri güncel olmalıdır, son 3 aylık hesap hareketlerini içermelidir. Banka hesap dökümleri vize randevu tarihinden en geç 10 gün önce temin edilmesi gerekmektedir. Her bir başvuru sahibi için sponsorun hesabında en az 5.000 TL bakiye bulunmalıdır. Ailece başvuru yapılacaksa sponsorun hesabında her aile bireyi için en az 5.000 TL bakiye bulunmalıdır. ATM çıktısı olarak temin edilen hesap dökümleri kabul edilmemektedir.

  • Finansal yeterliliği destekleyici ek belgeler

Tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri, ek hesap dökümleri, kira gelirleri gibi ek gelir ve gayrimenkullerinizi resmi belgelerle sunmalısınız.

Seyahat sağlık sigortası

30.000 Euro teminatı bulunan seyahat sağlık sigorta poliçenizi, ıslak kaşe ve imzalı olarak ibraz etmelisiniz. Seyahat sağlık sigortanız seyahat tarihlerinizi kapsayacak şekilde düzenlenmelidir. Seyahat sağlık sigortası poliçeniz üzerinde başlama ve sonlanma tarihi bulunmuyorsa başlangıç ve sonlanma saati 12:00 olarak kabul edilir. Yarım geçerlilik günlerinde sigorta şartı yerine getirilmiş sayılmaz. Bu nedenle seyahat tarihinizden en az bir gün önceyi ve bir gün sonrayı kapsayacak şekilde Orijinal veya Makbuzu olan kaşe ve imzalı bir sigorta poliçenizi sunmalısınız.

AB/AET üye vatandaşları ve 21 yaşını doldurmamış çocukları seyahat sağlık sigortası sunma zorunlulukları yoktur. Almanya vatandaşları eş ve çocukları da seyahat sigortası sunmalıdır.

Ulaşım Rezervasyonları

Ulaşım rezervasyonlarınızı ibraz etmelisiniz. 

Konaklama Rezervasyonları

Almanya’ya ziyaret amaçlı seyahat edecekseniz ve davet sahibinin ikamet adresinde konaklayacaksanız davet sahibi dilekçesinde bunu belirtmeli, dilekçe ikamet adres beyanını ve davet sahibinin tüm iletişim bilgilerini içermelidir. Almanya aile ziyareti seyahatinizde otelde konaklayacaksanız, konaklama durumunuza ait belgeleri ibraz etmelisiniz. Konaklama rezervasyon belgeleriniz her başvuru sahibinin adına ayrı ayrı olarak düzenlenmelidir. Otel konaklama rezervasyon belgeleriniz her başvuru sahibinin adına ayrı ayrı olarak düzenlenmeli, rezervasyonlar başvuru sahibinin ad ve soyadını içermelidir.

  • Mesleksel Durumunuza Göre Değişen Evraklar

Çalışanlar için;

İşveren Yazısı

Şirketinizden temin edeceğiniz işveren yazısı/izin belgesinde Almanya seyahat tarih aralığınız belirtilmiş olmalı, yazı ıslak imza ve kaşeli olarak sunulmalıdır.

SGK Hizmet Dökümü

SGK veya e-devlet internet sitesi üzerinden temin edebileceğiniz bu evrak detaylı olarak tüm sigorta geçmişinizi içermelidir. Almanya ziyaret vizesi başvuru sahibi emekli ise ve çalışmaya devam ediyorsa SGK destek prim ödemelerini de ek olarak ibraz etmelidir.

SGK İşe Giriş Bildirgesi

Çalıştığınız firmadan temin edeceğiniz işe giriş bildirgenizin fotokopisini sunmalısınız.

Maaş Bordroları

Geriye dönük 3 aya ait, imzalı maaş bordroları ibraz edilmelidir.

İş Sözleşmesi

SGK’lı çalışan değilseniz çalıştığınız firma ile aranızdaki iş aktini kanıtlayıcı noter onaylı iş sözleşmesi sunulmalıdır.

  • İşverenler için;

Faaliyet Belgesi/Ticaret Odası Sicil Kaydı Sureti

Şirketinizin faaliyetine şirketinizin kayıtlı bulunduğu ticaret odasından temin edeceğiniz faaliyet belgenizin fotokopisi 6 aydan eski olmayacak şekilde temin edilmelidir. (Almanya Ankara Büyükelçiliği yetki alanına dahil olan illerde ikamet ediyorsanız yalnızca ticaret odası sicil kaydı sureti kabul edilmektedir).

Ticaret Sicil Gazetesi

Firma unvanının ve başvuru sahibinin kurucu ya da ortak olduğu bilgisi yer alan okunaklı sicil gazetenin okunaklı fotokopisi sunulmalıdır.

Güncel Vergi Levhası

Son yıla ait güncel vergi levhası fotokopisi ibraz edilmelidir.

Oda Sicil Kaydı Fotokopisi

Ankara, Gaziantep, Konya ve Büyükelçiliğe bağlı illerden yapılacak Almanya vize başvurularınızda şirketinize ait güncel tarihli Oda Sicil Kaydı belgesinin fotokopisini sunmanız gerekmektedir.

  • Ev Hanımları için;

Ev hanımları için Almanya’daki davet sahibinden masrafların karşılanacağı bilgisini içeren resmi bir davetiye ibraz edilemez ise, davet eden kişi tarafından Almanca yazılacak davetiye dilekçesine Almanya kimlik kart fotokopisi, ikamet ve oturum belgelerinin fotokopisi eklenmelidir. Ev hanımlarına Almanya’daki davet sahibi sponsor olacaksa davet sahibi ile akrabalık bağını kanıtlayıcı nüfus kayıt örneğinin ibrazı zorunludur.
Dilekçe

Müracaat sahibinin 1. Dereceden akrabalık bağı bulunan sponsor tarafından destekleneceği bilgisini içeren, ıslak imzalı, okunaklı gidiş dönüş tarihleri ve garanti ibaresinin bulunduğu dilekçenin ibraz edilmesi gerekmektedir. Masrafları karşılayacak 1. derece akraba kendisi vize başvurusunda bulunuyormuş gibi tüm gelir evraklarını kendi meslek grubuna göre eksiksiz sunmalıdır.

  • Öğrenciler için;

Öğrenci belgesi

Kişinin öğrenim gördüğü okuldan öğrenci belgesi aslı ibraz edilmelidir.

Dilekçe

Müracaat sahiplerinin 1.dereceden yakını tarafından destekleneceklerine dair ıslak imzalı, gidiş dönüş tarihleri ve garanti ibaresinin yer aldığı dilekçe ibraz edilmelidir. Masrafları karşılayacak akraba kendi başvuruda bulunması bile şahsen başvuruda bulunakmış gibi tüm gelir evraklarını ibraz etmelidir.

almanya aile, arkadaş ziyareti vizesi

daha fazla göster

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
A. Dönmez 18/12/18, 07:57
İlgili kişilere,
Merhaba Mersin’den size ulaşıyorum. Mersin’de yaşayan küçük bir işletme sahibiyim. Çiçekçi dükkanı işletiyorum. Mayıs ayında Almanya’da yaşayan kız kardeşim Doğum yapacak. Yanına gitmek istiyorum. Ancak İnternetten edindiğim bilgilere göre her kişiden faaliyet belgesi, vergi levhası gibi bir sürü evrak isteniyor. Böyle belgelerim yok ne yapmalıyım? Sizce bana vize çıkar mı? Bu evraklar olmadan Almanya vizesi alamazmıyım. Sorularıma geri dönüş yaparsanız çok memnun olurum.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Ücreti
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES