x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Almanya Vize Başvuru, Gaziantep

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi olarak sizlerin sorunsuz bir vize süreci geçirmesinde yardımcı olmak için hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Almanya Schengen vize başvuru sürecinizle ilgili gerekli bilgilere şube sayfamızdan ya da bizzat şubemizi arayarak ulaşabilirsiniz. Vize alma sürecinde sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktan mutluluk duyarız. Sayfamızın devamında Almanya Schengen başvuru sürecinde nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine dair açıklamalara ulaşabilirsiniz. EAGVS Gaziantep şubesi olarak Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil, Yavuzeli ilçeleri ve çevre illerden yapacağınız Almanya Schengen vize başvurularıyla ilgilenmekte aynı zamanda danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Almanya Vize Türleri Nelerdir? - Gaziantep

Almanya İçin Vize Almak Gerekli mi? - Gaziantep

Almanya seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize alması gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip olan vatandaşlarımız Almanya Schengen vizesi alarak Almanya’ya giriş sağlayabilirler. Türkiye Cumhuriyeti Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), ve Diplomatik(Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise bir yıl içerisinde 90 günü geçmemek üzere Almanya’ya vize almadan giriş gerçekleştirebilirler.

Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır? - Gaziantep

Almanya seyahati gerçekleştirecek olan vatandaşlarımız Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesine ulaşarak başvuru yapacağı vize türüne dair gerekli evrakları öğrenebilir. Gerekli evraklar tamamlandıktan sonra kargo yoluyla ya da bizzat şubemize ulaştırabilirsiniz. Başvuru evrakları elimize ulaştığında kontrolünü sağlıyoruz. Herhangi bir eksiklik yoksa Almanya Schengen vize başvurunuzu sizlerin adınıza gerçekleştiriyoruz. 

Bize Ulaşın! - Gaziantep

Sayın ziyaretçimiz, Almanya seyahatinizi gerçekleştirmeden ve Almanya Schengen vize başvurusu yapmadan önce Euroasia Global Visa Services Gaziantep şube sayfasını ziyaret etmenizi öneririz. Tarafımıza ulaşıp yetkililerimizden danışmanlık servisi talebinde bulunduğunuz takdirde vize sürecinin tamamında sizlere destek sağlamaktan mutluluk duyarız. Tarafımızdan talep edeceğiniz danışmanlık hizmeti sonucunda alacağınız profesyonel destek ile birlikte vize sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşmadan başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemize +90 (342) 255 50 02 telefon numarasından veya gaziantep@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. 

Almanya Schengen Vizesi Parmak İzi Beyanı - Gaziantep

Almanya Schengen vize başvuru gerçekleştirirken başvuru yaptığınız esnada başvuru sahibinin biyometrik verilerinin sunulması gereklidir. Parmak izi verme işlemi gerçekleştirmeniz için öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Randevu alma işlemi o dönemde merkezlerde yaşanabilecek yoğunluklar nedeniyle uzun sürebilmektedir. Şubemize ulaşıp tarafımızdan danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde temsilcilerimiz parmak izi verme randevusunu sizin adınıza en uygun tarihe alacaklardır. Ayrıca 2014 yılından sonra almış olduğunuz VIS ibareli Schengen vizeniz var ise biyometrik veri sunma işlemi gerçekleştirmeden sadece belgelerinizi tarafımıza yollayarak Almanya Schengen vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca Almanya Schengen vize başvurusu gerçekleştirecek olan başvuru sahibi 12 yaşından küçük ise parmak izi verme zorunluluğu yoktur. Sadece 12 yaşından büyük başvuru sahiplerinden parmak izi beyanı istenmektedir. Buna ek olarak resmi davetle Almanya seyahati gerçekleştirecek olan hükümet yetkililerinden biyometrik veri beyanı istenmez.

Almanya Schengen Vize Başvurusu Ne kadar Sürede Sonuçlanır? - Gaziantep

Almanya Schengen vize başvurularının tek karar mercii Almanya Konsolosluğu’dur. Almanya Schengen vize başvuru sonuçları başvuru belgeleri teslim edildikten sonra 2 ila 4 hafta arasında sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre tahmini bir süredir. Yaşanabilecek aksaklıklara göre değişkenlik gösterebilir. Sonuçlanma süresi Almanya Konsolosluğu tarafından daha erken bir süreye alınabilir ya da daha ileri bir tarihe uzatılabilir. Bu yüzden Almanya Schengen vize başvurusunda bulunacak olan ziyaretçilerimizin Almanya ziyaretlerinden en geç 15 gün önce Almanya Schengen vize başvurularını yapmasını öneriyoruz. Aksi durumda vize başvurularınızın sonuçlanma süresi Almanya ziyaretinde bulunacağınız tarihe yetişmeyebilir. Ayrıca Almanya ve Türkiye’nin resmi tatillerinden önce yapılmış olan başvurular bu dönemlerde yaşanabilecek yoğunluklardan kaynaklı olarak daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir.

Almanya Schengen Vize Reddi - Gaziantep

Değerlendirme süreci sonuçlandıktan sonra vize sonucunuz tarafınıza bildirilmektedir. Eğer Almanya Schengen vizesi başvurularınızın olumsuz bir şekilde sonuçlandıysa sizlere Almanya Konsolosluğu tarafından İngilizce olarak bir ret mektubu gönderilecektir. Bu mektupta belirtilmiş olan maddeleri inceleyerek vize reddine neden olan durumları öğrenebilirsiniz. Vize başvurunuz ret ile sonuçlandıysa vize reddi almanıza neden olan maddeleri inceleyip düzelterek tekrar Almanya Schengen vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca tüm başvuru evraklarınız doğru ve eksiksiz olsa dahi Almanya Schengen vize başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanabileceğini unutmayınız. Almanya Schengen vize başvurularının değerlendirme sürecini yürüten tek resmi kurum Almanya Konsolosluğu’dur.

Schengen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler - Gaziantep

Almanya Schengen vize başvurusu yaparken başvuru esnasında sunmanız gereken evrakların güncel tarihli evraklar olması zorunludur. Gerektiği durumlarda evraklarınızın aslını sunmanız talep edilebilir. Gerekli görüldüğü halde ek belgeler sunmanız istenebilir. Almanya ziyaretiniz boyunca birden fazla Schengen ülkesine giriş yapacaksanız vize başvurunuzu ilk giriş yapacağınız ülkenin konsolosluğuna yapmanız gereklidir.

Schengen bölgesi ülkeleri 2018 yılından sonra güvenlik önlemlerini arttırmışlardır. Schengen vizesini almış olmanız Schengen bölgesindeki ülkelere giriş yapabileceğinizi garantilemez. Seyahat nedenini açıkça belirten ve açıklayan belgeleri yanınızda bulundurmamanız durumunda sınır polisi ülkeye giriş yapmanıza onay vermeyebilir. Bu sebeple onaylı bir Schengen vizeniz olsa dahi seyahatiniz oyunca sınır kapılarında dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir: 

  • Almanya’ya giriş gerçekleştireceğiniz sırada sınır kapısında üzerinde geçerli Schengen vizenizin bulunduğu pasaportunuzu beyan etmeniz zorunludur. Buna ek olarak sınır polisinin sizden talep edebileceği bazı belgeler mevcuttur:
  • Konaklamanızı yapacağınız yere ait rezervasyon bilgilerinizi, gidiş dönüş uçak biletinizi yanınızda bulundurmanız önemlidir..
  • Ticari ve aile ziyareti sebebiyle Almanya’ya seyahat gerçekleştiriyorsanız onaylanmış, kaşeli davet mektubunuzu yanınızda bulundurmalısınız.
  • Seyahat süresince masraflarınızı karşılayabileceğinize dair belgeleri yanınızda bulundurunuz. 

Almanya Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemize ulaşmanızı öneririz. Şubemize ulaştıktan sonra yetkililerimizden danışmanlık servisi talebinde bulunduğunuz takdirde danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Vize sürecinin her adımında sizlerin sorunsuz bir vize süreci geçirmesi için yardımcı olmaktan sevinç duyarız.

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';