x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Adres

Akdeniz Mah. Cumhuriyet Bulv. No:109 Kat 3 D: 303 Pasaport, Konak, İzmir

Telefon/Faks

+90 232 335 03 64

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Almanya Vize Başvuru, İzmir

Değerli ziyaretçimiz, Türkiye’nin farklı noktalarından her ülkeye danışmanlık hizmeti sağlayan Euroasia Global Visa Services internet sayfasına hoş geldiniz. Euroasia Global Visa Services İzmir şubesi olarak hazırladığımız bu sayfada Almanya Schengen vizesi hakkında gerekli evraklara ulaşabilir, başvuru sürecinde neler yapmanız gerektiğine dair bilgi edinebilirsiniz. Euroasia GVS İzmir şubemize ulaşıp yetkililerimizle görüşerek danışmanlık servisimizden yararlanabilirsiniz. Danışmanlık hizmetimiz sorunsuz bir vize alma süreci geçirmeniz adına oldukça önemlidir. EAGVS İzmir şubesi olarak Balçova, Bayındır, Aliağa,Bayraklı, Bergama, Bornova, Buca, Çeşme, Beydağ, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ilçeleri ve İzmir çevresindeki illerden yapacağınız Almanya Schengen vize başvurularıyla ilgilenme ve danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. 

 

Almanya Vize Türleri - İzmir

Almanya için vize türleri için gerekli belgelere aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz:

 

Almanya İçin Vize Almak Gerekli Mi? - İzmir

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus(Bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımızın Almanya ziyareti için vize alması zorunludur. Bordo pasaport sahibi olan vatandaşlarımız Almanya Schengen vizesi alarak Almanya’ya giriş yapabilirler. Türkiye Cumhuriyeti Hususi(Yeşil), Hizmet(Gri), ve Diplomatik(Siyah/Kırmızı) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız ise bir yıl içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla Almanya’ya vize almadan giriş gerçekleştirebilirler.

 

Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır? - İzmir

Almanya seyahati gerçekleştirecek olan ziyaretçilerimiz başvurmak istedikleri vize türüne dair gerekli evrakları Euroasia Global Visa Services İzmir şubemize ulaşarak öğrenebilirler. Gerekli evrakları tamamlayıp şubemize kargo yoluyla ya da şahsen iletebilirsiniz. Evraklar elimize ulaştığında evrakların kontrolü sağlanmakta, eksik bir evrak var ise sizlere bildirilmektedir. Başvuru evrakları tamamlandığı takdirde Almanya Schengen vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz.

 

Bize Ulaşın! - İzmir

Değerli ziyaretçimiz, Almanya Schengen vize başvurunuzu yapmadan önce Euroasia Global Visa Services İzmir şube sayfasını ziyaret etmenizi öneririz. Şubemize ulaşıp temsilcilerimizden danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde vize sürecinin tamamında sizlere destek vermekten mutluluk duyarız. Tarafımızdan talep edeceğiniz danışmanlık hizmeti sonucunda alacağınız profesyonel destek ile birlikte vize sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşmadan başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services İzmir şubemize +90 232 335 03 64 telefon numarasından veya izmir@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

 

Almanya Schengen Vizesi Parmak İzi Beyanı - İzmir

Almanya Schengen vizesine başvuru yapacak olan ziyaretçilerimizin başvuru esnasında parmak izi verme işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle randevu almaları zorunludur. Dönemsel olarak yaşanan yoğunluklar sebebiyle randevu alma işlemi uzun sürebilmektedir. Bu süreçte EAGVS İzmir şubemize ulaşıp yetkililerimizden danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde temsilcilerimiz sizler için en uygun tarihe randevu alacaklardır. Fakat 2014 yılından sonra alınmış VIS ibareli bir Schengen vizeniz var ise parmak izi verme işlemi yapmanız gerek kalmadan, belgelerinizi şubemize ulaştırarak Almanya Schengen vizesi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. 12 yaşından küçük başvuru sahipleri için parmak izi alma işlemi yapılmayacağını belirtmek isteriz. Sadece 12 yaşından büyük başvuru sahiplerinden parmak izi alınmaktadır. Ayrıca resmi davetle Almanya seyahati gerçekleştirecek olan devlet yetkililerinin biyometrik verilerini sunmasına gerek yoktur.

 

Almanya Schengen Vize Başvurusu Ne kadar Sürede Sonuçlanır? - İzmir

Almanya Schengen vize başvurularınızın değerlendirilme süreci başvuru belgelerinin tesliminden itibaren 2-4 hafta arasında tamamlanmaktadır. Belirtilen bu süre tahmini bir süredir, yaşanabilecek aksaklıklara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Vize başvurularının sonuçlanma süresi Almanya Konsolosluğu tarafından daha erkene çekilebilir ya da ileri bir tarihe alınabilir. Bu sebeple Almanya Schengen vize başvurunuzu Almanya seyahati gerçekleştireceğiniz tarihten en geç 15 gün önce yapmanız sizlerin yararına olacaktır. Aksi durumlarda vize başvurunuzun sonuçlanması ziyaret tarihinizi aşabilmektedir. Her iki ülkenin de resmi tatillerinden önce yapılan başvuruların sonuçlanması yaşanabilecek yoğunluklardan dolayı gecikebilmektedir. 

 

Almanya Schengen Vize Reddi - İzmir

Almanya Schengen vize başvurunuzun sonuçları değerlendirme aşaması tamamlandıktan sonra tarafınıza bildirilecektir. Vize başvurunuzun olumsuz bir şekilde sonuçlanmasının birden çok sebebi olabilir. Almanya Schengen vize başvurunuz olumsuz bir şekilde sonuçlandıysa sizlere Almanya Konsolosluğu tarafından İngilizce olarak yazılmış bir ret mektubu iletilecektir. Bu mektupta belirtilen maddeleri inceleyerek vize başvurunuzun ret alma sebebini öğrenebilir ayrıca belirtilen maddeleri eksiksiz bir şekilde düzeltip tekrar Almanya Schengen vizesine başvuru yapabilirsiniz. Tüm evraklarınız tamamlanmış olsa dahi vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanabileceğini unutmayınız. Almanya Schengen vize başvurularının değerlendirmesini gerçekleştiren tek kurum Almanya Konsolosluğu’dur. 

 

Schengen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler - İzmir

Almanya Schengen vizesine başvuru yapacak olan ziyaretçilerimizin başvuru evraklarının güncel tarihli belgeler olması zorunludur. İhtiyaç duyulduğu takdirde evraklarınızın aslını sunmanız talep edilebilir. Vize memuru gerek gördüğü durumlarda sizlerden ek belge talebinde bulunabilmektedir. Almanya seyahatiniz süresince birden çok Schengen ülkesine giriş gerçekleştirecekseniz vize başvurunuzu ilk giriş gerçekleştireceğiniz ülkenin konsolosluğuna yapmanız gerekmektedir.

Schengen üyesi olan ülkeler 2018 yılından sonra güvenlik önlemlerini arttırmışlardır. Schengen vizesini almış olmanız Schengen bölgesindeki ülkelere giriş yapmanızın garantisini sağlamaz. Ziyaret nedeninizi açıkça belirten evraklarınız yanınızda olmadığı takdirde sınır polisi ülkeye girişinize onay vermeyebilir. Onaylı bir Schengen vizesine sahip olsanız dahi ziyaretiniz boyunca sınır kapılarında dikkat etmeniz gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir.

  • Almanya’ya giriş gerçekleştireceğiniz esnada sınır kapısında üzerinde onaylanmış Schengen vizenizin bulunduğu pasaportunuzu sunmalısınız. Buna ek olarak sınır polisi sizden bazı belgeleri sunmanızı isteyebilir.
  • Konaklama yapacağınız yere ait rezervasyon bilgilerinizi ve gidiş dönüş uçak biletinizi yanınızda bulundurmalısınız.
  • Ticari ve aile ziyareti sebebiyle Almanya’ya ziyaret gerçekleştirecekseniz onaylanmış, kaşeli davet mektubunuzu yanınızda bulundurmalısınız.
  • Seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılayabileceğinize dair belgeleri yanınızda bulundurunuz. 

Almanya Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Euroasia Global Visa Services İzmir şubemize ulaşmanızı öneririz. Şubemize ulaştıktan sonra temsilcilerimizden danışmanlık servisi talebinde bulunduğunuz takdirde danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Vize sürecinin her adımında sizlerin sorunsuz bir vize süreci geçirmesi için yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES