x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Hakkında Sorular & Yorumlar

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Soru Sor

Cevabı Görüntüle
S. MENGÜÇ 11/12/18, 08:50
Merhaba

Eşimle birlikte Almanya da yaklaşık 10 yıldır yaşayan kardeşimi ziyaret etmek istiyoruz.Eşim ev hanımıdır ben de emekliyim. Eşim benim üzerimden sigortadan yararlanmaktadır. Giderken birde yanımızda küçük bir torunumuz olacak. Onu da götürmek istiyoruz. Ama hangi belgeleri sunmamız konusunda çok net değiliz. Benim emekliliğim üzerimden sunacağım evraklar var ama eşim ve torunum için ne yapmamız gerektiğini bilmiyorum.eşim ve torunum için Almanya'yı ziyaret ederken onlar için hangi evrakları sunmamız gerekmektedir?.Torunumun yanınında anne ve babası olmayacağından onun için ayrıca evrak sunmamız gerekiyor?Almanya için durumumuzu referans alarak hazırlamamız gereken evraklar konusunda bizi aydınlatırsanız çok sevineceğiz .Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
A. Dönmez 18/12/18, 07:57
İlgili kişilere,
Merhaba Mersin’den size ulaşıyorum. Mersin’de yaşayan küçük bir işletme sahibiyim. Çiçekçi dükkanı işletiyorum. Mayıs ayında Almanya’da yaşayan kız kardeşim Doğum yapacak. Yanına gitmek istiyorum. Ancak İnternetten edindiğim bilgilere göre her kişiden faaliyet belgesi, vergi levhası gibi bir sürü evrak isteniyor. Böyle belgelerim yok ne yapmalıyım? Sizce bana vize çıkar mı? Bu evraklar olmadan Almanya vizesi alamazmıyım. Sorularıma geri dönüş yaparsanız çok memnun olurum.
Cevabı Görüntüle
N. GÜRBÜZ 13/03/19, 11:13
Merhabalar,

Edirne'de ikamet etmekteyim. Almanya'da yaşayan akrabalarımı ziyaret etmek istiyorum. Başvurumu Edirne'den yapabilir miyim ve hangi evrakları hazırlamam gerekir. yardımcı olur musunuz?
Cevabı Görüntüle
E. kaplan 10/02/19, 19:48
Merhaba.Biz Haziran'da ziyaret amaçlı Almanya'ya gitmeyi düşünüyoruz.son 10 yılda yurtdışına hiç çıkmadık.vize başvurusunda konsoloslukta şahsen bulunmak gerekli midir? Mersin'de yaşıyoruz.
Cevabı Görüntüle
E. Kaya 19/01/19, 18:34
Almanyada Akrabalarımın Yanında Nasıl gidebilirim? Onların bana bir davetiye göndermeleri gerekiyor mu? Bir de randevuyu nasıl alacağız? Yardımcı olursanız çok sevinirim .
Cevabı Görüntüle
a. güngör 19/01/19, 10:49
merhaba, Almanya'ya fuar ziyareti için seyahat edeceğiz. seyahatimize şirketimizin genel müdürü ve 2 çalışanımız katılacaktır. fuar standı açmayacağız sadece fuarı gezip görmek istiyoruz. internetten fuar giriş bileti alabiliriz. hazırlamamız gereken evraklar, vizelerimizin çıkma süresi ve ödememiz gerekn ücretler konusunda çalışma şartlarınızı merak ediyoruz. teşekkür ediyorz.
Cevabı Görüntüle
İdil 07/01/19, 16:58
Merhaba
Ben sömestr tatilinde Almanya da yaşayan amcam ve kuzenlerimin yanına gitmek istiyorum.Tatile kadar vize işlemlerim yetişir mi? Randevumu şimdiden almam gerekiyor mu?
Ben 18 yaşından küçüğüm vize çıkartmam için gerekli belgeleri yazar mısınız?
TEŞEKKÜRLER
Cevabı Görüntüle
Gülşen 06/01/19, 16:05
Merhaba
Ben esasen Hollandaya akrabalarıma gitmek istiyorum. Almanyaya vize alıp geçiş güzergahı olarak kullanmak istiyorum. Hollanda vizesi bulunduğum şehirde bulunmaması sebebiyle. Almanyada inip hollandaya geçmeyi planlıyorum. Bir sorunla karşılaşırmıyım? Ne yapmalıyım?
Cevabı Görüntüle
F. KARAKÖZ 04/01/19, 10:34
Merhaba
Ben Aslen Ağrı ikametliyim. Ama şu an Romanya'da öğrenci olarak bulunmakta ve eğitimimi sürdürmekteyim. Almanya için Schengen vize başvurusunda bulunacağım. Randevu alabilmem için Türkiye'ye mi gelmem gerekiyor yoksa başvuru için randevumu burdan alabilir miyim? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
K. SİNAN 04/01/19, 10:28
Merhaba
Almanya için geçen hafta randevu almıştık. Evraklarımızı randevu aldığımız tarihe kadar yetiştiremeyeceğiz gibi geliyor. Randevu tarihi geçmeden yeni bir randevu tarihi oluşturabilir miyiz diye soracaktım. Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
G. KALENDER 04/01/19, 10:24
Merhaba

Ailemle birlikte mayıs ortaları gibi Almanya'ya bir seyehatte bulunacağız. Vize başvurusu için randevumuzu nerden almamız gerekiyor. Vize işlemlerini şimdiden başlatabiliyor muyuz? Birde başvurumuzu buradan yapabilecek miyiz?
Cevabı Görüntüle
B. KIZILÇİÇEK 03/01/19, 08:45
Merhaba
Önümüzde ki ay içerisinde Almanyaya turistik bir seyehatte bulunacağım. Başvuru için ayırmam gereken bütçe nedir? Gerekli bilgileri verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
A. KIRKAĞAÇ 03/01/19, 08:41
Merhaba
Yozgatta bulunan kız kardeşimi kısa bir süreliğine evimizde misafir etmek istiyoruz. Almanya'da Berlinde ikamet ediyoruz. Kızkardeşime davetiye göndermemiz gerekiyor mu? Birde vize ücretleri hakkında bilgi verirseniz çok seviniriz.
Cevabı Görüntüle
M. TÜFEKÇİ 31/12/18, 09:23
Merhaba
Almanyaya turistik amaçlı bir seyahatte bulunmak istiyorum. Grekli evraklar konusunda bana yardımcı olur musunuz? Burada sigortalı çalışanım yanımda iki yaşında ki ufak kızımı da gçtürmek istiyorum. Onun için de hazırlanması gereken evrakları söyler misin lütfen . Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
D. ÜSTÜNDAĞ 31/12/18, 09:17
Merhaba
Kız kardeşim beş senedir Almanya'da ikamet etmektedir. Ben ev hanımıyım. Bende uzun zamandan sonra onu ziyaret emek istiyorum . Ama ne yazık ki vize işlemlerime nereden başlayacağımı bilmiyorum. Konu hakkında yardımcı olur musunuz bana ? Gerekli evraklar konusunda yardımlarınızı rica edeceğim . Birde başvurumu buradan yapabilecek miyim?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES