x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Vizesi Reddi

Y. köse 18/12/18, 07:51
Merhaba, sık sık yurt dışına seyahat eden birisiyim pasaportumda daha önce almış olduğum Schengen vizelerim var. Almanya turistik vize başvurum geçtiğimiz günlerde reddedildi! Pasaportumda herhangi bir ret kaşesi bulunmuyor. Bu bir Almanya vizesi reddi mi değil mi? Tekrar Almanya vizesi almak için ne yapmalıyım? Yardımcı olur musunuz lütfen.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, öncelikle durumla ilgili büyük üzüntü yaşadığımızı bilmenizi isteriz. İşin aslı Almanya gibi bir ülkede daha önce on yıllık bir vize almış olmanız ve sonrasında vize reddi ile karşı karşıya kalmış olmanız hiç sıradan bir durum değil. Durumunuzla alakalı olarak spesifik bir araştırma yapılması gerektiğinin düşünüyoruz. Almanya vize reddi 2020 nedenini açıklayan bir mektup vermiş olmaları gerekiyor. Durumla ilgili size yardımcı olabilmemiz için bu mektubu detaylı bir şekilde incelememiz gerektiğini unutmayın lütfen. Çok emin olmamakla birlikte çalışma durumunuzda yani kendinizi nasıl finanse ettiğiniz ile ilgili bir değişiklik olmuş olabilir mi diye düşünmekteyiz? Başvuru sırasında gözden kaçmış çok ufak sebeblerden dolayı da Almanya vize reddi almış olabilirsiniz. Örneğin; seyehat tarihinden önce uçak bileti rezervasyonunuzun iptal edilme durumunda bile vize reddi alabilmektesiniz. Tabi bu sadece olası durumlardan sadece bir tanesi.

Almanya vizesi reddi durumunuzla alakalı olarak size yardımcı olabilmemiz için süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmamız gerektiğini unutmayın lütfen. En önemlisi başvurunuzun niçin reddildiğini öğrenmemiz gerek. Bize web sayfamızda bulunan iletişim bilgilerimizi kullanarak çok rahat bir şekilde ulaşabileceğinizi unutmayın lütfen. Euroasia GVS olarak yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Saygılarımızla 

Abdullah Tunç

Almanya vize reddi

R. V. 08/06/20, 13:22

Geçen yıl Almanya ticari vize başvurusu yaptım ve Almanya vize reddi aldım. Red sebebini tam hatırlayamıyorum ancak dosyamı kendim hazırlamıştım bir eksiklik yapmış olma ihtimalim yüksek. Bu yıl da Fransa’daki bir şirketten davetiye aldım, görüşmeye gitmem gerekir. Vize reddini Almanya’dan aldıktan sonra Fransa vize başvurusu yapabilir miyim? Almanya’dan aldığım vize reddini Fransa görür mü?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 08/06/20, 13:26

Merhaba, Almanya ve Fransa’nın dahil olduğu Schengen vize prosedüründe Schengen üyesi ülkeler VIS adı verilen ortak güvenlik sistemini kullanmaktadır. Dolayısı ile aldığınız Almanya vizesi reddi Fransa başvurusu esnasında da görünecektir. Ancak vize reddi almak yeniden başvuruya engel bir durum değildir. Vizenin neden verildiği, vize reddine yol açan hallerin ortadan kaldırılıp kaldırılmadığı yeni başvuruda dikkate alınmalıdır.

Vize başvurusu Konsolosluğa birkaç evrak sunmaktan ibaret bir süreç değildir. Evrakların, seyahat amacını, kişinin mesleğini, ülkesindeki kurulu düzeninin olduğunu, Schengen vizesi ile ülkeye kaçak göçmen olarak girmeyeceğini ispat etmelidir. Aksi takdirde tüm evraklar sunulsa bile Almanya vize reddi 2020 maddelerinden biri nedeniyle başvuru olumsuz sonuçlanabilmektedir. EAGVS vize danışmanlık 20 yıllık hizmet tecrübesi ile vize başvuru dosyalarını resmi Konsolosluk başvurusundan önce titizlikle inceler. EAGVS müşteri temsilciniz dosyanızı Konsolosluk gözüyle inceleyerek Almanya vize randevu gününe hazır hale getirir.

Almanya vize reddi almış kişilerin sonraki başvuruları risklidir, bu nedenle başvuru dosyaları daha dikkatli ve profesyonelce hazırlanmalıdır. EAGVS vize danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak için 02129630138 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır.

Nazlı DaştanAlmanya vize reddi

T.M. 24/03/21, 19:41

Merhaba, ben öğrenciyken turistik vize başvurusu yapmıştım ve Almanya vizesi reddi almıştım. Nedenini çok hatırlayamıyorum bu önemli mi? Şimdi makine kurulumu için şirketim tarafından Almanya'ya gönderileceğim. Bu durumda bana vize verilir mi? Bir de şu an pandemi nedeni ile başvuru yapabilir miyiz?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 24/03/21, 19:43

Merhaba, vize reddi almış olmak yeniden vize başvurusu yapmaya engel değildir. Önemli olan vize başvurusu sırasında önceki hataları yapmamaktır. Covid-19 salgını nedeni ile Schengen vize başvuruları askıya alınmıştır. Daha önce Almanya vize reddi almış olmak yeniden başvuru yapmanıza engel olmayacaktır. Ancak hem şirketiniz hem de Almanya'daki şirketten mutlaka Almanya'da bulunmanız gerektiğine dair bir belge sunmanız halinde Konsolosluk başvuru yapıp yapamayacağınızı değerlendirir. Başvuru onayı verilirse EAGVS danışmanınız Almanya ticari vize evraklarınızı hazırlar.

İstisnai izinle vize başvurusu yapmak için tüm evrakların eksiksiz olarak konsolosluğa sunulması gerekir. Almanya vizesi reddi almış kişilerin yeniden vize başvurularında profesyonel vize danışmanlık desteği alması, tekrar bir zaman kaybını önleyecektir. Ayrıntılı bilgi için 02129630138.

Nazlı Kübra

Almanya vizesi reddi

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';