x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Almanya Vize Başvuru, Balıkesir

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Balıkesir şube sayfasına hoş geldiniz. Sorunsuz bir vize sürecine katkıda bulunmak için hazırladığımız bu sayfada Almanya Schengen vizesi hakkında merak ettiklerinize cevap bulabilirsiniz. Balıkesir şubemize ulaşarak Almanya Schengen vize başvurusu hakkında detaylı bilgi edinebilir ve vize alma süreci boyunca destek alacağınız danışmanlık servisimizden yararlanabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi olarak Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk ilçeleri ve Balıkesir çevresindeki şehirlerden yapacak olduğunuz Almanya Schengen vize başvurularınızla ilgilenmekte ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Almanya Vize Türleri - Balıkesir

Almanya İçin Vize Almak Gerekli mi? - Balıkesir

Almanya ziyareti gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize alması gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip olan vatandaşlarımız Almanya Schengen vizesi alarak Almanya’ya giriş gerçekleştirebilirler. Türkiye Cumhuriyeti Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), ve Diplomatik(Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise bir yıl içerisinde 90 gün süresini aşmamak şartıyla Almanya’ya vizesiz giriş yapabilirler.

Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır? - Balıkesir

Almanya’ya seyahat gerçekleştirecek olan ziyaretçilerimiz başvurmak istedikleri vize türüne göre gerekli belgelere Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubemizle iletişime geçerek ulaşabilirler. Vize başvurusu için gerekli evrakları tamamlayıp şubemize kargo yoluyla ya da şahsen iletebilirsiniz. Evraklarınız elimize geçtiğinde kontrolünü gerçekleştiriyoruz. Eğer bir eksiklik yoksa Almanya Schengen vize başvurularınızı sizlerin adına gerçekleştiriyoruz.

Bize Ulaşın! - Balıkesir

Sayın ziyaretçimiz, Almanya ziyaretinizi gerçekleştirmeden ve Almanya Schengen vize başvurusunda bulunmadan önce Euroasia Global Visa Services Balıkesir şube sayfasını okumanızı öneririz. Şubemize ulaşıp yetkililerimizden danışmanlık servisi talebinde bulunduğunuz takdirde vize sürecinin başından sonuna kadar sizlere destek sağlamaktan mutluluk duyarız. Tarafımızdan talep edeceğiniz danışmanlık hizmeti sonucunda alacağınız profesyonel destek ile birlikte vize sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşmadan başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubemize +90 (266) 225 50 02 telefon numarasından veya balikesir@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. 

Almanya Schengen Vizesi Parmak İzi Verme İşlemi - Balıkesir

Almanya Schengen vize başvurusu yaparken parmak izi verme işlemi gerekmektedir. Parmak izi vermeden önce randevu almanız zorunludur. Tarafımıza ulaşıp danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde yetkililerimiz randevuları sizin adınıza almaktadır. Ancak 2015 yılından sonra alınmış VIS ibareli bir Schengen vizeniz var ise parmak izi verme işlemine gerek kalmadan başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Almanya Schengen vizesine başvuru yapacak olan kişi 12 yaşından küçükse parmak izi vermek zorunda değildir. Buna ek olarak resmi davetle seyahat gerçekleştirecek olan hükümet yetkililerinden biyometrik veri beyanı istenmemektedir.

Almanya Schengen Vize Başvuruları Ne kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Balıkesir

Almanya Schengen vize başvuru işlemlerinin değerlendirilmesi süreci başvuru belgeleri teslim edildikten sonra 2 ila 4 hafta süresinde tamamlanmaktadır. Bu süre değişkenlik gösterebilen ortalama bir süredir. Belirtilen süre Almanya Konsolosluğu tarafından daha erkene çekilebilir ya da uzatılabilir. Almanya Schengen vize başvurularınız Almanya ziyareti gerçekleştireceğiniz tarihten en geç 15 gün önce yapmanızı öneririz. Aksi halde vize başvurunuzun sonuçlanması ziyaret tarihinize yetişemeyebilir. Ayrıca Türkiye ve Almanya’nın resmi tatillerine göre yaşanan yoğunluklar sonucunda vize başvurularının sonuçlanması bu tatillerin olduğu dönemde daha uzun sürebilmektedir.

Almanya Schengen Vizesi Reddi - Balıkesir

Almanya Schengen vize başvurularınız olumsuz bir şekilde sonuçlandıysa tarafınıza Almanya Konsolosluğu tarafından İngilizce dilinde bir ret mektubu gönderilecektir. Bu mektupta işaretlenmiş olan maddeleri inceleyerek vize reddinizin gerekçelerini öğrenebilirsiniz. Vizeniz reddedildiyse verilen ret gerekçelerini inceleyip eksiksik bir şekilde tamamlayarak tekrar Almanya Schengen vize başvurusu gerçekleştirme hakkına sahipsiniz. Almanya Schengen vize başvurularınız ret ile sonuçlandığı takdirde vize başvuru ücretinin tarafınıza iade edilmeyeceğini hatırlatmak isteriz. Tüm belgeleriniz doğru ve eksiksiz olsa bile Almanya Schengen vize başvurunuzun ret ile sonuçlanabileceğini unutmayınız. Almanya Schengen vize başvurularında, başvuru değerlendirmesini yapan tek resmi kurum Almanya Konsolosluğu’dur. 

Schengen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler - Balıkesir

Almanya Schengen vize başvurularında hazırlamanız gereken evrakların güncel tarihli olması gerekmektedir. Gerek duyulduğu takdirde evraklarınızın aslını sunmanız talebinde bulunulabilir. İhtiyaç olduğu durumlarda vize memuru ek belge talebinde bulunabilir. Ayrıca Almanya ziyaretiniz boyunca birden çok Schengen ülkesine giriş gerçekleştirecekseniz, vize başvurunuzu giriş yapacağınız ilk ülkeye yapmanız gerekmektedir. 

Schengen üyesi olan ülkeler 2018 yılından bu yana güvenlik önlemlerini arttırmıştır. Schengen vizesi almanız Schengen ülkelerine giriş hakkını garanti altına almamaktadır. Seyahat amacınızı destekleyen ve açıklayan belgeleri yanınızda bulundurmadığınız takdirde sınır polisi Schengen vizesine sahip olsanız bile ülkeye giriş gerçekleştirmenizi engelleyebilir. Bu nedenle Schengen vizeniz onaylanmış olsa dahi seyahat süreniz boyunca sınır kapılarından geçişlerde dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir: 

  • Almanya’ya giriş gerçekleştireceğiniz sırada sınır kapısında üzerinde geçerli Schengen vizenizin bulunduğu pasaportunuzu göstermeniz gereklidir. Buna ek olarak sınır polisinin sizlerden talep edebileceği bazı belgeler vardır:
  • Konaklamanızı gerçekleştireceğiniz yere ait rezervasyon belgenizi, gidiş dönüş uçak biletinizi yanınızda, kolay erişebileceğiniz bir yerde bulundurmayı unutmayınız.
  • Ticari ve Aile ziyareti amacıyla Almanya seyahatinde bulunacaksanız onaylanmış, kaşeli davet mektubunuzu yanınızda bulundurunuz
  • Ziyaretiniz süresince masraflarınızı karşılayabileceğinize dair belgeleri yanınızda bulundurunuz.

Almanya Schengen vizesine dair daha detaylı bilgiye ulaşmak için Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubemizle iletişime geçmeyi unutmayınız. Şubemize ulaştıktan sonra temsilcilerimizden danışmanlık talebinde bulunduğunuz takdirde danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Vize alma sürecinin her adımında sizlere sorunsuz bir süreç yaşamanız için yardım sunmaktan mutluluk duyarız.

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';