x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Almanya Vize Başvuru, Trabzon

Değerli ziyaretçimiz, sorunsuz bir vize başvuru süreci geçirmenize yardımcı olmak amacıyla hazırlamış olduğumuz Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi sayfasına hoş geldiniz. Bu yazıda Almanya Schengen vizesi hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Vize alma süreci boyunca her konuda yardım alacağınız danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için şubemizle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. EAGVS Trabzon şubesi olarak Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Şalpazarı, Sürmene, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ilçeleri ve çevre illerden yapacak olduğunuz Almanya Schengen vize başvurularınızda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Almanya Vize Türleri Nelerdir? - Trabzon

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • Almanya Fuar Vizesi
 • Aile Ziyareti Vizesi
 • Transit Vize
 • Erasmus Vize İşlemleri
 • Staj Vize İşlemleri
 • Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi

Almanya İçin Vize Almak Gerekli mi? - Trabzon

Almanya ziyaretinde bulunacak olan Umuma Mahsus(Bordo) pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize almak zorunludur. Bordo pasaportu olan vatandaşlarımız Almanya Schengen vizesi alarak Almanya’ya seyahat gerçekleştirebilirler. Türkiye Cumhuriyeti Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), ve Diplomatik(Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise bir yıl içerisinde 90 günden fazla olmamak şartıyla Almanya’ya vizesiz giriş yapabilirler

Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır? - Trabzon

90 günden kısa süreli seyahat gerçekleştirecek olan vatandaşlarımız başvurmak istediği Almanya Schengen vizesi türü için gerekli evrakları şubemize ulaşarak öğrenebilmektedir. Sonrasında başvuru belgelerinizi bizzat veya kargo yoluyla Trabzon şubemize iletebilirsiniz. Başvuru belgelerinizin kontrolü sağlandıktan sonra herhangi bir eksik belge olmadığı takdirde sizin adınıza başvuru işlemlerini başlatmaktayız. 

Bize Ulaşın! - Trabzon

Değerli ziyaretçimiz, Almanya Schengen vize başvurusunda bulunmadan önce Euroasia Global Visa Services Trabzon şube sayfasını okumanız sizler için yararlı olacaktır. Şubemize ulaşıp temsilcilerimizden danışmanlık servisi talebinde bulunduğunuz takdirde vize sürecinin her aşamasında sizlere destek vermekten mutluluk duyarız. Tarafımızdan talep edeceğiniz profesyonel destek ile birlikte vize sürecinde herhangi bir aksaklıkla karşılaşmadan başvurularınızı tamamlayabilirsiniz Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemize +90 (462) 215 60 10 telefon numarasından veya trabzon@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. 

Almanya Schengen Vizesi Parmak İzi Beyanı - Trabzon

Almanya Schengen vize başvurusu esnasında başvuru sahibinin biyometrik verilerini sunması istenmektedir. Parmak izi verme işlemi için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Fakat bu süreç yaşanan yoğunluklara göre uzayabilmektedir. Tarafımıza ulaşıp danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde yetkililerimiz sizin adınıza randevu alma işlemini gerçekleştirecektir. Ayrıca 2014 yılından sonra alınmış Schengen vizeniz var ise biyometrik verileri sunmanıza gerek kalmadan başvuru belgelerinizi bize ulaştırarak Almanya Schengen vize başvurusunu sizin adınıza yapmamızı sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak Almanya Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişi 12 yaşında küçük ise parmak izi verme işlemi yapmasına gerek yoktur. Resmi davetle Almanya seyahati gerçekleştirecek olan hükümet yetkililerinden biyometrik veri sunması talep edilmez.

Almanya Schengen Vize Başvurusu Ne kadar Sürede Sonuçlanır? - Trabzon

Almanya Schengen vize başvuru sonuçları başvuru belgeleri teslim edildikten sonra 2 ila 4 hafta arasında sonuçlanmaktadır. Fakat bu süre tahminidir, değişkenlik gösterebilir. Bu süre Almanya Konsolosluğu tarafından uzatılabilir ya da daha erkene çekilebilir. Bu nedenle Almanya Schengen vize başvurularınızı Almanya seyahatinizden en geç 15 gün önce yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Aksi halde vize başvuru sonuçlarınız seyahat tarihinize yetişmeyebilir hatta vize reddi ile sonuçlanabilir. Ayrıca Almanya ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinin öncesinde yapılan başvurular yaşanabilecek yoğunluklardan dolayı daha uzun sürede sonuçlanabilir.

Almanya Schengen Vize Reddi - Trabzon

Almanya Schengen vizesi başvurularınızın olumsuz bir şekilde sonuçlanması durumunda sizlere konsolosluk tarafından İngilizce dilinde bir ret mektubu ulaştırılacaktır. Bu mektupta işaretlendirilmiş olan maddeleri inceleyerek vize reddine sebep olan durumları öğrenebilirsiniz. Vize reddi aldığınız durumlarda vize reddi için gerekçe olarak gösterilmiş olan maddeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayıp tekrar vize başvurunda bulunma hakkınız vardır. Almanya Schengen vize başvurularının ret ile sonuçlanması durumunda vize ücretinin iade edilmeyeceğini hatırlatmakta fayda var. Ayrıca tüm evraklarınız eksiksiz olsa dahi vize reddi alabileceğinizi unutmayınız. Almanya Schengen vize başvurularının değerlendirmesini yapan tek resmi kurum Almanya Konsolosluğu’dur.

Schengen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler - Trabzon

Almanya Schengen vize başvurularınız için hazırlamanız gereken evrakların güncel tarihli olması gerekmektedir. Gerekli görüldüğü durumlarda evraklarınızın aslını sunmanız talebinde bulunulabilir. İhtiyaç duyulduğu takdirde vize memuru ek belge talebinde bulunabilir. Ayrıca Almanya ziyaretiniz boyunca birden çok Schengen ülkesine giriş yapacaksanız, vize başvurunuzu giriş gerçekleştireceğiniz ilk ülkeye yapmanız gereklidir. 

Schengen üyesi ülkeler 2018 tarihinden bu yana güvenlik önlemlerini arttırmıştır. Schengen vizesi almanız Schengen ülkelerine giriş hakkını garantilememektedir. Seyahat amacınızı destekleyen ve açıklayan belgeleri yanınızda bulundurmamanız durumunda gümrük polisi Schengen vizesine sahip olsanız bile ülkeye giriş yapmanıza izin vermeyebilir. Bu sebepten Schengen vizeniz onaylanmış olsa dahi seyahat süreniz boyunca sınır kapılarından geçişlerde dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir: 

 • Almanya’ya giriş gerçekleştireceğiniz sırada sınır kapısında üzerinde Schengen vizenizin bulunduğu pasaportunuzu sunmanız gereklidir. Buna ek olarak sınır polisinin sizlerden talep edebileceği bazı evraklar vardır:
 • Konaklamanızı gerçekleştireceğiniz yere ait rezervasyon belgenizi, gidiş dönüş uçak biletinizi yanınızda bulundurmayı unutmayınız.
 • Ticari ve Aile ziyareti amacıyla Almanya seyahati gerçekleştiriyorsanız onaylanmış, kaşeli davet mektubunuzu yanınızda bulundurunuz
 • Ziyaretiniz süresince giderlerinizi karşılayabileceğinize dair belgeleri yanınızda bulundurunuz.

Almanya Schengen vizesine dair daha detaylı bilgiye ulaşmak için Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemizle iletişime geçmeyi unutmayınız. Şubemize ulaştıktan sonra temsilcilerimizden danışmanlık talebinde bulunduğunuz takdirde danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Vize alma sürecinin her adımında sizlere sorunsuz bir süreç yaşamanız için yapacağımız yardımlardan dolayı mutluluk duyarız.

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Almanya Vizesi Trabzon
T. Gödek 13/02/20, 16:28 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Ben Özbekistan vatandaşıyım. Trabzon’da KTÜ Üniversitesi’nde okuyorum Almanya vizesi Trabzon merkezinde alabilir miyim? Alabiliyorsam hangi belgeler gerekiyor? Teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';