x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Vize Talep Dilekçesi

D. Kahraman 02/08/19, 09:19
Merhaba, iki ay sonra Fransa’da işimle ilgili yapılacak bir fuara katılacağım ve Fransa’ya eşimle birlikte gitmeyi istiyoruz. Ancak eşim farklı bir sektörde çalışıyor ve sadece gezmeye gelecek. Bu durumda ikimizin yazacağı Fransa talep dilekçesi aynı mı olacak yoksa farklı dilekçe türü mü doldurmamız gerekir?Bir de Fransa Ticari Vize Dilekçesini Türkçe yazmamız yeterli midir ? İngilizce mi yazmak gerekir . El yazısı ile mi yazmak gerekir. Bir de ticari ve turistik vize dilekçe örneğine nasıl ulaşabiliriz? Bilgi verirseniz mutlu oluruz.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, 

Fransa talep dilekçesi seyahati yapanın amacına uygun olarak değiştiği için siz ve eşiniz için farklı türde dilekçe doldurmanız gerekiyor. Siz iş ile ilgili bir ziyarette bulunacağınız için Fransa ticari vize dilekçe örneği esas alınarak hazırlanmış bir dilekçe yazmalısınız. Eşiniz ise turistik bir seyahat yapacağı için Fransa turistik vize dilekçe örneği esas alınmış bir dilekçe yazmalıdır.Her ikinizin de dolduracağı dilekçelerde vermeniz gereken bilgiler farklılık gösterecektir. Fransa turistik vize talep dilekçesinde seyahati yapacak kişinin adı-soyadı, seyahat amacı, kalınacak süre, çalışan yada işveren olup olmadığı, işyerinde görev aldığı pozisyon, çalışmıyorsa emekli, ev hanımı yada öğrenci olduğunun belirtilmesi, seyahat giderlerinin nasıl karşılanacağı ile ilgili kişi çalışıyorsa kendi mali durumunu gösteren evrak,çalışmıyorsa sponsor olacak kişi bilgisi verilmelidir. Ayrıca seyahat masraflarını karşılayan sponsorun da dilekçe yazıp kişinin sponsoru olduğunu belirtmesi gerekir. Bunun dışında kişinin seyahat süresi sonunda ülkeden ayrılacağını bildirmesi de gerekir.

Sizin yazmanız gereken Fransa ticari vize talep dilekçesinde turistik vize talep dilekçesinde olduğu gibi kişinin adı-soyadı, seyahat amacı ve süresi çalışan yada işyeri sahibi olup olmadığı,çalıştığı pozisyon bilgileri ortak olan alanlardır. Ancak ticari amaçlı ziyaretlerde farklı olarak kişinin katılacağı fuar, toplantı vb. etkinliğin bilgisi, ne kadar süreceği, işyeri tarafından sponsorluk alınıp alınmadığı gibi bilgiler de detaylı ve doğru bir şekilde belirtilmelidir.

Eğer yapacağınız iş seyahati direkt işyeriniz tarafından organize edilmiş ise, işyeri yetkilisinin vize talep dilekçesini doldurması gerekir. Bütün bu süreçte evraklarınızı hazırlarken Euroasia GVS bürolarından ikamet adresine en yakın olanını telefonla arayıp işinde uzun süredir çalışan, uzmanlaşmış danışmanlarımızdan destek alabilir vize müractınızı daha kolay ve sorunsuz sonuçlandırabilirsiniz. Umarım merak ettiğiniz soruları yanıtlayabilmişimdir.

 Fransa ticari vize dilekçesini ve Fransa turistik vize dilekçesini ayrı ayrı hazırlamalısınız. Dilekçeleri Türkçe veya İngilizce olarak hazırlayabilirsiniz. Dijital ortamda yazıp çıktısını alabilir, çıktısını aldıktan sonra imzalayabilirsiniz.  

Fransa ticari vize dilekçe örneği
Fransa turistik vize dilekçe örneği

Evrim/ Euroasia GVS Schengen

fransa vize talep dilekçesi


 

 

Cevap Ver