x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Antalya Konsolosluğu

İzmir Başkonsolosluğuna bağlı olarak çalışan Antalya Konsolosluğunun görev alanı Antalya, Burdur ve Isparta illerini kapsamaktadır. Pasaport bölümü bulunmakta fakat vize bölümü bulunmamaktadır. Almanya vizesi Antalya başvuruları ve oturum izinlerine ilişkin başvuruların değerlendirilmesi Almanya Başkonsolosluğu İzmir'e aittir. Vize başvurunuzu EAGVS Almanya Antalya vize başvuru merkezine yapabilirsiniz, randevunuz EAGVS Antalya Schengen vize danışmanı tarafından alınacaktır. 

Almanya Antalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici : Wolfgang Wessel/ Konsolos
Adres  : Çağlayan Mah. Barınaklar Bulv. No: 54, 07235  / Antalya
Telefon : +90-242-31411 01/02
Faks : +90-242-321 69 14 
Faks : +49-30-5000-67268

Mesai saatlerinin dışında gerçekleşen Acil Durumlarda aşağıdaki telefon numarasından konsolosluk görevlilerine ulaşabilirsiniz. Bu numaradan vize ya da pasaport konularında bilgi verilmediğini hatırlamak isteriz.

Telefon : +90 532 283 36 33 ( Türkçe )
Telefon : +90-532 283 36 34 ( Almanya )

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Cuma: 09.00 - 12.00

Perşembe: 14.00 - 16.30

Cumartesi ve Pazar : Kapalı

Almanya Antalya Konsolosluğu Hizmetleri

Almanya Antalya Konsolosluğu'nda vize başvuru hizmeti verilmemektedir. Antalya'dan yapılan başvuruların değerlendirilmesi Almanya Konsolosluğu İzmir'e aittir. Almanya Antalya  Konsolosluğu pasaport Bölümüne başvuracak olanların online randevu almaları gerekmektedir.  Online randevu ile alabileceğiniz hizmetler aşağıdaki gibidir.

  • Pasaport ve Kimlik Başvuruları
  • Soyadı Beyanı
  • Evlenme Ehliyet Belgesi
  • Belge Tasdik İşlemleri

Antalya Almanya Vize Başvurusu

Almanya Antalya Konsolosluğu Hizmetleri

Pasaport ve Kimlik İşlemleri: Almanya Federal Cumhuriyeti pasaportu ya da kimliği sahibi olanlar, belgelerinin yenilenmesi gerektiği durumlarda (Süresinin dolması, kaybolması, hasar görmesi gibi)  Almanya Antalya Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler.

Adli Sicil Kaydı Temini: Almanya’dan adli sicil kaydı, 14 yaşını bitiren herkese başvurusu dahilinde verilmektedir. Başvuru sahibi isterse kendisi tarafından yetkilendirilen bir temsilci aracılığı ile de adli sicil kaydı başvurusunda bulunabilir.

Gümrük Mevzuatı Hakkında Bilgi: Türkiye üzerinden Almanya’ya götürmek istediğiniz Gümrük Mevzuatı dahilindeki  (Evcil havyan, 10.000 Euro üzerinde nakit para gibi) unsurlar hakkında bilgi alabilir, ülke giriş ve çıkışlarında ihtiyacınız olacak olan evrakları talep edebilirsiniz.

Tasdik İşlemleri: Aslına uygun şekilde tasdik edilmesi gereken fotokopileriniz, imzalarınız, Babalık Tanıma Senedi, Onay ve Velayet Beyanı gibi evraklarınızı Antalya Alman Başkonsolosluğu aracılığı ile tasdik ettirebilirsiniz.

Emeklilik: Türkiye’de çalıştığınız sürelerin Almanya’daki emeklilik hesabına aktarılması, Emekli maaşınızın Türkiye’den alınabilmesi gibi işlemleri gerçekleşmek adına destek alabilirsiniz.

Vatandaşlık: Alman vatandaşlığı hakkı kazanımları ile ilgili süreçler ve şartlar hakkındaki süreçleri yönetmektedir.

Almanya Antalya Konsolosluğu Tarafından Hazırlanan Listeler

Antalya İlinde tıbbi ya da hukuki yardıma ihtiyaç duyduğunuzda Almanca hizmet alabileceğiniz kurumların listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Almanya Antalya Konsolosluğu Vize Başvurusu

Antalya Alman Konsolosluğu vize başvurusu kabul edememektedir. Antalya ve çevre illerde ikamet ediyorsanız başvurunuzu EAGVS Almanya vizesi Antalya'ya yapabilirsiniz. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi almadıysanız parmak izi kaydı işlemini Almanya vizesi İzmir başvuru merkezinde yapabilirsiniz. Antalya, Burdur ve Isparta illerinde yaşan kişilerin, vize başvurularını İzmir Almanya Başkonsolosluğuna yapmaları gerekmektedir.

Almanya Antalya Konsolosluğu Nasıl Gidilir?

daha fazla göster

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Almanya Vizesi Antalya
Ş. Zengin 24/03/20, 18:29 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Antalya’da butik otel işletiyorum, Eylül ayında sezon bitimiyle birlikte Almanya’ya turistik gezi planlıyorum. Daha önce bir Almanya vize başvurum retle sonuçlanmıştı. Yeniden vize başvurusu yaparken nelere dikkat etmeliyim? Almanya vizesi Antalya başvuru merkezinden mi başvuru yapmalıyım yoksa garanti olsun diye Almanya Konsolosluğu’ndan mı başvuru yapmalıyım?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Reddi
Vize Randevu
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçe Örneği
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';