x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar

A.C. 18/09/19, 15:48
Merhabalar, Ben Özbek vatandaşıyım ve 2.5 senedir İstanbulda yaşıyorum. Fransa’da yapılacak bir konferansa katılacağım. Fransa vizesi kaç günde çıkar? Fransa vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Başvuru için nereye gitmem gerekiyor? Teşekkürler
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,
Fransa vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı başvuranın uyruğuna bağlı olarak değişebilmektedir. T.C. vatandaşları için Fransa vizesinin çıkma süresi randevu tarihi 5 iş günüyken özbek vatandaşları ve diğer yabancı pasaport sahipleri için bu süre 7-10 iş gününü bulabilmektedir. Bu süre randevu tarihi sonrasını ifade etmektedir. Fransa vizesi için randevular ise aynı haftaya, bir hafta sonrasına konsolosluğun yoğun olduğu zamanlarda iki hafta sonrasına verilebilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu 1,5 ay önceden yapmanızı öneririz. 
Fransa vizesi için gerekli evraklar listesini ilgili bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz. 
Ayrıntılı bilgi için bize +90 (212) 963 04 50 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla,
Evrim

 

M.Ü. 13/10/23, 15:20

Merhaba, ben önümüzdeki sene için Fransa’da bir üniversiteden kabul aldım. Uzun dönem başvurusu yapmadan önce ilk vizemde turistik olarak gidip görmek istiyorum. Bu şekilde okulumla görüşme sağlayacağım, ev bulma ya da yurt konusunda bilgi sahibi olmama da yardımcı olacağını düşündüm. Hali hazırda henüz öğrenciyim okuluma devam ediyorum ara tatile getirmek için ne zaman başvurmam gerekir, Fransa turistik vize kaç günde çıkar? Birde ben 18 yaşındayım fakat masraflarımı ailem karşılayacak. Reşit birinin vize başvurusuna ailesi sponsor olabilir mi? Onların bunu karşıladığını göstermek için ne yapmalıyız benimle başvuruya mı gelmeleri gerekmektedir? Ayrıca başvurumda okul kabulümü mü sunmam gerekecek bunları öğrenmek istiyorum, şimdiden teşekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 13/10/23, 15:21

  Öğrenciler için Fransa turistik vizesi çıkış süresi 15-20 iş günü arasında değişmektedir. Sonuçlanma tarihinizin seyahatinize uyum sağlaması için minimum 20 iş günü üzerinden hesap etmenizi bir aksilik yaşamamanız açısından tavsiye ederiz. Fakat randevu tarihlerinizin net olmaması sebebi ile seyahatinizin karar aşaması tamamlandığında bizimle iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır. Bu şekilde bireysel bir planlama yaparak başvurunuzu elimizden gelen en doğru şekilde sonuçlandırabiliriz.

  Elbette reşit birinin de vize başvurusunda ailesi sponsor olabilir. Fransa turistik vizenizde anneniz veya babanız fark etmeksizin size sponsor olacak ebeveyninizden istediğimiz evraklar şu şekildedir; Kimlik fotokopisi, işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü, son üç aylık maaş bordrosu ve yine son üç aylık şahsi banka hareketleri, çalışılan şirketten bir ay içerisinde alınmış şirket evrakları (Vergi levhası, faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri.), nüfus kaydı ve ikametgah belgesi. Sizin de şahsınıza ait olarak sadece pasaportunuz, kimlik fotokopiniz, nüfus kaydınız, ikametiniz, öğrenci belgeniz, uçak ve otel rezervasyonlarınız yeterli olacaktır. Dosyanıza okul kabulünüzü eklemek zorunlu olamamakla birlikte dosyanızı desteklemekte büyük ölçüde faydası olacaktır. Bu sebeple eğer elinizde bulunuyorsa yahut mail ile size ulaştıysa bize iletmenizi istemekteyiz. Siz de kendi şahsi dilekçenizde bunu belirtmelisiniz.

İlk vizeniz olmasından mütevellit siz başvuruya gitmek durumunda kalacaksınız fakat ailenizin size sponsor olduğunu belirtmek için sizinle birlikte başvuruya gelmesi gerekmemektedir. Bunu kanıtlamak için anne veya babanızın (Sponsor kim ise.) şahsi bir sponsor dilekçesi yazması yeterlidir.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';