x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 04

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Almanya Vize Başvurusu, Bursa

Değerli ziyaretçilerimiz, Hoş geldiniz,

Ziyaret etmekte olduğunuz bu web sayfası Bursa’dan yapacağınız Almanya vize başvurularında sizlere daha kolay bir vize başvuru imkânı sağlama amacıyla hazırlanmıştır. Web sayfamızın devamında kolaylaştırılmış bir prosedürle Almanya vizelerinizi Ofislerimiz aracılığıyla nasıl alabileceğinize dair bilgileri bulabilirsiniz.

Ülkemizde bulunan pasaport türünden yalnızca bordo pasaport için Almanya’ya vize alınması gerekmektedir. Almanya vizesi yeşil, gri ve siyah pasaport sahiplerinden istenmemektedir.  Almanya Schengen ülkelerinden bir tanesidir. Almanya seyahatleri için Schengen vizesi alınması gerekmektedir. Fakat uzun süre Almanya’da kalınacaksa bu durumda Almanya Ulusal vizesinin alınması gerekmektedir.  Almanya vize türleri; Almanya Turistik Vize, Almanya Ticari Vize, Almanya Aile Ziyareti Vizesi, Almanya Transit Vize, Almanya Erasmus Vizesi, Almanya Aile Birleşimi Vizesi, Almanya Yatırımcı Vizesi, Almanya Dil Okulu Vizesi, Almanya Oturum İzni şeklindedir. Vizeler aynı zamanda A, B, C ve D tipi olarak da ayrılmaktadır. A tipi vize; transit geçitler için kullanılan vizedir. B tipi vize ve C tipi vize; kısa süreli vizelere verilen isimdir. D tipi vize is uzun süreli verilen vizelerdir.

Turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi C tipi vize içerisinde yer alırken, aile birleşim vizesi, çalışma vizesi, erasmus vizesi D tipi vize içerisine girmektedir. Uzun süreli girişler için Schengen vizesi alınmamaktadır. Uzun süreli Almanya seyahatleri için Ulusal Almanya vizesinin alınması gerekmektedir. Uzun süreli vize türlerine giren seyahat amaçlarına uygun şekilde evrakların düzenlenmesi gerekmektedir. örneğin, Erasmus vizesi almak isteyen öğrencilerin Schengen vizesi değil Ulusal Almanya vizesi alması gerekmektedir. bu durumda Erasmus öğrencisinin öğrenci belgesi gibi ayrı belgelerini de vize evrakları arasına dahil etmesi gerekmektedir. Aile birleşim yani evlilik amacı ile Almanya’ya gidecek olanlar ile, çalışmak için Almanya’ya gidecek olanların da Almanya Ulusal Vize alması gerekmektedir.

Almanya Vizesi Bursa’dan Alınır mı?

Almanya vizesi Bursa için Bursa’dan vize alınabilmektedir. Bursa’da Almanya konsolosluğu bulunmamaktadır. Bu şehirden yapılacak olan başvurular kargo yolu ile İstanbul ya da Ankara’ya gitmektedir. Bu nedenle yeteri kadar süreye ihtiyaç bulunmalıdır. Başvuruların İstanbul ya da Ankara’ya gitme süresi de belli bir süreçtir ve az da olsa zaman almaktadır. Almanya vizesi Bursa, 3 ay önceden başvuru yapılabilir. Seyahat planı önceden yapıldıysa önceden başvuruda bulunmak önemlidir. Fakat 3 aydan daha fazla süre kaldıysa bu durumda Almanya vizesi için başvuru yapılamamaktadır.

Tatil günleri ve yoğunluğu göz önüne alınarak yapılabilecek en erken sürede yapılması gerekmektedir. danışman firmalar ile anlaşmak her zaman daha yararlıdır. Bu sayede vize iş ve işlemleri ile danışman firma ilgilenir ve süreç daha hızlı bir şekilde ilerleyebilir. Almanya’nın İstanbul’da Başkonsolosluğu, Ankara’da ise Büyükelçiliği bulunmaktadır. buralardan her hangi birine evraklar iletilebilmektedir. İkisi arasında fark bulunmamaktadır. Vizenin reddedilme olasılığı da bulunmaktadır. bu durumda belgelerin ve eksikliklerin yeniden düzenlenmesi için zaman gerekecektir. Bu çerçevede zaman planlamasının yapılması gerekmektedir.

Almanya Vizesi Bursa Başvuru Merkezi Nerede?

Almanya Vizesi Bursa, Nilüfer’de yer almaktadır. Burası yalnızca başvuru merkezidir. Konsolosluk ya da büyükelçilik değildir. Bu nedenle burada yapılacak başvurular yalnızca evrak toparlanması olacaktır. Toplanan evraklar Ankara Büyükelçiliğe ya da İstanbul Başkonsolosluğa ulaştırılacaktır. Vize hakkında nihai karar ancak büyükelçilik ya da konsolosluk tarafından yapılabilmektedir. Almanya Vizesi Bursa Başvuru Merkezi ve danışman firmalar Almanya vizesine başvuruda bulunacak kişilere her türlü desteği vermektedir. Almanya konsolosluğu ve Büyükelçiliği bazı günler tatil olmaktadır. Tatil günleri ülkemizdeki tatillere göre farklı olabilmektedir. Almanya Konsolosluğu ve büyükelçiliğinin tatil günler şu şekildedir.

Bursa’dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pasaportun vize bitiş tarihinden en az 3 ay geçerli olması gerekmektedir, Pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması gerekmektedir, Pasaportta en az 2 boş vize sayfası olması gerekmektedir, Fotokopisinin son 3 yıl içerisindeki vizelerinin fotokopileri gerekmektedir, Pasaportun resimli sayfasının fotokopisi gerekmektedir, Geçerliliği sona eren pasaportların da gösterilmesi gerekmektedir, Evlenme ya da boşanma gibi durumlar sebebi ile soyad değişikliği olduysa pasaportun güncellenmiş olması gerekmektedir, 18 yaşından büyüklerin imza alanları pasaportta dolu olmalıdır, Başvuru formu indirilip doldurulmalıdır. Tüm alanlar eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olmalıdır, Form başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır, Özellikle başvuru formunun 3. Ve 4. Sayfalarında mutlaka imza bulunmalıdır, Başvuru tarihi atılmalıdır, Şahsen başvuru yapmayanlar için vekalet formu ve kimlik fotokobisi de gerekmektedir, 6 aydan eski olmayan, rötüşsüz, 35*45 mm ebatlarında ve yüzün net göründüğü bir biyometrik fotoğrafın olması gerekmektedir, En az 30.000 euroluk seyahat sigortasının olması gerekmektedir. Poliçe ıslak imzalı olmalıdır.

Transit vize alacak olanların seyahat sigortası almalarına gerek bulunmamaktadır, Vize harcının ödenmesi gerekmektedir. harçlar ile ilgili detaylı bilgi aşağıdaki Almanya Vizesi 2023 Fiyat listesi başlığında yer almaktadır, Seyahat rezervasyonlarının yapılmış olması gerekmektedir. hem gidiş hem de dönüş için uçak rezervasyonu bulunmalıdır. Rezervasyon iptal edilecekse vize başvurusu onaylanmadan iptal edilmemelidir, Konaklama için de belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. otelde kalınacaksa otel rezervasyonları mutlaka evraklar içerisine dahil edilmelidir, Son 3 aya ait banka hesap cüzdanı ve dökümü bulunmalıdır, Devlet memurlarının çalıştığı kurumdan izin aldıklarına dar belgeyi eklemeleri gerekmektedir. Bu belge ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır, Son 3 aya ait maaş bordrolarının gösterilmesi gerekmektedir, Araç ruhsatı, tapu ve benzeri ek gelirlerde gösterilmelidir. 

Reşit olmayan çocuklar için hem anne hem de babadan noter onaylı muvafakatname alınmalıdır. Bu belgenin hem aslı hem de fotokopisi gerekmektedir. anne ya da babanın hangisi çocuğun yanında yoksa ondan bu evrak alınmalıdır. Her ikisi de çocuğun yanındaysa muvafakatnameye gerek bulunmamaktadır, 0 ile 12 yaş arasındaki çocukların parmak izi alınmamaktadır. Dolayısıyla şahsen gelmelerine gerek bulunmamaktadır, Türk vatandaşları tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ibraz etmelidir. QR kodlu olan kabul edilmektedir. E-devletten alınabilmektedir. 

Almanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Seyahat başlangıç tarihine 90 günden fazla gün var ise randevu alınamamaktadır. Fakat çok geçe de bırakmamak gerekmektedir. Almanya vize randevu tarihinden önce tüm evrakların eksiksiz bir şekilde tam olması gerekmektedir. Randevu tarihinde değişiklik yapılmak isteniyorsa öncelikle randevunun iptal edilmesi gerekmektedir. Almanya için Schengen vizesine başvuracak olan öğrenciler eğer yabancı bir ülkede öğrenim görüyorlarsa, vize başvurusunu o ülkeden yapmaları  gerekmektedir. Almanya vizesi için öncelikle danışman bir firma ile görüşme sağlanabilir. Almanya vize randevu alırken pasaport ve davetiye olmalıdır. Kimlik bilgileri, gidiş dönüş tarihi mutlaka yazılmalıdır. Hangi merkezden başvuru yapılacaksa o seçilmelidir. Gün ve saat kişi tarafından seçilmektedir. Gittikten sonra yalnızca evraklar teslim edilir. Parmak izi alınmaktadır. Mülakat bulunmamaktadır. 

Almanya Vize Ücreti 2023 Fiyat Listesi

Turistik Vize Almanya Vize Ücreti 2023; vize harç ücreti 80 euro, başvuru hizmet ücreti 40 euro, danışmanlık hizmet ücreti 70 euro, toplam vize başvuru bedeli 190 euro olmaktadır.

almanya vizesi bursa

Euroasia Global Visa Services, Almanya Vizesine Bursa Başvuruları Hakkında 

Bursa’dan Almanya vize başvurusu yapabilecek şehirler: Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya, Yalova.

1) Bursa’dan Almanya vizeleri nasıl alınır?

Almanya vizesini Bursa’dan almak isteyen vatandaşlarımız Almanya vizelerini İstanbul’a gelmelerine gerek kalmadan Bursa’dan alabileceklerdir. Bursa’da herhangi bir Almanya Konsolosluğu olmaması nedeniyle vatandaşlarımız Almanya vizelerini İstanbul üzerinden almaları tavsiye edilmektedir. Ayrıca 2015 yılından itibaren herhangi bir ülkenin Schengen vizesini almış kişiler Almanya vizelerini tamamen kargo yoluyla şahsen gelmelerine gerek kalmadan alabilecektir. 

2) Bursa’da Almanya Konsolosluğu var mı?

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvuruları yetkili başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Bursa’da herhangi bir Almanya Konsolosluğu bulunmazken başvuru sahipleri talep etmeleri halinde vizelerini Kurumumuz aracılığıyla alabilecektir.

3) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında sorularımı hangi numarayı arayarak sorabilirim?

Bursa’dan Almanya vizesine başvuru yapacak kişiler Almanya vize başvuruları için daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyabilir. Almanya vize başvuru sahipleri bu durumda +90 (224) 322 01 04 numaralı hattımızı mesai saatleri içinde arayabilir, vize başvurularına dair sorularını yetkililerimize yönlendirebilirler.
Çağrı Merkezimiz Tüm Türkiye’ye hizmet verirken Bursa veya İstanbul ofislerimiz arayarak Almanya vize başvurularınıza dair sorularınızı yetkililerimize iletebilirsiniz.

4) Bursa’dan yapılacak vize başvurularında hangi mail adresini kullanılmalı?

Bursa’dan yapacağınız Alma ya vize başvurularınızda yanıtlanmasını istediğiniz daha detaylı sorularınız olabilir bu ve benzeri durumlarda sorularınızı çağrı merkezi yetkililerimize aktarmanızı tavsiye etmiyoruz. Daha detaylı sorularınızda gözden bir şey kaçırmama adına sorularınızı yazılı olarak help@eagvs.com veya ask@eagvs.com e-posta adreslerimize yazmanızı önemle belirtiriz.

5) Bursa’dan Almanya vizesi alınacak olması halinde başvuru sahipleri İstanbul’a gitmek zorunda mı?

Almanya vize başvurusunu Bursa’dan gerçekleştirecek başvuru sahipleri Almanya vizelerini İstanbul’a gitmelerine gerek kalmadan alabilirler. Ancak başvuru sırasında İstanbul’da bulunan kişiler Almanya vize başvurularını Bursa yerine İstanbul’dan gerçekleştirebileceklerdir. 
almanya vizesi bursa

6) Bursa’dan Almanya vizesi alacaklar İstanbul’a kaç kere gidecekler?

Bursa’dan Almanya vizesini alacak kişiler vizelerini İstanbul’a gitmelerine gerek kalmadan alabileceklerdir. Ancak daha hızlı bir işlem veya farklı nedenlerle Almanya vizesini İstanbul’dan almak isteyen Bursa ikametli başvuru sahipleri Almanya vize başvuruları için sadece bir defa olmak üzere sadece biyometrik verilerini beyan etmek üzere geleceklerdir. 2015 yılından itibaren herhangi bir Schengen üyesi almış başvuru sahipleri Almanya vizelerini İstanbul’dan ofislerimiz aracılığıyla şahsen alabileceklerdir.

7) Yalova’da yaşayan kişiler Bursa’dan Almanya vize başvurusunda bulunabilir mi?

Yalova’da yaşayan Almanya vize başvurusunu Bursa’dan gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri Almanya vize başvurularını Bursa ya da İstanbul fark etmeksizin gerçekleştirebilirler. Bursa ve Yalova şehirleri İstanbul Almanya Başkonsolosluğunun çalışma alanı içerisinde bulunmaktadır.

8) Balıkesir, Çanakkale ve ilçeleri Almanya vize başvurularını İstanbul’dan mı yapmalı? Bursa’dan mı?

Çanakkale ve Balıkesir’de ikamet eden Almanya vize başvuru sahipleri başvurularını İstanbul ya da Bursa fark etmeksizin gerçekleştirebilirler.

9) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvuruları için randevu alınması zorunlu mu? 

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Euroasia GVS ofisleri Almanya vize başvuruları için randevusuz ziyaret edilebilirken parmak izi beyanında bulunacak vatandaşlarımızın randevuları yetkililerimiz tarafından alınacaktır. 

10) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında görüşme, mülakat oluyor mu?

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında istisnai durumlar dışında mülakat uygulaması yoktur. Ancak Almanya Konsolosluğu vize başvuru sahiplerini mülakat uygulamalarına tabi tutabilir. Almanya konsolosluğu vize başvuru sahiplerini bazı durumlarda telefon ya da Konsolosluklara davet ederek mülakat yaparken, bazı durumlarda parmak izi beyanı sırasında İngilizce bilip bilmediğiniz, işyerinizde ne kadar süredir çalıştığınız, ne kadar maaş aldığınız ve Almanya’nın hangi şehrine seyahat edeceğiniz gibi sorular sizlere yönlendirilebilmektedir.

11) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında çocukların başvuru sırasında hazır bulunması gerekiyor mu? Çocukların vize başvuruları anne ve babası tarafından yapılabilir mi?

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurusunda bulunacak çocukların başvuru sırasında hazır bulunup bulunmaması başvuru sahibinin yaşına göre belli olmaktadır. 12 yaş altı Almanya vize başvuru sahipleri başvuru sırasında şahsen bulunması gerekmezken 12 yaş üstü başvuru sahiplerinin başvuru sırasında hazır bulunmaları zorunludur. 12 yaş altı kişilerin Bursa’dan yapacağı Almanya vize başvuruları ebeveynleri tarafından yapılabilecektir. 

12) Bursa’dan Almanya vizesine hangi iller vize başvurusu yapabilir?

Bursa şehri Almanya İstanbul Konsolosluğunun görev alanı içerisinde bulunmaktadır.  Başvuru sahipleri aşağıda ki il ve ilçeler de ikamet ediyor olmaları halinde Almanya vize başvurularını Bursa ya da İstanbul fark etmeksizin gerçekleştirebilecekledir.  Almanya Başkonsolosluğu yetki alanı dahilindeki iller: Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya, Yalova'dır.

13) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında 2023 yılı vize ücretleri nedir?

2023 yılında Almanya kısa dönem Schengen vize başvuruları aşağıda ki gibidir. Almanya Schengen vize başvurusuna Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin Almanya Konsolosluğu için 60 €, Almanya vize başvuru merkezleri içinse başvuru sahibi 2015 yılında itibaren 24.77 €, başvuru sahibi parmak izi verecek olması halinde ise 26.27 €, seyahat sağlık sigortası ücreti 10 €'dur, servis bedeli almaktadır. Ayrıca bu ücretlere ek olarak Almanya vize başvurusunda bulunan her kişinin seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası ve ek olarak kargo ve kurye giderleri bulunmaktadır. 

14) Bursa’dan yapılacak vize başvurularında parmak izi verme işlemi kaç dakika sürer?

Bursa’dan yapacağınız Almanya vize başvurularında eğer 25.10.2014 tarihi sonrası herhangi bir Schengen üye ülke vize başvurularını için parmak izi beyanında bulunmamışsanız. Vize başvurularınız sırasında hazır bulunmanız ve parmak izi beyanında bulunmanız zorunludur. Almanya vize başvuruları için verilecek parmak izi işlemleri o an yaşanabilecek yoğunluğa göre değişebilirken muhtemel bir yoğunluk olmaması halinde parmak izi beyanı işlemleri 5-8 dakika süre aralığında tamamlanacaktır. Yoğun bir dönemde ise bu süre 2-3 saat gibi bir süreye tekabül edebilir.

15) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında başvuru sahipleri ofislerimizde seyahat sağlık sigortası yaptırabilir mi? 

Bursa’dan yapacağınız Almanya vize başvurularınız için seyahat sağlık sigortalarınızı Euroasia GVS ofislerimizden satın alabilirsiniz. Aile, Akraba ve Arkadaş ziyareti amaçlı yapılacak vize başvurularınız da ise davetiye süreniz kadar Seyahat sağlık sigortası talep etmeniz gerekebilir.

16) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvuruları kaç günde çıkar?

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularının sonuçlanma süresi Konsolosluk tarafından randevu tarihi sonrası 15 takvim günü olarak belirlenmiştir. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik tanımaz. Ancak vize başvurularınızın seyahat tarihinize yetişebilmesi için tavsiye edilen en geç vize başvuru yapma süresi 15 takvim günüdür. Ayrıca bu süreler Yabancı pasaportlarla yapılacak vize başvurularında, vize başvuru dosyası normal bir vize başvuru dosyasına göre biraz daha karmaşık ve zor olan başvurular da 15 takvim gününden daha az veya daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir.

17) Daha önce İstanbul’dan Schengen vizesi için parmak izi verenler Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında yeniden parmak izi vermesi gerekir mi?

25.10.2014 tarihinden itibaren herhangi bir Schengen vize başvurusunda parmak izi beyanında bulunmuş kişiler teknik bir sorun çıkmadığı müddetçe Bursa’dan yapacak oldukları Almanya vize başvurularında parmak izi beyanında bulunmaları gerekmemektedir. Söz konusu kişiler Almanya vizelerini sadece Kargo veya Kurye hizmetleri ile başvuru sırasında hazır bulunmaları gerekmeksizin kurumumuz aracılığıyla alabileceklerdir.

18) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında ekspres hızlı vize hizmeti var mıdır?

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında ekspres hizmet bulunmamaktadır. Almanya konsolosluğu vize başvurularını genel olarak tek tip değerlendirirken, Konsolosluk ölüm, kalım, sağlık veya çok özel durumlarda durumun ispat edilebilir olmasıyla vize başvurularını normal bir başvuruya göre daha kısa sürede sonuçlandırmaktadır.

19) Bursa’dan yapılan Almanya vize başvurularında hangi evrakları hazırlamalıyım?

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında hazırlamanız gereken evraklar meslek bilgilerinize göre değişmektedir. Web sayfamızı dikkatli bir şekilde incelemeniz halinde mesleki durumunuza uygun evrakları bulabilirsiniz. Söz konusu evraklar başvuru sahibinin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda yetkililerimizi arayarak durumunuza göre hazırlayacağınız evrakların bilgisini alabilirsiniz. Öte yandan Almanya vize başvuru evrakları başvuru yapılan şehire göre farklılıklar gösterebilmektedir. Başvuru öncesi dikkatli olmanızı önemle hatırlatırız.

20) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında tüm evrakları hazırlamak zorunda mıyım? Eksik belge ile başvuru yapılabilir mi?

Almanya vize başvurularınızda belirtilmekte olan tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayarak başvuru yapmalısınız. Eksik belge ile yapılacak Almanya vize başvuruları genel anlamda kabul edilmezken bazı durumlarda ise eksik belge ile başvuru yaptığınıza dair dilekçe imzalamanız gerekebilmektedir. Bu seçeneği kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Mümkün olduğunca eksiksiz bir başvuru yapmanızı önemle hatırlatırız.

21) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında pasaport çıkarırken parmak izi veren kişiler vize başvuruları içinde parmak izi vermeleri gerekecek mi?

Pasaport çıkarma işlemleri sırasında verilen parmak izi beyanları vize başvuruları için geçerli değildir. Pasaport çıkarma işlemleri sırasında verilmiş parmak izi beyanları TC makamlarına verilirken Almanya vize başvurularında verilecek parmak izi beyanları AB makamları için geçerli olacaktır.

22) Bursa’dan Almanya vize başvuruları dışında hangi ülkeler için vize başvurusu yapılabilir?

Bursa’dan Almanya vize başvuruları dışında vize başvurusu yapabileceğiniz ülkeler aşağıdaki gibidir: İtalya, İngiltere, Avusturya, Hırvatistan, başvuru sahibinin pasaportunda VIS notu düşülmüş eski bir Schengen vizesi varsa Hollanda, Bulgaristan, Letonya, Litvanya.

almanya vizesi bursa

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';