x
 • Vize Başvurunuzu Evinizde Gerçekleştirin!

  Vize Başvurunuzu Evinizde Gerçekleştirin!

  Almanya vize başvurunuz için Mobil Servislerden yararlanın, başvurunuzu evinizde gerçekleştirin.

 • Yalnızca Evrak Hazırlamak Yetmez!

  Yalnızca Evrak Hazırlamak Yetmez!

  Almanya vize başvurunuzda nelere dikkat etmelisiniz? Vize başvuru sürecinizi Euroasia uzmanlarıyla ilerletin.

 • Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize talep dilekçesi, Almanya vize başvurunuzun en önemli evraklarından biridir. Uzmanlarımızın tecrübelerinden yararlanın.

 • Zamanınız Değerli.

  Zamanınız Değerli.

  Mobil hizmetlerden yararlanarak başvurunuzu ofisinizde gerçekleştirin. Siz yerinizden kalkmayın, Almanya vizesi ayağınıza gelsin.

 • Hangi Meslek Sahibi Nasıl Başvuru Yapmalı?

  Hangi Meslek Sahibi Nasıl Başvuru Yapmalı?

  Almanya vize başvurusunda bulunacak kişiler mesleğine uygun evrakları hazırlamalıdır. Hangi meslek sahibi nasıl hazırlanmalı? Nelere dikkat etmeli?

Almanya Vizesi

Almanya vizesi

 

Almanya Vizesi İçin En Çok Sorulan Sorular

Almanya Sinovac aşısını kabul ediyor mu?

Almanya yalnızca Pfizer-Biontech aşısını tam doz almış Türk vatandaşlarını kabul etmektedir. Sinovac aşısını kabul etmemektedir. Almanya vizesi işlemlerinde aşı kartı şartı uygulanmamaktadır. 

Almanya’ya seyahatlerde ikinci aşıdan sonra kaç gün geçmesi gerekir?

İkinci aşıdan sonra en az 14 gün geçmesi gerekmektedir.

Almanya turistik vizeleri açık mı?

Almanya turistik vize başvuruları açıktır. Detaylar için temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.

Almanya ticari vize randevuları açık mı?

Almanya ticari vize randevuları açıktır. Detaylar için temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.

Almanya vizeleri kaç günde sonuçlanır?

Almanya temsilcilikleri vize başvuruları genelde 5 ila 15 iş günü arasında sonuçlandırmaktadır.

Schengen vizesi ile Almanya’ya girebilir miyim?

Schengen vizesi ile Almanya’ya giriş yapılabilir; ancak salgın sebebi ile giriş koşulları ülke kapsamında değiştirilebilir.

Almanya vizesi ile Schengen ülkelerine giriş yapılabilir mi?

İlk girişinizi vize aldığınız ülkeden yaparak diğer Schengen ülkelerine de geçiş yapabilirsiniz. Ancak konaklama süreniz de ilk giriş yaptığınız ülkede daha fazla olmalı.

Almanya seyahat sağlık sigortası istiyor mu?

Almanya dahil tüm Schengen ülkelerinin vize başvurularında seyahat sağlık sigortası zorunlu bir prosedürdür. Son dönemde başvuru yapacak olan vatandaşların Covid teminatlı bir sağlık sigortası ile seyahat etmesi daha yararlı olacaktır.

Almanya vize başvurularında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

 • Randevu tarihlerine ve güncel salgın kurallarını göz önünde bulundurarak seyahat planı yapılmalıdır.
 • Davetiye ile başvuru yapıyorsanız; size davetiye yollayan firma ya da şahsı konsolosluğun arayabileceği ihtimali de göz ardı edilmemelidir.
 • Ülke girişinde vizeniz olsa bile sınır görevlilerinin sizi ülkeye almama hakkına sahip olduklarını lütfen unutmayın. Bu yüzden otel rezervasyonu, davetiye, dönüş uçak bileti, seyahat sağlık sigortası, nakit para, aşı kartı, PCR/Antijen negatif sonuç belgesi gibi evraklarınızı yanınızda bulundurun.
 • Vizenizi aldıktan sonra isim, pasaport numarası ve tarihleri dikkatlice kontrol edin.

Almanya vizesi için otel ve uçak biletimi satın almak zorunda mıyım?

Otel ve uçak biletlerinin satın alınması konusunda Almanya’nı bir talebi yoktur. Geçerliliği olan ve seyahat süresini karşılayan rezervasyonlar dosyaya eklenebilir.

Dikkat: Yukarıdaki sağlık alanı ile ilgili verilen tüm bilgilerin doğruluğunu Almanya seyahatinizden önce mutlaka teyit ediniz. Güncel değişiklikleri ve uygulama kurallarını teyit etmeden yola çıkmayınız.

Almanya Vize Başvurusu

Almanya seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus- Bordo pasaporta sahip kişiler Almanya vizesi işlemlerine tabidir. Hususi- Yeşil, Gri - Hizmet ve Siyah / Kırmızı- Diplomatik pasaportlara sahip kişiler ise bir yıl içerisinde 90 gün koaklama süresini geçmeme koşuluyla Almanya’ ya vizesiz olarak giriş yapabilirler. Bordo pasaport sahibi kişiler için kısa süreli Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Kısaca açıklayalım.

Almanya Büyükelçiliği, vize başvurularının belli bir sistem aracılığıyla, yığılma yapmadan aktarımı için vize başvurusu merkezlerini yetkilendirmiştir. Almanya vize başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep ve Trabzon´da bulunan ofisleri ile vize başvuru sahiplerine hizmet vermektedir.

Almanya vize başvurularında Konsolosluklar yetki bölgelerine ayrıldığı için başvuru yapacak kişinin ikamet ettiği şehirden başvuru yapması gerekmektedir.

Almanya vizesi başvuruları planlanan seyahatten en fazla 3 ay önce yapılabilir. Vize değerlendirme süresi kural olarak 15 gündür ancak Konsolosluğun ek evrak talebi, resmi tatil günleri, dönemsel yoğunluk, teknik arıza gibi nedenlerden ötürü bu süreç uzayabilir.

Almanya Vize Türleri

Almanya seyahatinizin sebebi başvurunuz için önemli bir seçimi beraberinde getirmektedir. Vize kategorisi seçiminin doğru yapılması gerekir. Yanlış vize türünde seyahat etmeniz halinde; bu durum tespit edilirse sonraki vize başvurularınız için olumsuz bir referans olarak değerlendirilir.

Almanya kısa süreli vize türleri

 • Almanya Turistik Vize
 • Almanya Aile, Akraba, Arkadaş Ziyaret Vizesi
 • Almanya Ticari, İş ve Fuar Ziyareti Vizeleri
 • Almanya Schengen Vizesi
 • Almanya Transit Vizesi,
 • Almanya Spor faaliyeti, Kültürel etkinlik ve Konferansa katılım Vizesi
 • Almanya Kısa Süreli Öğrenim ve Staj Vizesi.

Almanya Ulusal Vize

Almanya ulusal vize, ülkede 90 günü aşan konaklama için gerekli D vize türüdür. Eğitimler, iş arama, çalışma vizesi ve aile birleşimi bu kategoride değerlendirilmektedir.

 • Almanya Aile Birleşimi
 • Almanya İş Arama Vizesi
 • Almanya Erasmus Vizesi
 • Almanya Çalışma Vizesi
 • Almanya’da Staj
 • Burssuz/Burslu Üniversite Öğrenciler için Eğitim Vizeleri
 • 90 günden uzun süreli Almanya’da Almanca Öğrenimi,
 • Almanya’da Gönüllü Sosyal Hizmetler
 • Araştırmacılar ve Bilim İnsanları
 • Almanya’da Yatırım/İş Kurma odaklı vizeler ulusal kategoriden işlem almaktadır.

Uzun süreli Almanya vize işlemleri doğrudan Konsolosluğa yapılabilirken 2023 yılı itibarıyla bazı ulusal vize türleri aracı başvuru merkezinde de yapılabilmektedir. Başvurunun nereye yapılacağı ise randevu aşamasında bildirilmektedir.

Almanya Vize Randevu

Almanya Vize Randevusu

Kullanacağınız ya da eski pasaportunuzda son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize alınmış ve VIS notu da düşülmüş ise biyometrik verilerinizi Almanya vizesi sırasında yeniden beyan edilmesine gerek kalmayabilir. Almanya Vize randevusu istisnai durumlar hariç uygulanmamaktadır. Konsoloslukta biyometrik kaydınız var ise EAGVS uzmanlarımız aracılığıyla evinizden ya da ofisinizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen vizesi alınmamış ise vize işlemlerinizi başlatabilmek için parmak izi vermeniz gerekecektir. Bu durumda başvuru için vize işlem merkezinde şahsen bulunmanız istenecektir.

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyada tüm evrakların güncel tarihli olması gerekir. Tüm başvuru sürecinizin ana evrakı ise Almanya vize başvuru formu olacaktır. Bu nedenle formun talep edilen özenle hazırlanması son derece önemlidir.

Vize başvuru formunuzda verilen bilgilerin hatalı veya eksik olması vize sonucunuzu doğrudan etkiler. EAGVS Almanya uzmanları aracılığı ile yapılan başvurularda başvuru formu müşteri temsilcimiz tarafından doldurulur. Başvuru formunda bilgisi verilen seyahat sebebi, tarihleri, masrafların nasıl karşılanacağına ilişkin bilgiler talep edilen ya da edilebilecek diğer evraklarla tutarlı olmalıdır.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi için gerekli evraklar kişisel, mali ve meslek/iş bilgilerini içeren belgelerden oluşacaktır. Genel evrak bilgisi için tıklayın.

Kişisel Evraklar

 • Pasaport
 • Vize Başvuru Formu
 • Vize Dilekçesi
 • Nüfus Müdürlüğünden Alınan Vukuatlı Nüfus Cüzdanı Örneği
 • İkametgah Belgesi
 • Kimlik fotokopisi
 • Seyahate ilişkin Rezervasyon Belgeleri
 • Vize ücretini ödediğinize dair banka dekontu
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Mali Evraklar

 • Adınıza açılmış banka hesabının son üç aylık ekstresi
 • Maaş Bordrosu
 • Ruhsat, tapu vb. aidiyet bildiren evraklar
 • Sponsor aracılığı ile gidilecekse sponsora dair mali evraklar

Mesleki Evraklar

Mesleki evraklar, kişinin memur, özel sektör personeli, işveren, işsiz, öğrenci olması durumunda değişkenlik gösterecektir. Vize kategorinize, seyahat sürenize ve kişisel özeliklerinize göre evrak listesini EAGVS uzmanları aracılığı ile öğrenebilir, eksiksiz olarak danışmanlığımızla başvuru sürecinizi tamamlayabilirsiniz. İletişim numaralarımız için tıklayın.

Almanya Vize Ücreti 2023

Almanya vize ücreti 2023 yılı için 80 Euro olarak işlem görmektedir. Almanya vize işlemleri sırasında dosyayı kabul eden vize işlem merkezine de yaklaşık 27 Euro ödeme yapılmaktadır. Bu ücretler vize kararı ret ile sonuçlansa da iade edilmemektedir.

Uzmanlarımız aracılığı ile yapılacak başvurularda ise vize türüne göre gerekli evrakların belirlenmesi, belge uygunluk kontrolü, başvuru formunun doldurulması, vize talep dilekçesinin yazılması ve çevirisi, randevu alımı, fotokopi ve başvuru merkezinde eşlik edilmesi gibi hizmetleri kapsayan danışmanlık ücretimiz ise 40 Euro’dur. Ayrıca zorunlu seyahat sağlık sigortanızı da ek ücret karşılığında müşteri temsilcinizden talep ederek günün ve seyahat kurallarının çerçevesinde tanımlatabilirsiniz.

Almanya, 0-12 yaş arası Türk vatandaşlarını vize ücretinden muaf tutmuştur. Vize işlem merkezinde uygulanan muafiyet yaş sınırı ise 6’dır. 6 Yaş üzeri tüm bireylerden işlem ücreti alınmaktadır.

Almanya vize başvuru

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya vize işlemleri başvuru dosyanız ilgili vize merkezine teslim edildikten ortalama 15 gün içinde sonuçlandırılmaktadır.

Türkiye ikamet izinli yabancı pasaportlarla gerçekleştirilen vize başvuruları daha uzun sürebilmektedir. Ayrıca, eksik evraklarla yapılan başvurular, Konsolosluk görev alanı dışından gerçekleştirilen işlemlerde de gecikmeler yaşanabilmektedir.

Almanya vize başvurusu en geç seyahatten 15 gün önce işleme verilmelidir. Eğer bu süre geçti ise Konsolosluk dosyanızı işleme almayacaktır. Başvurularınızın uzun süreçli resmi tatillere denk gelmemesine özen gösteriniz.

Almanya Vizesi Reddi

Almanya vize işlemlerinin ret ile sonuçlanması da olası bir durumdur. Schengen vizesi için yaptığınız başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından imzalanmış bir ret mektubu verilecektir.

Bu ret mektubunda işaretlenen maddeleri inceleyerek vize başvurunuzun ne sebeple olumsuz sonuçlandırıldığını öğrenebilir; itiraz edebilirsiniz. Almanya vize reddine itirazlar, işlemi yapan Konsolosluğun vize bölümüne bir itiraz dilekçesi ile yapılır. Başvurunuzu sorununuzu çözümledikten sonra yineleyebilirsiniz.

Almanya vizesi için alınan vize reddi bir yurt dışı çıkış yasağı anlamında değildir. Başvuru sahibi Schengen vize uyum koşullarını eksiksiz tamamlayarak yeni bir başvuru yapma hakkına sahiptir. Almanya Schengen vizesi başvurunuzun reddedilmesi halinde vize ücreti iade edilmemektedir.

Türkiye’den Başvuru Yapacak Yabancılar İçin Almanya Vizesi

Türkiye’de oturum ve çalışma izni belgesi bulunan diğer ülke vatandaşları da Türkiye’de bulunan Almanya Dış Temsilciliklerinden vize başvurusu yapabilmektedir.
Almanya vize başvurusu esnasında genel olarak talep edilen belgelerle birlikte sunacakları oturum/çalışma izni ile diğer ülke vatandaşları da başvuru gerçekleştirebilirler.

Almanya Irak ve Suriye vatandaşlarının Türkiye’den başvuru yapması ile ilgili bazı özel uygulamalar söz konusudur. 2023 yılı Almanya vize prosedürüne dair diğer sorularınızı uzmanlarımıza yönlendirebilirsiniz.

Almanya Schengen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Schengen grubu ülkeleri son yıllarda Schengen güvenlik önlemlerini arttırmıştır. Schengen vizesine sahip olmanız Schengen bölgesine giriş hakkınız olduğunu göstermez. Seyahatinizin sebeplerini açıklayıcı evrakların yanınızda olmaması durumunda sınır polisi vizeniz olsa da ülkeye girişinize izin vermeyebilir.

Almanya’ya giriş yapacağınız sınır kapısında üzerinde geçerli Almanya vizesi basılı olan pasaportunuzu sunmalısınız. Ayrıca; konaklama rezervasyon dokümanı, gidiş/dönüş uçak bileti gibi evraklar da talep edilebilir. Bu nedenle bu tür evraklarınızı seyahatiniz süresince yanınızda bulundurmanızda yarar vardır.

Almanya D vizesi sahibi olan yolcular için de aynı durum söz konusudur. Ülke içerisinde gerçekleşebilecek güvenlik kontrollerinde Ulusal Almanya vizesi sahibi kişilerin ülkede bulunma sebebini destekleyici belgeleri ibraz etmesi istenebilir.

Almanya vizesi için bize ulaşın

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Almanya Aile Birleşimi
B.Z 20/04/21, 09:44 Cevabı Görüntüle
Almanya Aile Birleşimi için başvuru yapmak istiyoruz. Eşim şuan Türkiye’de başvuru için birkaç evrak var ama başka neler lazım. Biz 4 yıldır evliyiz aslında Türkiye’ de yaşamayı düşünüyorduk sonradan karar değiştirdiğimiz için oraya gitmemiz gerekiyor. Sizler bu konuda nasıl bir danışmanlık sağlıyorsunuz? Hizmetinize neler dâhildir biraz bilgi verir misiniz? Bir de başvuru çıkması ne kadar sürüyor biz eylül gibi yerleşmeyi düşünüyoruz öncesinde eşim gidebilir, ailesinin evi var orada ama orada yaşamayı düşünmüyoruz yeni ev tutabiliriz ama vize çıkmadan ev işlemlerini nasıl yapalım bilmiyoruz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.
Almanya Vize
A.E. 23/01/21, 14:12 Cevabı Görüntüle
Almanya vize işlemlerim için daha önce danışman aracılığı kullanmadım. Schengen bölgesinden çıkacağıma dair inanç oluşmadığı için red aldım. Bu nedenle tekrar başvuru yaparken yeniden red almaktan korkuyorum. Danışmanlık hizmeti almadan vize başvurusu yapmak riskli oluyor anladığım kadarıyla. 2021 yılında başvuru yaparken sizden danışmanlık desteği almak istiyorum. Süreç hakkında bilgilendirme yapar mısınız?
Almanya Vize Reddi 2021
O.S. 20/01/21, 14:55 Cevabı Görüntüle
2018 yılında bir ziyaret vizesi başvurusundan aldığım Almanya vize reddi 2021 yılında yapacağım başvuruyu etkiler mi? Yeniden vize başvurusu yapmaktan çok çekiniyorum tekrar ret alırım diye. Önceki başvurumdaki ret sebebi ise vize bitiminden önce ülkeme döneceğime dair kanaate varamamış konsolosluk. O zaman yeni işe girmiştim banka hesabı da sunmuştum ama ret almıştım. Şu an hala aynı iş yerinde çalışıyorum, özel sektörde. Bu nedenle tekrar başvuru yaparken sizlerden profesyonel destek almak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?
Almanya Vizesi 2021
Y.T. 12/01/21, 14:25 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Almanya vizesi 2021 Haziran ayına alınabilir mi? Çok sevdiğim bir arkadaşım kız arkadaşına evlenme teklif edecek ve yanında olmamızı istiyor. Burada 2 kişi gitmeyi planlıyoruz. Diğer arkadaşımın yeşil pasaportu var, ben eczacıyım ve bordo pasaportum var. Hangi vize türüne başvuru yapmamız ve ne gibi evraklar hazırlamamız gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.
Almanya Vize Randevu
K.D. 11/12/20, 15:03 Cevabı Görüntüle
Almanya vize randevu işlemleri için Konsolosluğu arıyorum fakat ulaşamıyorum. Almanya'daki bir şirketle görüşmemiz ve üretim tesislerini yerinde ziyaret etmemiz gerekiyor. Şirket bize davetiye hazırlayabileceğini söyledi fakat randevu alamıyoruz. Randevu aldığımızda başvuru tamamlanmış mı oluyor? Nasıl bir yol izlemeliyiz yardımcı olur musunuz?
Almanya Vize Ücreti
A.Ş. 11/12/20, 14:07 Cevabı Görüntüle
Merhaba Almanya vize ücreti neye göre belirleniyor? Eşim ve ben 5 yaşındaki kızımla birlikte Almanya'ya turistik bir seyahat etmeyi planlıyoruz. Almanya'da arkadaşlarımız var, onlarla da görüşmeyi planlıyoruz fakat otelde kalacağız gezimiz boyunca. Vize başvurusu sırasında ödememiz gereken ücretler ne kadar tutar toplam? Sizin aracılığınız ile başvuru yapmamız halinde toplam vize maliyeti hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
Almanya Vizesi
F.Ş. 11/12/20, 13:04 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben Almanya vizesi hakkında bilgi almak istiyorum. Bu yıl Almanya'daki kızımın doğumu var, henüz doğuma daha var ama yanında olmak istiyorum. Ben emekliyim ayrıca kira gelirim var, gittiğimde biraz da gezmek istiyoruz kızımla birlikte. Bu durumda turistik vize mi almalıyım? En fazla ne kadar kalabilirim ve ne zaman vize başvurusu yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Almanya Vize Başvurusu
M.D. 11/09/20, 11:44 Cevabı Görüntüle
Merhaba, şirketimizin genel müdürü ve 2 çalışan için ticari Almanya vize başvurusu yapmak istiyoruz. Ancak şöyle bir durumumuz var, genel müdürümüz Almanya vizesi aldıktan sonra, ilk önce Fransa’da 1 günlük bir toplantısı var. Fakat Almanya’da 10 gün kadar kalmaları gerekecek. Bu durumda vize işlemlerini hangi ülkeden başlatmalıyız? Süreç nasıl işleyecek yardımcı olur musunuz?
Alman Konsolosluğu Vize Randevu Alma
C.K. 11/09/20, 10:58 Cevabı Görüntüle
Alman Konsolosluğu vize randevu alma işlemi için herhangi bir ücret ödememiz gerekiyor mu? Başvurum Almanya çalışma vizesi için olacak. İnşaat işçisiyim, evraklarımı size versem benim adıma randevu alıp başvuruyu siz tamamlayabiliyor musunuz? Almanya’dan iş teklifim var ama başka hangi evrakları hazırlamam gerekiyor bilmiyorum. İş teklifi ve pasaportumla randevuya gitmem yeterli olur mu?
Almanya Vizesi Sponsor
M. Ertürk 28/03/20, 14:41 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben 16 yaşındayım ve Alman vatandaşı bir aile ile Almanya'ya gideceğim kendi arabaları ile. Onlar bana davetiye yollayacaklar. Muvafakatnameye sahibim. Almanya vizesi sponsor şartları nelerdir? Davetiyenin yanında Alman tanıdıklarım ihtiyaçlarımın karşılanacağına dair resmi evrakı gönderebilirler ve masraflarımın karşılanacağına dair belgeyi nereden almaları gerek? Masrafların karşılanacağına dair belge ve davetiye aynı şey mi?
 • Hangi Meslek Sahibi Nasıl Başvuru Yapmalı?
  Almanya’ya Özel 10 Lezzet

  Almanya’da yenecek 10 lezzet yazımızda Almanya’nın geleneksel yemeklerine ve sokak lezzetlerine yer verdik. Ülke mutfağına ...

  Devamını Oku
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Reddi
Vize Randevu
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçe Örneği
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES