x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Vize Merkezi

Y. Aldırmaz 23/03/20, 15:58
Merhaba, Sigortalı olarak özel bir şirkette çalışıyorum. İlk kez vize alacağım. Almanya’daki amca oğullarımın yanına gitmeyi düşünüyorum. Meslek evrakları tam olarak ne oluyor? Vize işlemlerinden hiç anlamadığım için Almanya vize merkezi aracılığıyla vize başvurusu yapabilir miyim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,
Almanya turistik, ticari, akraba ziyareti ve diğer tüm Schengen vize başvurularınızı akredite vize danışmanlık merkezleri ile yapmanız gerekir. EAGVS, Almanya vizesi ve tüm dünya ülkelerine vize başvurusu yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur. Almanya akraba ziyareti vizesi bir Schengen vize türü olup başvuru aşamasında Schengen vize şartlarına göre başvuru dosyası hazırlamak gereklidir. Almanya ziyaret vizesi sırasında mutlaka Almanya’daki yakınlarınızdan belediye onaylı bir davetiye sunmanız gerekir. Davetiyenin e-mail çıktısı veya fotoğraf çıktısı kabul edilmemektedir dolayısıyla pasaport bilgilerinizin bulunduğu ve seyahat tarihlerinizi kapsayan davetiyenin kargo yoluyla Almanya’dan size gönderilmiş olması gerekir. 

Almanya vizesi başvurusunda SGK’lı çalışan kişiler Almanya vize başvurusu sırasında işe giriş belgesi ve SGK hizmet dökümünü mutlaka sunmalıdır. Ayrıca iş yerinden çalışma ve izin yazısı sunmalıdır. Bu yazılar şirketin antetli kağıdına ve imalı, kaşeli olarak sunulmalıdır. Son 3 aylık maaş bordroları da randevu gününde hazır bulundurulmalıdır. Şirket evrakları da SGK’lı çalışanları vize başvurularında sunması gereken evraklardandır. 

Vize başvurularınızı danışmanlık hizmeti veren kuruluşlarla yapmanız mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta danışmanlık hizmeti aldığınız kurumun akredite olmasıdır. EAGVS Almanya vizesi ve tüm dünya vize işlemlerini yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur. Danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında öncelikle seyahat amacınıza ve mesleğinize uygun evrak listesi tarafınıza gönderilir. Ardından sizden gelen evraklarla müşteri temsilciniz size uygun bir tarihte vize randevunuzu alır, başvuru formlarınızı doldurur, vize talep dilekçenizi yazar, seyahat sağlık sigortanızı oluşturur ve dosyanızı eksiksiz ve hatasız olarak tamamlar. Randevu günü size eşlik edecek olan danışmanınızla başvuru işlemi tamamlanmış olur. Vize değerlendirme süreci sonunda pasaportunuz başvuru merkezinden alınarak dilediğiniz adrese teslim edilir. Almanya vize merkezi sayesinde vize başvurularınızda zamanınız size kalır. Müşteri temsilcinize hemen ulaşmak için iletişim numaralarımızdan arayabilirsiniz.

Nazlı Daştan

Almanya vize merkezi

D.Ç. 09/09/20, 13:01

Vize başvurusu yaparken Almanya vize merkezi aracılığı ile mi başvurmamız gerekiyor? Ben doğrudan Konsolosluktan vize randevusu almak Konsoloslukta randevuya girmek istiyorum. Almanya'ya ziyaret amacıyla gitmeyi düşünüyorum, Almanya'dan belediye onaylı davetiye gönderecek kuzenim. Bu durumda Almanya vize randevusunu nereden Konsolosluktan alabilir miyim? Randevuyu alıp size evraklarımı mı getirmem gerekiyor?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 09/09/20, 13:26

Merhaba, Schengen Almanya vizesi başvuruları doğrudan Konsolosluğa yapılmamaktadır. Konsolosluğun randevu yoğunluğunu azaltmak, daha fazla randevu olanağı sağlayabilmek için aracı başvuru merkezini yetkilendirmiştir. Başvuru merkezi randevu tarihi vermeye, başvuru dosyasını kabul etmeye ve parmak izi verilerini almaya yetkilidir. Başvuruya kabul edilen dosyalar ise vize değerlendirmesi için Almanya Konsolosluğu vize bölümüne gönderilir. Vize başvurunuz hakkında onay veya red verme yetkisi yalnızca Almanya Konsolosluğuna aittir. 

Almanya vize işlemleriniz için EAGVS müşteri temsilcileri ile görüşmeniz yeterlidir. Müşteri temsilciniz seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun evrakları sizin için hazırlar ve başvuru merkezinden randevunuzu alır. Size belirtilen randevu günü ve saatinde belirtilen başvuru merkezinde olmanız yeterlidir. 

Nazlı Daştan

Almanya vize işlemleri

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';