x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

A. Dönmez 18/12/18, 07:57
İlgili kişilere, Merhaba Mersin’den size ulaşıyorum. Mersin’de yaşayan küçük bir işletme sahibiyim. Çiçekçi dükkanı işletiyorum. Mayıs ayında Almanya’da yaşayan kız kardeşim Doğum yapacak. Yanına gitmek istiyorum. Ancak İnternetten edindiğim bilgilere göre her kişiden faaliyet belgesi, vergi levhası gibi bir sürü evrak isteniyor. Böyle belgelerim yok ne yapmalıyım? Sizce bana vize çıkar mı? Bu evraklar olmadan Almanya vizesi alamaz mıyım? Sorularıma geri dönüş yaparsanız çok memnun olurum.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

  Merhabalar Ayla Hanım,

 Öncelikle bizlere ulaştığınız için çok teşekkür ederiz. Eğer kız kardeşiniz Almanya'da yaşıyorsa size davetiye yollayabilir. Aile ve Arkadaş Ziyareti sebebi ile vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak davetiye sadece dilekçe şeklinde değil, bulunduğu yerin belediyesinde onaylatılmış olmasına özen gösteriniz lütfen. Eğer kız kardeşiniz doğum yapacaksa; Hastahaneden alınacak olan ve durumunu bildiren bir yazıyı da davetiyeniz ile size gönderebilirler. Durumun ciddiyetinin ve gerçekliğinin kanıtı olmuş olur. Önemli olan durumunuzu belgelerle ile konsolosluğa ispatlamanızdır.
  Belgelere gelecek olursak;
- Size verilecek olan vize bitiminden 3 ay sonrasına kadar geçerli olacak Pasaport
- 6 aydan eski ve başka schengen vizenizde kullanmamış olduğunuz biyometrik fotoğraf
- 30.000 Euro teminatlı ve schengen ülkelerinde geçerli olan seyahat sağlık sigortası
- Vize harcı
- Uçuş ve konaklamaya dair belgeler
- Son 3 aya ait hesap dökümlerinin (Başvuru esnasında güncelliği 7 günü geçmemeli)
- Güncel Vergi Levhası
- Faaliyet Belgesi (Sizin firmanız şahıs firması olduğu için faaliyet belgesi olması zorunluluğunuz yoktur)
- Ek gelir kaynaklarınız (Tapu, Araç ruhsatı, Kira geliri, vs...)

Vize başvurunuzda daha detaylı bilgi için "Almanya Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Almanya vize başvurunuza dair kişisel sorularınızı +90 (212) 963 01 38 numaralı hattımızdan bizlere iletebilirsiniz. 

Euroasia GVS Schengen Departmanı

Almanya Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

R. Nur Aydın 20/01/20, 00:46

Ben üniversite öğrencisiyim Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi almak istiyorum. Ailem çiftçi yurt dışında dayım yaşıyor onları görmeye gitmek istiyorum dayım davetiye yolladı pasaportum da vize işlemleri için benim ve ailem için gerekli evrakların neler olduğunu öğrenebilir miyim ve ayrıca firmaya ödenen miktarı ve danışmanlık istiyorsak neler yapmamız gerekiyor nasıl size ulaşabiliriz, vize ücretini de öğrenebilir miyim? Teşekkürler kolay gelsin

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 31/05/20, 15:23

Merhaba, güveniniz için teşekkürler. Almanya’dan gelen belediye onaylı davetiyeye ek olarak sizin ve sponsorunuzun sunması gereken evraklar bulunur. Öğrenci ve çalışmayan kişiler Almanya aile ziyareti vizesi başvuruları ve diğer tüm vize türlerindeki başvurularında sponsor sunmak zorundadır. Sponsor, başvuran kişinin Almanya’ya yapacağı seyahat sırasındaki tüm masrafları karşılayacak olan gelir sahibi kişidir. Sponsorunuz olacak kişi çiftçi olduğu için, gelir belgeleri, sponsorluk dilekçesi ve ziraat odasından çiftçilik belgesi sunulmalıdır.

EAGVS müşteri temsilcilerine 02129630138 numaralı telefonla arayarak ücretsiz bilgi alabilir, seyahat amacınıza ve sponsorluk durumunuza uygun evrak listesini talep edebilirsiniz. Müşteri temsilciniz sizden istediği evraklarla başvuru formunuzu doldurur, Almanya vize randevunuzu alır, dosya eksiklerini tamamlar, dilerseniz seyahat sigortanızı hazırlayarak eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlar. Randevu gününde de sizlere eşlik eder ve işlem sonunda pasaportunuzu adresinize iletir. Buradaki hizmetleri kapsayan EAGVS danışmanlık ücreti 30 Euro’dur.

Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar talep etmek ve başvurunuzu başlatmak için görseli tıklayabilir ve size en yakın ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Nazlı Daştan

Almanya aile ziyareti evrakları

E.P. 05/08/20, 14:36

Almanya'da eşimin üvey kız kardeşi var, bizi Almanya'ya davet ediyor, soyadı bizden farklı bize davetiye gönderebilir mi? Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar sayfanızda davetiye yazıyor. Aynı soyadında olmadığımız için aile ziyareti vizesi başvurusu yapabilir miyiz? Bir de ben ev hanımıyım, eşim masraflarımı karşılayacak bu durumda benim evrak sunmama gerek yok mu?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 05/08/20, 14:59

Merhaba, Almanya aile ziyaret vize başvurusunda Almanya'daki yakınlarınızdan belediye onaylı davetiye almanız gerekir. Bu davetiyeyi gönderen kişi, aile üyeniz veya aynı soyisimi taşıması gerekmez. Almanya'daki bir arkadaşınız, uzak akrabanız veya farklı soyisimdeki akrabalarınız da davetiye gönderebilir. Vize başvurusunda bu davetiyenin aslı Konsolosluğa ibraz edileceğinden davetiyenin kargo yoluyla size gönderilmesi gerekir.

Çalışmayan kişiler veya ev hanımları Almanya vize randevusu sırasında Konsolosluğa sponsorluk evrakları da sunmalıdır. Eşiniz size Almanya seyahatiniz sırasında size sponsor olabilir. Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar sponsorunuzun mesleğine göre değişiklilk gösterecektir. Bu nedenle vize başvurusundan önce EAGVS müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçmeniz doğru evraklarla başvuru yapmanızı sağlar. 

Nazlı Daştan

Almanya ziyaret vizesi evrakları

A.R. 17/03/21, 12:40

Merhaba, Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi istiyorum. Geçen yıl vize aldık ama gidemedik eşimle pandemi nedeniyle. Gelinim doğum yapacak ve yanında olmamız gerekiyor. Eşim de ben de emekli bankacıyız. Hangi evraklarla başvuru yapmamız gerekecek?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 17/03/21, 13:04

Merhaba, Almanya aile ziyaret vizesi bir Schengen vizesi türüdür. Schengen vize başvuruları Covid-19 salgını nedeniyle askıya alınmıştır. Ancak doğum, ölüm, hastalık vb. acil nedenleri ispatlayabilen kişiler için Konsolosluk istisnai vize başvurusu hakkı tanıyabilmektedir. Bunun için gelininizin doktorundan alınmış olası doğum tarihini belirten bir rapor sunmanız gerekir. Bu raporu Konsolosluğa e-mail ile gönderdikten sonra Konsolosluk, gerekli değerlendirmeyi yapar. Eğer seyahatinizi uygun ve gerekli görürse başvuru yapmanız için size onay verilir. Bu işlem EAGVS danışmanınız tarafından yapılır. Başvuru yapmanız halinde Almanya'daki yakınlarınızdan belediye onaylı bir davetiye talep etmeniz gerekir. Almanya aile ziyaret vizesi işlemlerinizde gerekli evrak listesi EAGVS danışmanınız tarafından size iletilecektir.

Evrakların hazırlanması, randevu işlemleri ve Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için 02129630138.

Nazlı Kübra

Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar

Cevap Ver