x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Adres

Emirabdülkadir Cad. Güler Apt. Kükürtlü Cad. No:26/A 16080 Osmangazi, Bursa

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 04

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

edmina@vizemerkezi.com

Almanya Vize Başvurusu, Bursa

Değerli ziyaretçilerimiz, Hoş geldiniz,

Ziyaret etmekte olduğunuz bu web sayfası Bursa’dan yapacağınız Almanya vize başvurularında sizlere daha kolay bir vize başvuru imkânı sağlama amacıyla hazırlanmıştır. Web sayfamızın devamında kolaylaştırılmış bir prosedürle Almanya vizelerinizi Ofislerimiz aracılığıyla nasıl alabileceğinize dair bilgileri bulabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services, Almanya Vizesine Bursa Başvuruları Hakkında 

Bursa’dan Almanya vize başvurusu yapabilecek şehirler: Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya, Yalova.

1) Bursa’dan Almanya vizeleri nasıl alınır?

Almanya vizesini Bursa’dan almak isteyen vatandaşlarımız Almanya vizelerini İstanbul’a gelmelerine gerek kalmadan Bursa’dan alabileceklerdir. Bursa’da herhangi bir Almanya Konsolosluğu olmaması nedeniyle vatandaşlarımız Almanya vizelerini İstanbul üzerinden almaları tavsiye edilmektedir. Ayrıca 2015 yılından itibaren herhangi bir ülkenin Schengen vizesini almış kişiler Almanya vizelerini tamamen kargo yoluyla şahsen gelmelerine gerek kalmadan alabilecektir. 

2) Bursa’da Almanya Konsolosluğu var mı?

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvuruları yetkili başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Bursa’da herhangi bir Almanya Konsolosluğu bulunmazken başvuru sahipleri talep etmeleri halinde vizelerini Kurumumuz aracılığıyla alabilecektir.

3) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında sorularımı hangi numarayı arayarak sorabilirim?

Bursa’dan Almanya vizesine başvuru yapacak kişiler Almanya vize başvuruları için daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyabilir. Almanya vize başvuru sahipleri bu durumda +90 (224) 322 01 04 numaralı hattımızı mesai saatleri içinde arayabilir, vize başvurularına dair sorularını yetkililerimize yönlendirebilirler.
Çağrı Merkezimiz Tüm Türkiye’ye hizmet verirken Bursa veya İstanbul ofislerimiz arayarak Almanya vize başvurularınıza dair sorularınızı yetkililerimize iletebilirsiniz.
 

4) Bursa’dan yapılacak vize başvurularında hangi mail adresini kullanılmalı?

Bursa’dan yapacağınız Alma ya vize başvurularınızda yanıtlanmasını istediğiniz daha detaylı sorularınız olabilir bu ve benzeri durumlarda sorularınızı çağrı merkezi yetkililerimize aktarmanızı tavsiye etmiyoruz. Daha detaylı sorularınızda gözden bir şey kaçırmama adına sorularınızı yazılı olarak help@eagvs.com veya ask@eagvs.com e-posta adreslerimize yazmanızı önemle belirtiriz.
 

5) Bursa’dan Almanya vizesi alınacak olması halinde başvuru sahipleri İstanbul’a gitmek zorunda mı?

Almanya vize başvurusunu Bursa’dan gerçekleştirecek başvuru sahipleri Almanya vizelerini İstanbul’a gitmelerine gerek kalmadan alabilirler. Ancak başvuru sırasında İstanbul’da bulunan kişiler Almanya vize başvurularını Bursa yerine İstanbul’dan gerçekleştirebileceklerdir. 
almanya vizesi bursa
 

6) Bursa’dan Almanya vizesi alacaklar İstanbul’a kaç kere gidecekler?

Bursa’dan Almanya vizesini alacak kişiler vizelerini İstanbul’a gitmelerine gerek kalmadan alabileceklerdir. Ancak daha hızlı bir işlem veya farklı nedenlerle Almanya vizesini İstanbul’dan almak isteyen Bursa ikametli başvuru sahipleri Almanya vize başvuruları için sadece bir defa olmak üzere sadece biyometrik verilerini beyan etmek üzere geleceklerdir. 2015 yılından itibaren herhangi bir Schengen üyesi almış başvuru sahipleri Almanya vizelerini İstanbul’dan ofislerimiz aracılığıyla şahsen alabileceklerdir.
 

7) Yalova’da yaşayan kişiler Bursa’dan Almanya vize başvurusunda bulunabilir mi?

Yalova’da yaşayan Almanya vize başvurusunu Bursa’dan gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri Almanya vize başvurularını Bursa ya da İstanbul fark etmeksizin gerçekleştirebilirler. Bursa ve Yalova şehirleri İstanbul Almanya Başkonsolosluğunun çalışma alanı içerisinde bulunmaktadır.
 

8) Balıkesir, Çanakkale ve ilçeleri Almanya vize başvurularını İstanbul’dan mı yapmalı? Bursa’dan mı?

Çanakkale ve Balıkesir’de ikamet eden Almanya vize başvuru sahipleri başvurularını İstanbul ya da Bursa fark etmeksizin gerçekleştirebilirler.
 

9) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvuruları için randevu alınması zorunlu mu? 

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Euroasia GVS ofisleri Almanya vize başvuruları için randevusuz ziyaret edilebilirken parmak izi beyanında bulunacak vatandaşlarımızın randevuları yetkililerimiz tarafından alınacaktır. 

10) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında görüşme, mülakat oluyor mu?

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında istisnai durumlar dışında mülakat uygulaması yoktur. Ancak Almanya Konsolosluğu vize başvuru sahiplerini mülakat uygulamalarına tabi tutabilir. 
Almanya konsolosluğu vize başvuru sahiplerini bazı durumlarda telefon ya da Konsolosluklara davet ederek mülakat yaparken, bazı durumlarda parmak izi beyanı sırasında İngilizce bilip bilmediğiniz, işyerinizde ne kadar süredir çalıştığınız, ne kadar maaş aldığınız ve Almanya’nın hangi şehrine seyahat edeceğiniz gibi sorular sizlere yönlendirilebilmektedir.
 

11) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında çocukların başvuru sırasında hazır bulunması gerekiyor mu? Çocukların vize başvuruları anne ve babası tarafından yapılabilir mi?

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurusunda bulunacak çocukların başvuru sırasında hazır bulunup bulunmaması başvuru sahibinin yaşına göre belli olmaktadır. 12 yaş altı Almanya vize başvuru sahipleri başvuru sırasında şahsen bulunması gerekmezken 12 yaş üstü başvuru sahiplerinin başvuru sırasında hazır bulunmaları zorunludur. 12 yaş altı kişilerin Bursa’dan yapacağı Almanya vize başvuruları ebeveynleri tarafından yapılabilecektir. 
 

12) Bursa’dan Almanya vizesine hangi iller vize başvurusu yapabilir?

Bursa şehri Almanya İstanbul Konsolosluğunun görev alanı içerisinde bulunmaktadır.  Başvuru sahipleri aşağıda ki il ve ilçeler de ikamet ediyor olmaları halinde Almanya vize başvurularını Bursa ya da İstanbul fark etmeksizin gerçekleştirebilecekledir.  Almanya Başkonsolosluğu yetki alanı dahilindeki iller: Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya, Yalova'dır.
 
almanya vizesi bursa
 

13) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında 2020 yılı vize ücretleri nedir?

2020 yılında Almanya kısa dönem Schengen vize başvuruları aşağıda ki gibidir. Almanya Schengen vize başvurusuna Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin Almanya Konsolosluğu için 60 €, Almanya vize başvuru merkezleri içinse başvuru sahibi 2015 yılında itibaren 24.77 €, başvuru sahibi parmak izi verecek olması halinde ise 26.27 € servis bedeli almaktadır. Ayrıca bu ücretlere ek olarak Almanya vize başvurusunda bulunan her kişinin seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası ve ek olarak kargo ve kurye giderleri bulunmaktadır. 
 

14) Bursa’dan yapılacak vize başvurularında parmak izi verme işlemi kaç dakika sürer?

Bursa’dan yapacağınız Almanya vize başvurularında eğer 25.10.2014 tarihi sonrası herhangi bir Schengen üye ülke vize başvurularını için parmak izi beyanında bulunmamışsanız. Vize başvurularınız sırasında hazır bulunmanız ve parmak izi beyanında bulunmanız zorunludur. Almanya vize başvuruları için verilecek parmak izi işlemleri o an yaşanabilecek yoğunluğa göre değişebilirken muhtemel bir yoğunluk olmaması halinde parmak izi beyanı işlemleri 5-8 dakika süre aralığında tamamlanacaktır. Yoğun bir dönemde ise bu süre 2-3 saat gibi bir süreye tekabül edebilir.
 

15) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında başvuru sahipleri ofislerimizde seyahat sağlık sigortası yaptırabilir mi? 

Bursa’dan yapacağınız Almanya vize başvurularınız için seyahat sağlık sigortalarınızı Euroasia GVS ofislerimizden satın alabilirsiniz. Aile, Akraba ve Arkadaş ziyareti amaçlı yapılacak vize başvurularınız da ise davetiye süreniz kadar Seyahat sağlık sigortası talep etmeniz gerekebilir.
 

16) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvuruları kaç günde çıkar?

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularının sonuçlanma süresi Konsolosluk tarafından randevu tarihi sonrası 15 takvim günü olarak belirlenmiştir. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik tanımaz. Ancak vize başvurularınızın seyahat tarihinize yetişebilmesi için tavsiye edilen en geç vize başvuru yapma süresi 15 takvim günüdür. Ayrıca bu süreler Yabancı pasaportlarla yapılacak vize başvurularında, vize başvuru dosyası normal bir vize başvuru dosyasına göre biraz daha karmaşık ve zor olan başvurular da 15 takvim gününden daha az veya daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir.
 

17) Daha önce İstanbul’dan Schengen vizesi için parmak izi verenler Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında yeniden parmak izi vermesi gerekir mi?

25.10.2014 tarihinden itibaren herhangi bir Schengen vize başvurusunda parmak izi beyanında bulunmuş kişiler teknik bir sorun çıkmadığı müddetçe Bursa’dan yapacak oldukları Almanya vize başvurularında parmak izi beyanında bulunmaları gerekmemektedir. Söz konusu kişiler Almanya vizelerini sadece Kargo veya Kurye hizmetleri ile başvuru sırasında hazır bulunmaları gerekmeksizin kurumumuz aracılığıyla alabileceklerdir.
 

18) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında ekspres hızlı vize hizmeti var mıdır?

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında ekspres hizmet bulunmamaktadır. Almanya konsolosluğu vize başvurularını genel olarak tek tip değerlendirirken, Konsolosluk ölüm, kalım, sağlık veya çok özel durumlarda durumun ispat edilebilir olmasıyla vize başvurularını normal bir başvuruya göre daha kısa sürede sonuçlandırmaktadır.
 

19) Bursa’dan yapılan Almanya vize başvurularında hangi evrakları hazırlamalıyım?

Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında hazırlamanız gereken evraklar meslek bilgilerinize göre değişmektedir. Web sayfamızı dikkatli bir şekilde incelemeniz halinde mesleki durumunuza uygun evrakları bulabilirsiniz. Söz konusu evraklar başvuru sahibinin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda yetkililerimizi arayarak durumunuza göre hazırlayacağınız evrakların bilgisini alabilirsiniz. Öte yandan Almanya vize başvuru evrakları başvuru yapılan şehire göre farklılıklar gösterebilmektedir. Başvuru öncesi dikkatli olmanızı önemle hatırlatırız.
 

20) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında tüm evrakları hazırlamak zorunda mıyım? Eksik belge ile başvuru yapılabilir mi?

Almanya vize başvurularınızda belirtilmekte olan tüm evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayarak başvuru yapmalısınız. Eksik belge ile yapılacak Almanya vize başvuruları genel anlamda kabul edilmezken bazı durumlarda ise eksik belge ile başvuru yaptığınıza dair dilekçe imzalamanız gerekebilmektedir. Bu seçeneği kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Mümkün olduğunca eksiksiz bir başvuru yapmanızı önemle hatırlatırız.
 

21) Bursa’dan yapılacak Almanya vize başvurularında pasaport çıkarırken parmak izi veren kişiler vize başvuruları içinde parmak izi vermeleri gerekecek mi?

Pasaport çıkarma işlemleri sırasında verilen parmak izi beyanları vize başvuruları için geçerli değildir. Pasaport çıkarma işlemleri sırasında verilmiş parmak izi beyanları TC makamlarına verilirken Almanya vize başvurularında verilecek parmak izi beyanları AB makamları için geçerli olacaktır.
 

22) Bursa’dan Almanya vize başvuruları dışında hangi ülkeler için vize başvurusu yapılabilir?

Bursa’dan Almanya vize başvuruları dışında vize başvurusu yapabileceğiniz ülkeler aşağıdaki gibidir:
İtalya, İngiltere, Avusturya, Hırvatistan, başvuru sahibinin pasaportunda VIS notu düşülmüş eski bir Schengen vizesi varsa Hollanda, Bulgaristan, Letonya, Litvanya.
 
almanya vizesi bursa
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES