x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 20

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Almanya Vize Başvuru, Antalya

Euroasia Global Visa Services internet sayfasına hoş geldiniz. Sizlerin sorunsuz bir Almanya Schengen vize alma süreci geçirmeniz için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Antalya şube sayfasında vize başvuru için gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Euroasia GVS Antalya şubemize ulaşıp yetkililerimizle yaptığınız görüşmeler sonucunda gerekli evraklara ulaşabilir, danışmanlık servisimizden yararlanabilirsiniz. Sizlerin sorunsuz bir vize süresi geçirmesi için yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa, Serik ilçeleri ve Antalya çevresindeki illerden yapacak olduğunuz Almanya Schengen vize başvurularıyla ilgilenmekte ayrıca danışmanlık hizmeti vermektedir.

Almanya Vize Türleri Nelerdir? - Antalya

Almanya vize türleri için gerekli belgelere aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Almanya İçin Vize Almak Gerekli mi? - Antalya

Almanya seyahati gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize alması gereklidir. Bordo pasaporta sahip olan vatandaşlarımız Almanya Schengen vizesi alarak Almanya’ya giriş gerçekleştirebilirler. Türkiye Cumhuriyeti Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), ve Diplomatik(Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise bir yıl içerisinde 90 günü geçmemek şartıyla Almanya’ya vize almadan giriş sağlayabilirler. 

Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır? - Antalya

Almanya ziyareti gerçekleştirecek olan vatandaşlarımız başvurmak istediği vize türüne dair gerekli evrakları Euroasia Global Visa Services Antalya şubemize ulaşarak öğrenebilirler. Gerekli evrakları tamamlayıp şubemize kargo yoluyla veya bizzat ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız tarafımıza ulaştıktan sonra kontrolünü sağlayıp, herhangi bir eksiklik olması halinde tarafınızı bilgilendirmekteyiz. Tüm evraklar tamamlandığı takdirde sizlerin adına Almanya Schengen vize başvurusunu gerçekleştirmekteyiz.

Bize Ulaşın! - Antalya

Sayın ziyaretçimiz, Almanya Schengen vize başvurusunda bulunmadan önce Euroasia Global Visa Services Antalya şube sayfasını okumanız sizin için yararlı olacaktır. Şubemize ulaşıp temsilcilerimizden danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde vize sürecinin her aşamasında sizlere destek vermekten mutluluk duyarız. Tarafımızdan talep edeceğiniz danışmanlık hizmeti sonucunda alacağınız profesyonel destek ile birlikte vize sürecinde herhangi bir aksaklıkla karşılaşmadan başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Antalya şubemize +90 (242) 255 01 20 telefon numarasından ya da antalya@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. 

Almanya Schengen Vizesi Parmak İzi Beyanı - Antalya

Almanya Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın başvuru esnasında biyometrik verilerini sunmaları gereklidir. Parmak izi verme işlemi gerçekleştirmek için öncelikle başvuru sahibinin randevu alması gerekmektedir. Randevu alma işlemi yaşanabilecek yoğunluklardan dolayı oldukça uzun sürebilmektedir. EAGVS Antalya şubemize ulaşıp danışmanlık servisi talep ettiğinizde yetkililerimiz sizin için en uygun tarihe sizin adınıza randevu almaktadır. Eğer 2014 yılından sonra almış olduğunuz VIS ibareli Schengen vizeniz var ise Almanya Schengen vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Almanya Schengen vize başvurusu gerçekleştirecek olan 12 yaşından küçük vatandaşlarımızın parmak izi verme işlemi yapmasına gerek yoktur. Sadece 12 yaşından büyük başvuru sahipleri parmak izi sunmak zorundadır. Buna ek olarak resmi davetle Almanya seyahatinde bulunacak olan hükümet yetkililerinin de biyometrik veri sunmasına gerek yoktur.

Almanya Schengen Vize Başvurusu Ne kadar Sürede Sonuçlanır? - Antalya

Almanya Schengen vize başvurularının değerlendirilmesi başvuru belgelerinin teslim edilmesinden sonra yaklaşık 2-4 hafta arasında tamamlanmaktadır. Fakat belirtilen bu süre tahmini bir süredir, değişkenlik gösterebilmektedir. Başvuruların sonuçlanma süresi Almanya Konsolosluğu tarafından daha erkene alınabilir ya da ileri bir tarihe ertelenebilir. Bu nedenle Almanya Schengen vize başvurularınızı Almanya ziyaretinizi gerçekleştireceğiniz tarihten en geç 15 gün önce yapmanızı önermekteyiz. Aksi halde vize başvurularınızın sonuçlanması seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Ayrıca Almanya ve Türkiye’nin resmi tatillerinden önce yapılmış olan vize başvuruları o tarihlerde yaşanabilecek olan yoğunluklara göre daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. 

Almanya Schengen Vize Reddi - Antalya

Almanya Schengen vizenizin sonuçları değerlendirme süresi tamamlandıktan sonra tarafınıza bildirilmektedir. Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasının birçok nedeni olabilir. Eğer Almanya Schengen vize başvurunuz ret ile sonuçlandıysa tarafınıza Almanya Konsolosluğu tarafından İngilizce olarak yazılmış bir ret mektubu ulaştırılacaktır. Bu mektupta işaretlenmiş olan maddeleri inceleyip vize reddinize yol açan durumları öğrenebilirsiniz. Belirtilen maddeleri eksiksiz bir şekilde düzenleyip tekrar Almanya Schengen vize başvurusu yapma hakkınız bulunmaktadır. Tüm evraklarınız eksiksiz olsa dahi vize başvurunuzun ret ile sonuçlanabileceğini unutmayınız. Almanya Schengen Vize başvurularının değerlendirmesini gerçekleştiren tek resmi kurum Almanya Konsolosluğu’dur.

Schengen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler - Antalya

Almanya Schengen vize başvurusu gerçekleştirirken başvuru sahiplerinin sunması gereken evrakların güncel tarihli olması zorunludur. Gerek görüldüğü durumlarda evraklarınızın aslını sunmanız talep edilebilmektedir. Vize memuru ihtiyaç duyduğu takdirde ek belge sunmanızı isteyebilir. Almanya ziyaretiniz süresince birden fazla Schengen ülkesine ziyaret gerçekleştireceksiniz vize başvurunuzu ilk giriş yapacağınız ülkenin konsolosluğuna yapmanız gerekmektedir.

Schengen üyesi ülkeler 2018 yılından sonra güvenlik tedbirlerinde sıkılaştırmaya gitmiştir. Schengen vizesine sahip olmanız Schengen bölgesindeki ülkelere giriş yapmanızın garantisi değildir. Ziyaret nedeninizi açık bir şekilde belirten belgeleri yanınızda bulundurmadığınız durumlarda sınır polisi ülkeye girişinizi onaylamayabilir. Onaylı bir Schengen vizeniz olsa dahi ziyaretiniz boyunca sınır kapılarında dikkat etmeniz gerekenler aşağıda belirtilmiştir:

  • Almanya’ya giriş yapacağınız esnada sınır kapısında üzerinde onaylı Schengen vizenizin bulunduğu pasaportunuzu sunmanız gerekmektedir. Buna ek olarak sınır polisinin sunmanızı isteyebileceği bazı belgeler vardır: 
  • Konaklama gerçekleştireceğiniz yere ait rezervasyon bilgilerinizi, gidiş dönüş uçak biletinizi yanınızda bulundurmanız önemlidir.
  • Ticari ve aile ziyareti nedeniyle Almanya’ya seyahat gerçekleştirecekseniz onaylanmış, kaşeli davet mektubunuzu yanınızda bulundurmalısınız.
  • Seyahatiniz boyunca giderlerinizi karşılayabileceğinize dair belgeleri yanınızda bulundurunuz. 

Almanya Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Euroasia Global Visa Services Antalya şubemize ulaşmanızı öneririz. Şubemize ulaştıktan sonra temsilcilerimizden danışmanlık servisi talebinde bulunduğunuz takdirde danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Vize sürecinin her adımında sizlerin sorunsuz bir vize süreci geçirmesi için yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';