x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 03 64

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Almanya Vize Başvuru, İzmir

Değerli ziyaretçimiz, Türkiye’nin farklı noktalarından her ülkeye danışmanlık hizmeti sağlayan Euroasia Global Visa Services internet sayfasına hoş geldiniz. Euroasia Global Visa Services İzmir şubesi olarak hazırladığımız bu sayfada Almanya Schengen vizesi hakkında gerekli evraklara ulaşabilir, başvuru sürecinde neler yapmanız gerektiğine dair bilgi edinebilirsiniz. Euroasia GVS İzmir şubemize ulaşıp yetkililerimizle görüşerek danışmanlık servisimizden yararlanabilirsiniz. Danışmanlık hizmetimiz sorunsuz bir vize alma süreci geçirmeniz adına oldukça önemlidir. EAGVS İzmir şubesi olarak Balçova, Bayındır, Aliağa,Bayraklı, Bergama, Bornova, Buca, Çeşme, Beydağ, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ilçeleri ve İzmir çevresindeki illerden yapacağınız Almanya Schengen vizesi başvurularıyla ilgilenme ve danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

İzmir'den Almanya vize başvurusu yapmadan önce Euroasia Global Visa Services İzmir şube sayfasını ziyaret etmenizi öneririz. Şubemize ulaşıp temsilcilerimizden danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde vize sürecinin tamamında sizlere destek vermekten mutluluk duyarız. Tarafımızdan talep edeceğiniz danışmanlık hizmeti sonucunda alacağınız profesyonel destek ile birlikte vize sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşmadan başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services İzmir şubemize +90 (232) 335 03 64 telefon numarasından veya izmir@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

İzmir'den Alınabilecek Almanya Vize Türleri 

Almanya için vize türleri için gerekli belgelere aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz:

 • Almanya Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar
 • Ticari Vize  
 • Almanya Fuar Vizesi
 • Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar
 • Aile Ziyareti İçin Gerekli Evraklar
 • Havaalanı Transit Vizesi
 • Erasmus Vize İşlemleri
 • Staj Vize İşlemleri
 • Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi
 • Ulusal Vize

Almanya Vizesi İzmir’den Alınır mı?

Almanya vizesi İzmir için burada Başkonsolosluk bulunmaktadır. Almanya Ankara Büyükelçiliği’nin yanı sıra İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Başkonsolosluğu bulunmaktadır. Bu konsolosluğun görev alanı Aydın, Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Denizli, İzmir, Kütahya, Isparta, Uşak ve Muğla illeri olmaktadır. Almanya vizesi İzmir için İzmir’de bulunan Başkonsolosluğa başvuru yapmak gerekmektedir. Randevular için de bu şehirlerde ikamet edenler İzmir Başkonsolosluğunu seçebilmektedir.

Almanya Vizesi İçin Randevu Adımları

 1. 2023 yılı başvurularında EAGVS İzmir ofisi ile görüşme sağlanabilir.
 2. Randevu alırken pasaport ve davetiye olmalıdır. 
 3. Kimlik bilgileri, gidiş dönüş tarihi mutlaka yazılmalıdır.
 4. Hangi merkezden başvuru yapılacaksa o seçilmelidir. 
 5. Gün ve saat kişi tarafından seçilmektedir.
 6. Gittikten sonra yalnızca evraklar teslim edilir.
 7. Parmak izi alınmaktadır.
 8. Mülakat bulunmamaktadır.

2023 Almanya Vize Randevusu İzmir'den Nasıl Alınır?

Almanya Vize Başvurusu için randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu sizin adınıza İzmir ofisimiz Schengen müşteri temsilcisi alacaktır. Randevu alırken bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Bu hususlar şu şekildedir. 

 • Seyahat başlangıç tarihine 90 günden fazla gün var ise randevu alınamamaktadır. Fakat çok geçe de bırakmamak gerekmektedir. 
 • Randevu tarihinden önce tüm evrakların eksiksiz bir şekilde tam olması gerekmektedir. 
 • Randevu tarihinde değişiklik yapılmak isteniyorsa öncelikle randevunun iptal edilmesi gerekmektedir. 
 • Almanya için Schengen vizesine başvuracak olan öğrenciler eğer yabancı bir ülkede öğrenim görüyorlarsa, vize başvurusunu o ülkeden yapmaları gerekmektedir.

Almanya Vizesi İzmir Başvuru Merkezi Nerede?

Almanya Vizesi İzmir Başvuru Merkezi olarak Almanya İzmir Başkonsolosluğu bulunmaktadır. Bu nedenle Almanya vizesi için parmak izi İzmir'den verilebilmekte, İzmir'den vize alınabilmektedir. Başvurunuzu EAGVS kanalı ile gerçekleştirirseniz randevunuzu sizin adınıza almakta, dilekçe, form doldurma, tercüme, seyahat sağlık sigortası gibi hizmetlerimizden faydalanabilir. Evrakların 2023 yılında belirlenen formata göre hazırlanması hususunda destek alabilirsiniz. 

 İzmir’den Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya Vize Başvurusu için öncelikle tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Almanya vizesi için gerekli evraklar İzmir şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Pasaportun vize bitiş tarihinden en az 3 ay geçerli olması gerekmektedir.
 • Pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması gerekmektedir.
 • Pasaportta en az 2 boş vize sayfası olması gerekmektedir.
 • Fotokopisinin son 3 yıl içerisindeki vizelerinin fotokopileri gerekmektedir.
 • Pasaportun resimli sayfasının fotokopisi gerekmektedir.
 • Geçerliliği sona eren pasaportların da gösterilmesi gerekmektedir.
 • Evlenme ya da boşanma gibi durumlar sebebi ile soyad değişikliği olduysa pasaportun güncellenmiş olması gerekmektedir.
 • 18 yaşından büyüklerin imza alanları pasaportta dolu olmalıdır.
 • Başvuru formu indirilip doldurulmalıdır. Tüm alanlar eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olmalıdır. Form doldurma konusunda İzmir Schengen departmanı yetkilimiz destek sağlamaktadır.
 • 6 aydan eski olmayan, rötuşsuz, 35*45 mm ebatlarında ve yüzün net göründüğü bir biyometrik fotoğrafın olması gerekmektedir.
 • En az 30.000 euroluk seyahat sigortasının olması gerekmektedir. Poliçe ıslak imzalı olmalıdır. Transit vize alacak olanların seyahat sigortası almalarına gerek bulunmamaktadır. Ofisimizden sigortanızı temin edebilirsiniz. 
 • Vize harcının ödenmesi gerekmektedir. harçlar ile ilgili detaylı bilgi aşağıdaki Almanya Vizesi 2023 Fiyat listesi başlığında yer almaktadır.
 • Seyahat rezervasyonlarının yapılmış olması gerekmektedir. hem gidiş hem de dönüş için uçak rezervasyonu bulunmalıdır. Rezervasyon iptal edilecekse vize başvurusu onaylanmadan iptal edilmemelidir.
 • Konaklama için de belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. otelde kalınacaksa otel rezervasyonları mutlaka evraklar içerisine dahil edilmelidir.
 • Son 3 aya ait banka hesap cüzdanı ve dökümü bulunmalıdır.
 • Devlet memurlarının çalıştığı kurumdan izin aldıklarına dar belgeyi eklemeleri gerekmektedir. Bu belge ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 • Son 3 aya ait maaş bordrolarının gösterilmesi gerekmektedir.
 • Araç ruhsatı, tapu ve benzeri ek gelirlerde gösterilmelidir. 
 • Reşit olmayan çocuklar için hem anne hem de babadan noter onaylı Almanya vizesi muvafakatname alınmalıdır. Bu belgenin hem aslı hem de fotokopisi gerekmektedir. anne ya da babanın hangisi çocuğun yanında yoksa ondan bu evrak alınmalıdır. Her ikisi de çocuğun yanındaysa muvafakatnameye gerek bulunmamaktadır. 
 • 0 ile 12 yaş arasındaki çocukların parmak izi alınmamaktadır. Dolayısıyla şahsen gelmelerine gerek bulunmamaktadır. 
 • Türk vatandaşları tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ibraz etmelidir. QR kodlu olan kabul edilmektedir. E-devletten alınabilmektedir. 

almanya vizesi izmir

İzmir'den Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır? 

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus(Bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımızın Almanya ziyareti için vize alması zorunludur. Bordo pasaport sahibi olan vatandaşlarımız Almanya Schengen vizesi alarak Almanya’ya giriş yapabilirler. Türkiye Cumhuriyeti Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), ve Diplomatik(Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise bir yıl içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla Almanya’ya vize almadan giriş gerçekleştirebilirler.

Almanya seyahati gerçekleştirecek olan ziyaretçilerimiz başvurmak istedikleri vize türüne dair gerekli evrakları Euroasia Global Visa Services İzmir şubemize ulaşarak öğrenebilirler. Gerekli evrakları tamamlayıp şubemize kargo yoluyla ya da şahsen iletebilirsiniz. Evraklar elimize ulaştığında evrakların kontrolü sağlanmakta, eksik bir evrak var ise sizlere bildirilmektedir. Başvuru evrakları tamamlandığı takdirde Almanya Schengen vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz.

Almanya Schengen Bölgesi ülkelerinden bir tanesidir. Dolayısıyla Schengen vizesi ile Almanya’ya seyahat edilebilmektedir. Bu vize 90 güne kadar geçerli olmaktadır. 90 günden fazla ziyaretler için Almanya Ulusal vizenin alınması gerekmektedir.  Ayrıca kısa süreli vizelere C tipi vize, uzun süreli vizelere ise D tipi vize adı verilmektedir. Turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi C tipi vize içerisinde yer almaktadır. 90 günden fazla olan aile birleşim vizesi, çalışma vizesi, Erasmus vizesi de D tipi vizeye girmektedir. Almanya’dan yalnızca transit geçecek ve ülkeye girmeyecek kişilerin aldığı transit vize ise A Tipi vize olmaktadır.

Almanya Schengen Vizesi Parmak İzi Beyanı - İzmir

Almanya Schengen vizesine başvuru yapacak olan ziyaretçilerimizin başvuru esnasında parmak izi verme işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle randevu almaları zorunludur. Dönemsel olarak yaşanan yoğunluklar sebebiyle randevu alma işlemi uzun sürebilmektedir. Bu süreçte EAGVS İzmir şubemize ulaşıp yetkililerimizden danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde temsilcilerimiz sizler için en uygun tarihe randevu alacaklardır. Fakat 2015 yılından sonra alınmış VIS ibareli bir Schengen vizeniz var ise parmak izi verme işlemi yapmanız gerek kalmadan, belgelerinizi şubemize ulaştırarak Almanya Schengen vizesi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. 12 yaşından küçük başvuru sahipleri için parmak izi alma işlemi yapılmayacağını belirtmek isteriz. Sadece 12 yaşından büyük başvuru sahiplerinden parmak izi alınmaktadır. Ayrıca resmi davetle Almanya seyahati gerçekleştirecek olan devlet yetkililerinin biyometrik verilerini sunmasına gerek yoktur.

İzmir Almanya Schengen Vize Başvurusu Ne kadar Sürede Sonuçlanır? 

Almanya Schengen vize başvurularınızın değerlendirilme süreci başvuru belgelerinin tesliminden itibaren 2-4 hafta arasında tamamlanmaktadır. Belirtilen bu süre tahmini bir süredir, yaşanabilecek aksaklıklara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Vize başvurularının sonuçlanma süresi Almanya Konsolosluğu tarafından daha erkene çekilebilir ya da ileri bir tarihe alınabilir. Bu sebeple Almanya Schengen vize başvurunuzu Almanya seyahati gerçekleştireceğiniz tarihten en geç 15 gün önce yapmanız sizlerin yararına olacaktır. Aksi durumlarda vize başvurunuzun sonuçlanması ziyaret tarihinizi aşabilmektedir. Her iki ülkenin de resmi tatillerinden önce yapılan başvuruların sonuçlanması yaşanabilecek yoğunluklardan dolayı gecikebilmektedir. 

Almanya Schengen Vize Reddi İzmir

Almanya Schengen vize başvurunuzun sonuçları değerlendirme aşaması tamamlandıktan sonra tarafınıza bildirilecektir. Vize başvurunuzun olumsuz bir şekilde sonuçlanmasının birden çok sebebi olabilir. Almanya vize başvurunuz olumsuz bir şekilde sonuçlandıysa sizlere Almanya Konsolosluğu tarafından İngilizce olarak yazılmış bir ret mektubu iletilecektir. Bu mektupta belirtilen maddeleri inceleyerek vize başvurunuzun ret alma sebebini öğrenebilir ayrıca belirtilen maddeleri eksiksiz bir şekilde düzeltip tekrar Almanya Schengen vizesine başvuru yapabilirsiniz. Tüm evraklarınız tamamlanmış olsa dahi vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanabileceğini unutmayınız. Almanya Schengen vize başvurularının değerlendirmesini gerçekleştiren tek kurum Almanya Konsolosluğu’dur. 

İzmir'den Yapılacak Schengen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Almanya Schengen vizesine başvuru yapacak olan ziyaretçilerimizin başvuru evraklarının güncel tarihli belgeler olması zorunludur. İhtiyaç duyulduğu takdirde evraklarınızın aslını sunmanız talep edilebilir. Vize memuru gerek gördüğü durumlarda sizlerden ek belge talebinde bulunabilmektedir. Almanya seyahatiniz süresince birden çok Schengen ülkesine giriş gerçekleştirecekseniz vize başvurunuzu ilk giriş gerçekleştireceğiniz ülkenin konsolosluğuna yapmanız gerekmektedir.
 • Schengen üyesi olan ülkeler 2023 yılından sonra güvenlik önlemlerini arttırmışlardır. Schengen vizesini almış olmanız Schengen bölgesindeki ülkelere giriş yapmanızın garantisini sağlamaz. Ziyaret nedeninizi açıkça belirten evraklarınız yanınızda olmadığı takdirde sınır polisi ülkeye girişinize onay vermeyebilir. Onaylı bir Schengen vizesine sahip olsanız dahi ziyaretiniz boyunca sınır kapılarında dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir.
 • Almanya’ya giriş gerçekleştireceğiniz esnada sınır kapısında üzerinde onaylanmış Schengen vizenizin bulunduğu pasaportunuzu sunmalısınız. Buna ek olarak sınır polisi sizden bazı belgeleri sunmanızı isteyebilir.
 • Konaklama yapacağınız yere ait rezervasyon bilgilerinizi ve gidiş dönüş uçak biletinizi yanınızda bulundurmalısınız.
 • Ticari ve aile ziyareti sebebiyle Almanya’ya ziyaret gerçekleştirecekseniz onaylanmış, kaşeli davet mektubunuzu yanınızda bulundurmalısınız.
 • Seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılayabileceğinize dair belgeleri yanınızda bulundurunuz. 
 • Almanya Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Euroasia Global Visa Services İzmir şubemize ulaşmanızı öneririz. Şubemize ulaştıktan sonra temsilcilerimizden danışmanlık servisi talebinde bulunduğunuz takdirde danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Vize sürecinin her adımında sizlerin sorunsuz bir vize süreci geçirmesi için yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

almanya vizesi izmir

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';