x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Vize Reddi

 

banner1.jpg

Almanya vize başvurularında vize onayı verme veya vize başvurusunu reddetme kararı yalnızca vize başvurusunun yapıldığı bölgenin yetki alanındaki Almanya Konsolosluğu’na aittir. Almanya vize reddi kararı vize değerlendirme bitimi sonunda red mektubu ile birlikte başvuran kişiye iletilir. Bir vize başvurusunda evrakların eksiksiz olarak sunulmuş olması vize garantisi vermeyeceği gibi vize reddi ile de sonuçlanabilir. Vize reddine itiraz hakkı bulunur.

Almanya vize işlemleri sırasında seyahat amacına ve mesleki bilgilere uygun evrak sunmak, başarılı bir vize başvurusu için ilk adımdır. Ancak sunulan evrakların seyahat amacını yeterince açık bir şekilde belirtmesi, inandırıcı bulunması gibi güçlü olarak hazırlanması gerekir. Sadece evrak vermek vize başvurusu için yeterli değildir. Örneğin başvuru dosyasındaki İngilizce vize talep dilekçesi vize kararını etkileyen başlıca belgelerdendir. Vize talep dilekçesinde seyahatin amacı, tarihleri, finansal yeterlilik iddiası gibi bilgiler bulunmalıdır. Vize talep dilekçesinde belirtilen seyahat tarihlerini destekleyen otel ve uçak rezervasyonları, seyahat amacını gösteren belgeler, seyahat masraflarını karşılayabileceğini gösteren banka hesap dökümü ayrıntıları kontrol edilmelidir.

En sık karşılaşılan Almanya vize red sebepleri belgelerin seyahat amacını yeterince desteklememesinden ve evrakların inandırıcı bulunmamasından kaynaklanır. Unutulmamalıdır ki vize bir göç politikasıdır ve vize başvurusu deneyim isteyen bir süreçtir. Bu nedenle profesyonel vize danışmanlık desteği basit hatalardan kaynaklı vize retlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Almanya Vize Reddi 2023

Bir vize başvurusu yapılırken Konsolosluğun değerlendirme kriterleri göz önünde tutularak dosya hazırlanmalıdır. Schengen vize başvurularında Almanya vize reddi nedenleri Konsolosluk tarafından belirlenmiştir. Konsolosluğun bir dosyayı hangi kriterlere göre değerlendireceği, vize onayı vermesinde bir sakınca olup olmaması gibi durumlar önceden tahmin edilebilir bir durumdur. Bu nedenle vize danışmanlık hizmetleri deneyim ve bilgi sayesinde bu vize red sebeplerine hakimdir ve vize başvuru dosyasının zayıf yanlarını görerek başvurunun olumlu sonuçlanması için dosyanızı güçlendirir.

Almanya vize reddi 2023 yılında da belirli kriterlere göre değerlendirilmektedir. Değerlendirme kriterlerinin başında sunulan tüm evrakların birbiriyle eşleşmesi, birbirini desteklemesi ve tutarlı olmasıdır. Örneğin kişi Almanya’daki bir yakınını ziyaret edecekse fakat Almanya’daki belediyeden onaylı bir davetiye sunmamışsa seyahat amacını destekleyen belgeler tutarsız ve eksik olduğu için red verilebilir.

Almanya Vizesi Neden Reddedilir?

En sık karşılaşılan vize reddi nedenleri aşağıdaki gibidir;

Seyahat belgelerinin eksik olması veya sunulan evrakın inandırıcı bulunmaması; Vize red nedenleri içinde en sık karşılaşılan red nedeni budur. Bu nedenden vizeniz reddedildiyse evraklarınız seyahat amacınıza uygun olarak hazırlanmamış veya hazırlanan evraklar inandırıcı bulunmamıştır. Yani sadece birkaç evrak vererek başvuru yapmışsınız demektir.

Yeterli finansal kanıt bulunamaması; Genellikle kişinin Almanya vize işlemleri sırasında, seyahati süresince ve ülkesine dönüşü için yeterli maddi kanıt, banka hesabı sunulmaması durumunda ortaya çıkan nedendir. Son 3 aylık banka hesap dökümünde düzenli hareket olmaması, düşük limitli banka hesabının sunulması, rezervasyon yapılan otel ve uçak fiyatlarının banka hesabındaki paradan fazla olması gibi nedenler bu sonuca yol açabilir.

Kişinin ülkesine döneceğine dair inanç oluşmaması; bu nedenle alınmış bir vize reddi, kişinin ülkesindeki sıkı bağlarını yeterince ispatlayamaması, çalışıyorsa iş bağlantılarını, çalışmıyorsa da ülkesiyle olan vazgeçemeyeceği bağlarının ispat edilmemiş olmasından kaynaklanır. Almanya vizesi neden reddedilir sorusunun en sık karşılaşılan cevaplarından biridir.

Seyahat sağlık sigortasının uygun bulunmaması; Seyahat sağlık sigortası seyahat tarihlerini kapsamalı, 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen üyesi ülkelerde geçerli olmalıdır. Teminat miktarı düşük, seyahat tarihlerini kapsamayan veya sadece Almanya'da geçerli bir seyahat sigortası sunulmuşsa bu nedenden Almanya vize reddi alınabilir.

Diğer red nedenleri; başvuru sahibinin, herhangi bir Schengen üyesi ülkeye giriş yasağının bulunması, üye devletlere girişinin tehlikeli bulunması gibi nedenler de daha az karşılaşılan Almanya vize red sebepleri arasındadır. Bu nedenden red almak oldukça tehlikelidir ve sonraki vize başvurularınızı da en çok etkileyen kararlardan biridir.

Vize Reddine İtiraz

Vize reddi almak, yeniden vize başvurusu yapmaya engel olmayacağı gibi red ile sonuçlanmış mevcut başvuruda da red kararına itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Vize reddine itiraz kararı veren Konsolosluğa itiraz dilekçesi yazılarak yapılır. Almanya vize işlemleri, itiraz dilekçesinin standart veya belirli bir formu bulunmaz. Dilekçede itiraz nedenlerinizi açık ve net bir şekilde belirtmeniz ve dosyanızdaki redde neden olan unsurların ortadan kaldırıldığına dair ek evraklar sunulabilir. Örneğin seyahat sigortasının uygunsuzluğundan kaynaklı bir red alınmışsa seyahat tarihlerinize ve Konsolosluğun belirttiği şartlara uygun bir seyahat sağlık sigortası itiraz dilekçesiyle birlikte Konsolosluğa sunulabilir. Red kararının verildiği tarihten itibaren en geç 1 ay içinde itiraz dilekçesi Konsolosluğa ulaştırılmış olmalıdır. Kargoda yaşanacak gecikmeler geçerli mazeret olarak kabul edilmemektedir.

Almanya Vize Reddi Durumunda Yeniden Başvuru Mümkün mü?

Elbette bir vize reddi sonunda yeniden Almanya vize başvurusu yapmak mümkündür. Ancak yeniden başvuru yapıldığından önceki red kararı da başvuru dosyasında kötü bir referans olacağı unutulmamalı ve buna göre güçlü bir dosya hazırlanmalıdır. Aslında tercih edilen tabii ki hiç Almanya vize reddi almamış olmaktır. İlk vize başvuruları bu nedenle önemlidir. Vize reddinden sonra hazırlanan dosyada yazılacak vize talep dilekçesinde durum belirtilebilir. Önceki red nedenlerinin ortadan kaldırıldığına emin olunarak yeni vize başvuru dosyası hazırlanmalıdır. Nitekim red referansı olan bir dosyayı Konsolosluk gözüyle, Konsolosluğun değerlendirme kriterleri göz önünde tutularak yeniden hazırlamak gerekir. Vize reddi alındıysa ve yeniden başvuru yapılmak isteniyorsa size en yakın ofisimizi ziyaret edebilir veya 02129630138 numaralı telefondan vize başvurusu yapabilirsiniz. Yeniden vize başvurularınızda önceki vize reddini müşteri temsilcinize bildirmeniz güçlü bir dosya hazırlığı için şarttır.

amerika-gocmenlik-vizesi.jpg Almanya vize reddi alınması halinde başvuru için ödenen Konsolosluk harcı ve başvuru merkezi ücretleri geri ödenmemektedir. Başvuru esnasında vize reddi alınması halinde ücret iadesi istenmeyeceğine dair yazılı bilgilendirme de imzalanmaktadır.

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Almanya Vize Reddi İtirazı
K.A.Y 03/10/22, 06:28 Cevabı Görüntüle
Ailemle birlikte Almanya'ya turistik vize başvurusunda bulunduk. Almanya konsolosluğu vize başvurumuzu ret olarak sonuçlandırdı. Daha öncesinde Almanya turistik vizemiz vardı ve seyahat etmiştik. Almanya vize reddi itirazı yapılabilir mi? Yeniden vize başvurusu yapabilir miyiz? Firma olarak bize yardımcı olabilir misiniz?
Almanya Vizesi Neden Reddedilir
C. Tarık 25/03/20, 19:51 Cevabı Görüntüle
Merhaba, arkadaşımla birlikte Almanya turistik vize başvurusu yapmıştık fakat ikimiz de red aldık. Almanya vizesi neden reddedilir? Tüm evraklarımız da tamdı, başvuru sırasında eksik evrak olduğu söylenmedi bize.
Almanya Vize Reddi
F. İleri 24/03/20, 18:41 Cevabı Görüntüle
Merhaba, mayıs ayında Almanya’ya gitmek istiyordum. Ankara’dan vize başvurumu yaptım ancak başvurum reddedildi. Almanya vize reddi durumunda itiraz dilekçesi sunmak faydalı mıdır? İtirazımın değerlendirilmesi ne kadar sürer ve nasıl itiraz ederim?
Almanya Vizesi Reddi
Y. köse 18/12/18, 07:51 Cevabı Görüntüle
Merhaba, sık sık yurt dışına seyahat eden birisiyim pasaportumda daha önce almış olduğum Schengen vizelerim var. Almanya turistik vize başvurum geçtiğimiz günlerde reddedildi! Pasaportumda herhangi bir ret kaşesi bulunmuyor. Bu bir Almanya vizesi reddi mi değil mi? Tekrar Almanya vizesi almak için ne yapmalıyım? Yardımcı olur musunuz lütfen.
Almanya Vize Reddi 2021
O.S. 20/01/21, 14:55 Cevabı Görüntüle
2018 yılında bir ziyaret vizesi başvurusundan aldığım Almanya vize reddi 2021 yılında yapacağım başvuruyu etkiler mi? Yeniden vize başvurusu yapmaktan çok çekiniyorum tekrar ret alırım diye. Önceki başvurumdaki ret sebebi ise vize bitiminden önce ülkeme döneceğime dair kanaate varamamış konsolosluk. O zaman yeni işe girmiştim banka hesabı da sunmuştum ama ret almıştım. Şu an hala aynı iş yerinde çalışıyorum, özel sektörde. Bu nedenle tekrar başvuru yaparken sizlerden profesyonel destek almak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Reddi
Vize Randevu
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçe Örneği
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';